Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği’nden Tarsus TSO’ya Ziyaret

Yeni kurulan Mersin İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Birlik yöneticileri ziyarette Tarsus TSO Başkanı Koçak’a yapacakları faaliyetler ve sektörün durumu hakkında bilgi paylaştı.

13 Mart 2020 Cuma, 13:57
Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği’nden Tarsus TSO’ya Ziyaret
-

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Onur Tarım ve yönetim kurulu üyelerini konuk etti. Tarsus TSO Başkanı H. Ruhi Koçak’ı ziyaretinde Birlik Başkanı Onur Tarım, sektörü ve genel olarak yaşanılan sorunları anlattı. Birlik Başkanı Tarım, merkezi Tarsus’ta olan Mersin İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği’ni 31 Aralık 2019’da kurduklarını belirterek, ‘’Birliğimizi, üreticileri bir çatı altında toplamak, geçmişte yaşanılan olumsuzlukları birlikte göğüslemek, sesimizi duyurmak ve güç oluşturmak amacıyla kurduk. Ne yazık ki kanatlı hayvan grubunda özellikle de tavukta bilgi kirliliği sektörü yıpratırcasına oldukça fazla. Tavuk ürünlerine yönelik bilimsel dayanağı olmayan bu söylemlerin yazılı ve görsel basında sıkça yer alması tüketicilerde endişelere yol açıyor. Tüketiciler arasında görülen kaygılardan en önemlisi, antibiyotik ve diğer katkı maddeleri kullanımı. Oysa ki hayvansal üretimde en çok kontrol edilen, en çok denetlenen ve kimyasal katkısı en az olan gıda maddesi tavuk. Gerekli olmadıkça herhangi bir antibiyotik ve katkı maddesi kullanılmamakta.’’diye konuştu.
ANA ÜS TARSUS
Türkiye’nin kanatlı hayvancılık sektörünün önemli bir üreticisi, tüketicisi ve ihracatçısı konumunda olduğunu söyleyen Onur Tarım, sektörle ilgili şunları kaydetti: ‘’Mersin ili genelinde 823 işletme var. Bu işletmelerin de 652’si Tarsus’ta. Yıllık üretim kapasitesi 100 milyon adeti buluyor. Türkiye üretiminde de önemli bir yerde. Türkiye’deki en büyük 5. üretim merkezi Mersin. Bölge olarak değerlendirdiğimizde ise ülke genelinde sektörde ilk 3’te yer alıyoruz. Ana üssümüz Tarsus. Sektörün bölgeye ekonomik katkısı yıllık 2.5 milyar TL civarında. Biz birlik çatısı altında üreticilerimizle birlikte güçbirliği oluşturup, sorunları beraber göğüslemek istiyoruz.’’
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak da ziyaretlerinden dolayı birlik yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Sabri Tekli: Çalışanlarımızın Sağlığı Her Şeyden Önemli
11 Bin 515 Halk Kart Sahibinin Hesabına 1.3 Milyon Lira Yatırıldı
Yeni Yollar Açılıyor, Asfalt, Kaldırım, Kilit Taşları, Bordür ve Yağmur Suyu Giderleri Yenileniyor
"Sokakta Tiyatro Sergilediler, Kadına Şiddete Hayır Dediler"
Mersin Büyükşehir, Şiddetle Mücadele İçin "Eşitlik" Dedi
Mersin’in Sera Gazı Miktarı Hesaplanacak, Önlemek İçin Yol Haritası Belirlenecek
Kanser Tedavisi Gören Mersinli Ayyüce Çınar Hayatını Kaybetti
Koçak, Türk Ticaret ve Sanayi Odası Toplantısına Katıldı
Erdemli Belediyesi, Öğretmenlerle 5 Bin Ağaç Yetiştiriyor
Toroslar'da Vezneler, Hafta Sonu Açık
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu