Yedi Tırdan Oluşan Yardım Konvoyu, Düzenlenen Uğurlama Programıyla İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılmak Üzere Yola Çıktı

Kondi "Amacımız ve gayemiz yeryüzünde iyilik hâkim oluncaya kadar mazlum ve mağdur kalmayıncaya kadar iyilik hareketini geliştirmek ve yaymaktır” dedi.

02 Şubat 2022 Çarşamba, 15:24
Yedi Tırdan Oluşan Yardım Konvoyu, Düzenlenen Uğurlama Programıyla İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılmak Üzere Yola Çıktı
-

Mersin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi organizesinde, ilçe müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı İlçe Şubelerince “Yolun iyilik Olsun” sloganıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasında toplanan muhtelif gıda ve insani yardım malzemelerini ihtiva eden yedi (7) tır’dan oluşan yardım konvoyu, düzenlenen uğurlama programıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Uğurlama programına, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, İl Müftü Yardımcısı Hasan Küçük, Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı, Yenişehir İlçe Müftüsü Seyfullah Aruk, şube müdürleri, TDV görevlileri ve müftülük çalışanları katıldı.
Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Mersin İl ve İlçe Müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin ve İlçe Şubeleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi Kadın Kolları tarafından yürütülen yardım kampanyasına Mersinli hayırseverlerin büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Bu kampanyamız da amacımız Mersin yerelindeki ihtiyaç sahibi ailelerimize, mazlum ve mağdur çocuklarımıza yardımcı olabilmektir. Bu kapsamda Mersin'imizde tespit ettiğimiz üç yüz elli ihtiyaç sahibi yetim yavrumuzu giydirdik ve ihtiyaçlarını giderme noktasında gayretlerimiz devam ediyor. Yine Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kollarımızın gayretleriyle 210 öksüz, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuk giydirildi. Ayrıca 1500 ailemizin bot, mont, gıda ve kırtasiye ihtiyacını karşıladık. Bununla birlikte soğuk kış günlerinde çadırlarda yaşayan İdlib ve Azez’te ki kardeşlerimize yardımcı olabilmek amacıyla da yedi tır’dan oluşan bir yardım konvoyu hazırladık. Bu yardımlar içerisinde 25 ton kuru gıda, 2000 adet gıda erzak kolisi, 4000 adet bot ve mont, yatak, battaniye, kömür, soba, temizlik ve hijyen malzemeleri gibi bir ailenin temel ihtiyaçlarını derledik. Hayırseverlerimizin katkıları, meslektaşlarımızın gayretleri ile bu gün inşallah İki tır narenciye olmak üzere toplamda yedi tırdan oluşan bir yardım konvoyu göndereceğiz. İradesini iyilik yolunda mazlum ve mağdur coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine faydalı olma yolunda kullanan şehrimizin fedakâr, hayır sahibi iş insanlarına, şehrimizin manevi mimarı meslektaşlarıma ve emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Amacımız ve gayemiz yeryüzünde iyilik hâkim oluncaya kadar mazlum ve mağdur kalmayıncaya kadar iyilik hareketini geliştirmek ve yaymaktır” dedi.
İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi’nin yaptığı konuşmanın ardından yedi (7) tırdan oluşan yardım konvoyu, Suriye'nin İdlib kentine gitmek üzere dua ve tekbirlerle yola çıktı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersinli Astsubay Fatih Şen ve Eşi Reyhan Şen Kahramanmaraş Depreminde Hayatını Kaybetti
Ülke Genelinde Deprem Nedeniyle 7 Gün Milli Yas İlan Edildi
Mersin Büyükşehir Ekipleri Deprem Bölgesinde Aralıksız Çalışıyor
Bakan Özer, Malatya Doğanşehir'de Depremden Etkilenen Bölgelerde İnceleme Yaptı
Mersin Valiliğnden Açıklama
Seçer: "Bu Afeti Çok Süratli Bir Şekilde Organize Olarak, Birlik İçerisinde Bertaraf Etmemiz Lazım"
Büyüklüğü 7,6 Olan İkinci Bir Deprem Daha Meydana Geldi
Kahramanmaraş'ta Meydana Gelen Deprem Nedeniyle Toplam Can Kaybının 912 Olduğu Açıklandı
Mersin Büyükşehir, Depremden Etkilenen İllere Yardıma Koştu
Bakan Özer Deprem Nedeniyle Eğitime Ara Verilen Okulları Açıkladı

Mersin Haber ,Mersin