Uluslararası Engellilik Zirvesi’ne Mersin Barosu’nu Temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Bilgiler Verdi

Mersin’de Uluslararası Engellilik Zirvesi düzenlendi

11 Aralık 2021 Cumartesi, 11:34
Uluslararası Engellilik Zirvesi’ne Mersin Barosu’nu Temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Bilgiler Verdi
-

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programı VI kapsamında EBAGEM tarafından yürütülen "Sürdürülebilir Diyalog ile Köprüler Kuralım" projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Engellilik Zirvesi’nde, proje paydaşı olan Mersin Barosu ve diğer paydaşlar engellilerle bir araya gelerek, hayata geçireceği projeleri sundu.
Engelli Olan Bireyler ve Aileleri Gelişim Merkezi Derneği (EBAGEM )’nin ev sahipliğinde Mersin’de bir otelde düzenlenen Uluslararası Engellilik Zirvesi’nde, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Selman Çetin, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Mustafa Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, EBAGEM Başkanı Ayda Yeter Serin, ADAPTO Derneği Genel Koordinatörü Raluca Oencea ile Türkiye, Romanya, Slovenya ve Yunanistan’dan çok sayıda engelli bir araya gelerek, proje paydaşı olan Mersin Barosu ve diğer paydaşlar, yaptığı çalışmaları ve gerçekleştireceği projeleri katılımcılarla paylaştı.
Uluslararası Engellilik Zirvesi’ne Mersin Barosu’nu temsilen yönetim kurulu üyesi Av. R. Sina Aycan, Proje Eğitmeni Av. Elif Tozlu, Kent ve Çevre Komisyonu Başkanı Av. Ahmet Orçun Özekenci, Av. Ayşe Nur Dölek ve Av. Murat Emre Özkaya katılarak, Mersin merkez adliyesi, ilçe adliyeler ile Baroda, engelli avukatların ve vatandaşların işlerini engelsiz bir şekilde yapabilmeleri için yapılması gereken fiziki düzenlemeleri içeren projeyi sunup, engelli bireylerin adliyelerde hayatını kolaylaştırmak için, adliye personellerine ve avukatlara yönelik düzenleyeceği eğitim çalışması hakkında bilgiler verdi.
Sürdürülebilir Diyalog ile Köprüler Kuralım Projesi, Türkiye ve Avrupa Birliği’ndeki engelli hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşları arasında engelli haklarıyla ilgili diyaloğunun iyileştirilmesine, yeni ortaklıklar ve diyalog kurmaya katkı sunmayı amaçlıyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Liman Yolunda İki TIR Çarpıştı
Google Reklamları
Mersin Büyükşehir Tiyatroyu Çocuklara Götürdü
Mersin Büyükşehir, Silifke’nin Kırsalında 8 Kilometrelik Yolu Yeniledi
Akdeniz Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilen Kanser Taramaları Hayat Kurtarıyor
Mersin Büyükşehir’in Öğrencileri Bilgi Yarışmasında Ter Döktü
Akdeniz Bölgesi'nin Toroslar Kesimi İle Mersin'in Batısında Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Bekleniyor!
Mersin’de Ekmek Fiyatları Zamlandı
Birçok İl İçin Meteoroloji Kar Yağışı Uyarısında Bulundu
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MTOSB'de İncelemelerde Bulundu

Mersin Haber ,Mersin