Uluslararası Engellilik Zirvesi’ne Mersin Barosu’nu Temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Bilgiler Verdi

Mersin’de Uluslararası Engellilik Zirvesi düzenlendi

11 Aralık 2021 Cumartesi, 11:34
Uluslararası Engellilik Zirvesi’ne Mersin Barosu’nu Temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Bilgiler Verdi
-

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programı VI kapsamında EBAGEM tarafından yürütülen "Sürdürülebilir Diyalog ile Köprüler Kuralım" projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Engellilik Zirvesi’nde, proje paydaşı olan Mersin Barosu ve diğer paydaşlar engellilerle bir araya gelerek, hayata geçireceği projeleri sundu.
Engelli Olan Bireyler ve Aileleri Gelişim Merkezi Derneği (EBAGEM )’nin ev sahipliğinde Mersin’de bir otelde düzenlenen Uluslararası Engellilik Zirvesi’nde, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Selman Çetin, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Mustafa Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, EBAGEM Başkanı Ayda Yeter Serin, ADAPTO Derneği Genel Koordinatörü Raluca Oencea ile Türkiye, Romanya, Slovenya ve Yunanistan’dan çok sayıda engelli bir araya gelerek, proje paydaşı olan Mersin Barosu ve diğer paydaşlar, yaptığı çalışmaları ve gerçekleştireceği projeleri katılımcılarla paylaştı.
Uluslararası Engellilik Zirvesi’ne Mersin Barosu’nu temsilen yönetim kurulu üyesi Av. R. Sina Aycan, Proje Eğitmeni Av. Elif Tozlu, Kent ve Çevre Komisyonu Başkanı Av. Ahmet Orçun Özekenci, Av. Ayşe Nur Dölek ve Av. Murat Emre Özkaya katılarak, Mersin merkez adliyesi, ilçe adliyeler ile Baroda, engelli avukatların ve vatandaşların işlerini engelsiz bir şekilde yapabilmeleri için yapılması gereken fiziki düzenlemeleri içeren projeyi sunup, engelli bireylerin adliyelerde hayatını kolaylaştırmak için, adliye personellerine ve avukatlara yönelik düzenleyeceği eğitim çalışması hakkında bilgiler verdi.
Sürdürülebilir Diyalog ile Köprüler Kuralım Projesi, Türkiye ve Avrupa Birliği’ndeki engelli hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşları arasında engelli haklarıyla ilgili diyaloğunun iyileştirilmesine, yeni ortaklıklar ve diyalog kurmaya katkı sunmayı amaçlıyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Seçer’den Sma Hastası Yiğit Aras İçin Dayanışma Örneği
Sivil Savunma Haftası Dolayısıyla Büyükşehir İtfaiyesinden Okullarda Bilgilendirme Çalışmaları
Kalite Yönetim Sistemi Denetimi Türk Loydu Serkan Demirsan Tarafından Borsa Hizmet Binasında Gerçekleştirildi
Tarsus Ticaret Borsası Personelleri, ““Yaratıcı Drama: Yetişkinler De Oyun Oynar Ve Sanat Atölyesi: Ben Kimim ?“ Adlı Etkinliklerini Gerçekleştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Mart Günü Mersin’e Geliyor
Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’deki Milli Eğitim Yatırımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Başkan Seçer, Yenice’den Seslendi: “31 Mart’tan Sonra Da Buradayız”
MSK, Üst Üste Aldığı Galibiyetlerle Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor
Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi Yenilendi, Yüzde 20 Enerji Tasarrufu Sağlandı
Başkan Gültak: “Karaduvar’ı Sadece Türkiye’ye Değil Avrupa’ya Bile Tanıttık”

Mersin Haber ,Mersin