Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Tarsus’ta bu yıl eğitim-öğretime başlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde yapıldı.

05 Mart 2024 Salı, 18:39
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı
-

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla hayata geçirilen, Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında oluşturulan İlçe Protokol Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hasan Şanlı’nın katıldığı toplantıda Okul Müdürü İbrahim Akman, gıda ve tarım alanında öğrenci alarak eğitime başlanan okulun mevcut durumuyla ilgili sunum yaptı. Daha sonra gündem maddeleri görüşülerek önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
 
Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin “Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında imzalanan protokol ile iş dünyasının da mesleki eğitimde sorumluluk aldığı bir döneme geçilmiş oldu. Ülkemizin üretim gücüne katkı verecek, meslek lisesinden mezun olmanın prestijini artıracak bir yapıyı hayata geçirilmiş oldu. Mesleki eğitimin dinamik, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanması da sağlanmış olacak.”
Tarsus TSO Başkanı Koçak, TOBB’un öncülüğünde hayata geçirdikleri okulun Tarsus için önemli bir kazanım olduğuna dikkat çekerek, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim görmelerini arzu ettiklerini ifade etti. Teori derslerinin yanı sıra tüm uygulama derslerinin sahada gerçekleşmesinin öğrenciler için faydalı olacağını vurgulayan Koçak, ‘’Tarım ve gıdanın merkezindeyiz. 90 çeşit ürünün yapıldığı, 1 milyar dolarlık tarımsal üretimin olduğu bu müthiş topraklarda kurduğumuz tarım ve gıda lisesinde öğrencilerimiz tohumdan ıslaha, üretimden paketlemeye kadar her alanda yetişsin istiyoruz. Özellikle modern tarım yapan yerlerde eğitim almalarını önemsiyoruz.’’ dedi.
 
Kurulması planlanan laboratuvar ve atölyeler konusunun da gündeme geldiği toplantıda kurumlarla yapılacak iş birliği protokolleri değerlendirildi.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Seçer ‘CHP Silifke Danışma Kurulu Toplantısı’na Katıldı: “Büyükşehir Belediyesi De Silifke Belediyemiz De Hizmetin Alasını Yapacak”
Çölyak Hastası Aileler Farkındalık Etkinliğinde Buluştu, Büyükşehir’in Etkinlikleri Kentte Her Kesimi Memnun Ediyor
Veteriner Sağlık Teknikerliği Öğrencileri Büyükşehir’in Hayvan Bakımevi’nde Staj Görüyor, Büyükşehir Öğrencilerin Zorlanmaması İçin Servis İmkanı Da Sundu
Başkan Seçer, Ziraat Mühendislerı Odası'nın ‘Geleneksel Başak Balosu’na Katıldı: “Tarıma Desteği Her Yıl Artırarak Devam Ettireceğiz”
Başkan Seçer, Dünyaca Ünlü Ressam Ahmet Yeşil İle Bir Araya Geldi
Mersin Tarsus Yenice’de Karşı Şeride Geçen Yolcu otobüsü İki Otomobil ve Bir Kamyonla Çarpıştı, Kazada Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var
Mersin’in Yenişehir İlçesinde Veresiye Ürün İsteyen Şahıs İsteği Gerçekleşmeyince Dehşet Saçtı, Büfe Sahibi Yaralandı
Mersin’in Eşsiz Lezzetleri Diyarbakır’da Dünyaya Tanıtılıyor, ‘2. Mezopotamya Turizm Ve Gastronomi Fuarı’nda Mersin Rüzgarı
Sektör Temsilcileri, Üniversiteliler Ve Gençler Vahap Seçer Öncülüğünde Kurulan ‘Kariyer Merkezi’ Zirvesinde Buluştu
Türkiye ‘Su Stresi’ Altındaki Bölgeler Arasında, MESKİ Kuraklık Ve Su Kıtlığı Tehlikesi’ne Karşı Önlem Alıyor

Mersin Haber ,Mersin