TKDK Mersin Yine İlk Sırada

Çağrı dönemi ile ilgili bilgi veren TKDK Mersin İl Koordinatörü Beytullah UYGUR, 181 milyon yatırım tutarlı 103 projenin il koordinatörlüğüne teslim edildiğini belirtti.

21 Temmuz 2020 Salı, 16:36
TKDK Mersin Yine İlk Sırada
-


Bilgi: Instagram'da @mersinhaber'i takip ederek anlık gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.
9. Çağrı dönemi Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi Ve İş Geliştirme Tedbiri kapsamında başvurular sona erdi.

181 Milyon yatırım tutarlı 103 proje kabulü yapıldı
11 Mayıs 2020 tarihinde 9. Çağrı ilanına çıkılan ve 10 Temmuz 2020 tarihinde proje kabul işlemlerinin tamamlandığını belirten Mersin İl Koordinatörü Beytullah UYGUR Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbirinden ilk kez bu kadar fazla sayıda proje aldıklarını belirtti. Söz konusu çağrı kapsamında 181 milyon yatırım tutarlı ve 111 milyon hibe destekli 103 proje kabulü yapılmıştır. Bu 103 projenin dağılımlarına baktığımızda; 33 Zanaatkarlık Ve Katma Değerli Ürünler, 32 Arıcılık Ve Arı Ürünlerinin Üretilmesi, İşlenmesi Ve Paketlenmesi, 19 Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi Ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi Ve Paketlenmesi, 9 Kırsal Turizm Ve Rekreasyon Faaliyetleri, 9 Yenilenebilir Enerji ve 1 Makine Parkları’dır. En çok proje başvurusu yapılan ilçelerimiz 22 proje ile Erdemli ve 20 proje ile Tarsus olmuştur.

Hibe tutarı bakımından 42 il arasında ilk sırada TKDK MERSİN
İl koordinatörü UYGUR açıklamalarına şöyle devam etti; IPARD programı Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. Mersin İK olarak 42 il Koordinatörlüğü arasında ödenecek hibe tutarları bakımından ilk sırada yerini almıştır. 9. Çağrıda şimdiye kadar ki en fazla sayıda 302 tedbirinden başvuru aldıklarını ve uygun harcama tutarları üzerinden %65 hibe sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca % 18’lik KDV muafiyeti bulunan projeler en kısa sürede incelerek yatırımcılarımız ile sözleşme imzalanacaktır. Mersin’in gelişimine katkı sağlayacak, üretimi ve istihdamı arttıracak olan projelerin şimdiden ilimize hayırlı olmasını diliyorum.
IPARD-II 9. Başvuru çağrı ilanında yer alan Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) tedbirinden başvuruların devam ettiğini belirten TKDK Mersin İl Koordinatörü Beytullah UYGUR, "Süt ve et üreten tarımsal işletmeler sektörlerinde Mersin’de yatırım yapmak isteyen yatırımcıları hibe desteklerinden faydalanmaya davet ediyoruz." dedi. IPARD II Programı 9.Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 101 Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri için Online Proje Başvuru Sistemi 27.07.2020 tarihi saat 21.00'de kapatılacak ve başvuruların son teslim tarihi de 29.07.2020, saat 18.00'de tamamlanacak.
Üretimi ve istihdamı arttıracak olan projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyor, yeni çağrılarımızda yatırımcıları, üreticilerimizi, kooperatif ve birliklerimizi yatırım yapmaya, İl Koordinatörlüğümüze proje sunmaya ve hibelerden faydalanmaya davet ediyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Meteoroloji’den Aşırı Sıcak ve Toz Taşınımı Uyarısı, 23 Nisan Salı Gününden Sonra Kavrulacağız
Mersin’in Tarsus ve Yenişehir İlçelerinde Meydana Gelen İki Ayrı Kazada 3 Kişi Hayatını Kaybetti, 6 Kişi Yaralandı
Mersin Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde ‘23 Nisan’ Coşkuyla Kutlandı
Yenişehir Barbaros İlkokulu Öğrencilerinden Seçer’e Ziyaret, Başkan Seçer, 23 Nisan Dolayısıyla Çocuklarla Bir Araya Geldi
23 Nisan Dolayısıyla Mersin’e Gelen Romanyalı Çocuklar, Danslarıyla Büyüledi
MSK’nın Süper Lig Yolu Galibiyetlerle Dolu, Çayırova’yı 79-67 Yendi
Mersin Büyükşehir Ve Tarsus Belediyesi Ekiplerinden Ortak Cadde Yıkama Çalışması
23 Nisan Coşkusu 7’den 70’e Büyük Bir Heyecan Ve Coşkuyla Sürüyor, Uluslararası Çocuk Festivali’nde Mersin’in Dört Bir Yanından Çocuk Sesleri Yükseldi
Başkan Seçer, ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’nın Son Gününde Seçim Başarısının Formülünü Anlattı
Mersin Büyükşehir’in 1. Uluslararası Çocuk Festivali Tüm Coşkusuyla Başladı

Mersin Haber ,Mersin