Tarsus Ticaret Borsası, Akreditasyon Denetiminde 3. Kez " A " Kalite Oldu.

Tarsus Ticaret Borsası , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon sürecinde gerçekleşen denetimi başarıyla tamamladı.

11 Aralık 2019 Çarşamba, 11:42
Tarsus Ticaret Borsası, Akreditasyon Denetiminde 3. Kez " A " Kalite Oldu.
-


Bilgi: Instagram'da @mersinhaber'i takip ederek anlık gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.
TOBB Akreditasyon Kurumu adına Türk Loydu Denetçisi Serkan Şahin tarafından gerçekleştirilen denetim, Borsa Başkanı Murat Kaya, Başkan Yardımcısı Ali Seçer, Meclis Başkan yardımcısı Fatma Temel, Genel Sekreter Hasan Şanlı, Akreditasyon Sorumlusu Elif Köksal, Yönetici Asistan Ezgi Fındık Güngör, Birim Sorumlusu Cumali Erdoğan ve Borsa personellerinin katılımıyla yapılan açılış toplantısı ile başladı.

Oda /Borsa hizmetlerinin kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla geliştirilen "Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi " kapsamında Tarsus Ticaret Borsası 6 sene önce ilk Akredite Denetiminde " A " Kalite belgesini alarak hizmet ve kalite yolculuğunu aynı seviyede devam ettirdi. Her 3 yılda bir denetime tabi olan Borsa, 9-10 Aralık 2019 tarihlerinde 2 gün süren Akreditasyon Denetimini yine aynı hizmet kalitesi ile " A " Kalite seviyesinde belgesini yeniledi.

2013 yılında ilk Akreditasyon denetiminde " A " kalite belgesini, 2016 yılındaki denetimde yine aynı seviyede " A " Kalite belgesini koruduklarını belirten Başkan Murat Kaya 2019 yılı denetimleri sonucunda da bu unvanı 3 . defa tescillediklerini belirtti.

Borsa Başkanı Murat Kaya "Oda ve borsalarımızın hizmet kalitesini ve üye memnuniyetini artırması için önemli bir araç olan akreditasyon sistemi uygulaması, bizim çalışmalarımızda yol gösterici olmuştur. Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak ve Kurumsal hafıza oluşturmayı hedefleyen Akreditasyon sistemini en iyi şekilde uygulamak için Meclisimiz, Yönetim Kurulumuz ve personelimiz ile uyum ve entegre içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yapılan denetim sonucunda Borsamız başarısını devam ettirerek," A " kalite akredite Borsa unvanını sürdürdü. Akredite Borsa olarak 5 yıldızlı sertifikasını almaya üçüncü defa hak kazandık. Bu akredite sertifikası, Avrupa’daki oda üyeler hangi hizmeti alıyorsa, bizim borsamızda da üyelerimizin aynı kalitede hizmet aldığının garantisidir." dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda sistemi ile entegrasyonunu sağlamak maksadıyla "Oda/Borsa Akreditasyon Modeli" geliştirilmiştir. "Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi" temelde Oda ve Borsalar tarafından yerine getirilmesi gereken asgari hizmetleri ortaya koymaktadır. İlk akreditasyon denetimleri TOBB ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochamber) işbirliğinde, İngiltere Odalar Birliğinden uzman denetçiler tarafından yapılmış olup, daha sonra Oda/Borsa Akreditasyon denetimleri Türk Loydu işbirliği ile gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medya Hesabından 5-11 Haziran 2021 Tarihleri Arsını Gösteren Koronavirüs Vaka Haritasını Paylaştı! İşte Mersin’de Her 100 Bin Kişiye Düşen Vaka Sayısı
Kır Çiçekleri Başkan Seçer’e ‘kalplerini’ Verdi
Kaza Sonrası Gelen Arama Dikkat Çekti! Mersin'de Makas Atan Sürücünün Neden Olduğu Kazada 5 Araçta Maddi Hasar Meydana Geldi
Mersin Anamur'da Uyuşturucu Ticareti Yapanlara Yönelik Düzenlenen Operasyonda 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
Mersin'de Kaçak Kazı Yapanlara Yönelik Düzenlenen Operasyonda Çok Sayıda Kazı Malzemesine El Koyuldu
Büyükşehir’in Projesinde Ata Tohumu Sarı Buğdayda İkinci Hasat Yapılıyor, Üreticinin Yüzü Gülüyor
Seçer, Mezitli Muhtarlar Derneği 1. Olağan Genel Kurulu’na Katıldı
MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı’na Çukurova Üniversitesi’nden Ziyaret
Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afet Arama Kurtarma Şube Müdürlüğü Ekipleri, ‘su Altı ve Üstü Arama Kurtarma Eğitimi’ Aldı.
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi KPSS 75 Puan İle Memur Alımı Yapacağını Duyurdu

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti