Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından Akıllara Zarar Açıklama

Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı dışarıda sıcak altında bekletilen vatandaşlarla ilgili daha önce yapılan bir şikayet ile ilgili skandal bir açıklama yapıldığı ortaya çıktı.

30 Ağustos 2019 Cuma, 13:27
G: 30.08.2019 - 13:30
Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından Akıllara Zarar Açıklama
-

Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğü önünde dışarıda sıcaklık altında yardım kuyruğu rezaleti haberinden sonra vakıf yetkililerinden daha önce bir vatandaş tarafından CİMER üzerinden yapılan bir şikayet ile ilgili akıllara zarar bir cevap verildiği ortaya çıktı.
Geçen yıl A.B. isimli bir vatandaş, CİMER üzerinden 28.08.2018 tarihinde Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda yaşanan sıra ve dışarıda sıcak altında bekleme şikayeti ile ilgili yaptığı şikayetine vakıf yetkililerinden gelen cevap pes dedirtti.
CİMER üzerinden yapılan şikayette vatandaşların yazın güneş altında kışın ise yağmur altında kalarak yaşadığı mağduriyete çözüm aranması istenirken Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından gelen cevap ise, vakfın işleyişi hakkında bilgi verilmesi beyin yanmasına neden oldu.
Geçen yıl verilen cevapta şuan kullanılan binanın yıkılacak olması nedeniyle herhangi bir işlem yapılamadığı belirtilirken geçen süre zarfında binanın yıkılması gibi bir durumun gündeme gelmemesi akıllarda soru işaretine neden oldu.
NUMARATÖR VATANDAŞTAN DAHA MI DEĞERLİ?
Öte yandan vatandaşların dışarıda sıraya girerek beklemek yerine girişe bir numaratör konulması talebine vakıf yetkililerden, “Güvenlik görevlilerinin vatandaşları sırayla alması ve maliyetinin yüksek olması nedeni ile numaratöre ihtiyaç duyulmamaktadır” şeklindeki ilgin cevap tepki topladı.
Basit bir numaratör cihazının piyasadaki fiyatının vatandaşın mağdur edilmesinden daha mı kıymetli olduğu tepkilerine neden oldu.

İşte 28.08.2018 tarihin A.B. isimli vatandaşın yaşadığı mağduriyetinin giderilmesine CİMER’e yazdığı şikayetine Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinden verilen cevap;


“Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapmış olduğunuz 29.08.2018 tarih ve 1801566066 sayılı yardım müracaatınızla ile ilgili yapılan araştırma neticesinde; Vakfımız 600m² olan binada çeşitli unvanlarda bay ve bayan 35 personel ile hizmet etmekteyiz.
Aynı bahçe içerisinde bulunan binanın yıkılacak olması nedeni ile binanın dış cephesine herhangi bir işlem yapılmasına izin verilmemektedir.Vakfımızda 4.000 kişiye Kurban Bayramı yardım kuponu verilmiş olup 12.000 kişiye de kömür yardımı yapılacak olup başvuru yapan kişiler binanın kapasitesi yettiği ölçüde içeri alınıp personelin yarısı alt katta başvuruları alıp ivedilikle işlemleri 2-3 dakika içerisinde yapmaktadır.
Vakıf müdürüne yapılan baltalı saldırı sonucunda Mütevelli Heyet kararı ile silahlı 2 adet güvenlik görevlisi alınmış olup görevliler vatandaşların işlemlerinin ivedilikle yapılması için çalışmakta olup şimdiye kadar herhangi bir olumsuz olay ile karşılaşılmamıştır.
Güvenlik görevlilerinin vatandaşları sırayla alması ve maliyetinin yüksek olması nedeni ile numaratöre ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca duyarlı davranışınız için teşekkür ederiz. Bilgilerinize rica ederim.” İfadeleri kullandı.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin Tarsus Ve Silifke Şubelerinin Veli Toplantısı Yapıldı
Mersin’de Mühürsüz Et Satışı Yapan İşletmeler Tespit Edildi
Tarsus’u Rezil Ettiler! Türkan Şoray’ın Geldiği Başarısız Organizasyon Kentin Hanesine Eksi Olarak Yansıdı
Aksaray'daki Otobüs Kazasında Mersin Tarsuslu Birsen Karataylı İsimli Kadın Vefat Etti
Antalya Valisi Münir Karaloğlu'ndan Dikkat Çeken Balon Balığı Paylaşımı
Silifke Elektrik Kesintisi 18 Kasım Pazartesi
Mersin'de Büyük Gece İçin Geri Sayım Başladı
Erdemli Elektrik Kesintisi 18 Kasım Pazartesi
Mersin Tarsus'ta Köprü Korkulukları Çalındı
Büyükşehir’den "Sürdürülebilir Turizm Eğitimi"
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu