Tarsus Emniyet Müdürü Ercan Elbir: “Yolcu ve Trafik Güvenliği çok önemli”

Tarsus Emniyet Müdürü Ercan Elbir, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda kent içinde toplu taşımacılık yapan kooperatiflerin başkan ve yöneticileriyle bir araya geldi.

26 Kasım 2019 Salı, 15:37
Tarsus Emniyet Müdürü Ercan Elbir: “Yolcu ve Trafik Güvenliği çok önemli”
-

Tarsus Emniyet Müdürü Ercan Elbir, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda kent içinde toplu taşımacılık yapan kooperatiflerin başkan ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran şen, ev sahibi olarak yaptığı açılış konuşmasında, şehir içi trafik güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması, sürücülerin trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en alt düzeye indirilmesi için herkesin üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesi gerektiğini belirterek, böyle bir toplantıya gösterilen duyarlılık nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

Emniyet Müdürü Ercan Elbir, bu toplantıyı yaya ve trafik güvenliği, ölümlü ve yaralamalı kazaların azaltılması için düzenlediklerini belirterek, “Trafik hayattır, bizim hayatımız trafiktir.
Bu işten geçimini sağlayan toplu taşıma araçlarının sahip ve sürücülerine trafik kurallarını hatırlatmak, ihtiyaca göre yeni düzenlemeler yapmak, toplu taşımalarda kural ihlallerini önlemek istiyoruz. Bizim derdimiz kural ihlali yapanlara sürekli ceza yazmak değil, onları ikaz ederek kurallara riayet etmelerini sağlamak ve bunun neticesinde de karşılıklı güven ve hoşgörüye dayalı bir şekilde nizami bir şekilde faaliyetlerine devam etmelerini sağlamaktır” dedi.

“Trafik bir kültürdür. Ancak toplum olarak biz bu kültürün biraz uzağındayız” diyen Emniyet Müdürü Elbir, konuşmasını şöyle sürdürdü:“İsteğimiz toplu taşıma araçlarımızın kurallara uygun bir şekilde vatandaşları huzurlu bir şekilde taşımaları, yol, yolcu ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışma içinde görmektir.
Önümüzdeki günlerde toplu taşıma araçlarında muayene, asayiş ve araç kontrolü gibi kontrolleri yapacağız. Toplu taşıma araçlarında beyzbol sopası ve bıçak gibi malzemeler bulundurulmayacaktır. Araç sürücüleri kavga etmeye değil, evine ekmek götürmek için direksiyon başına geçiyor.

Onun için güzBakın Valilerim dahi yayalar için sokağa inip, araç kontrollerinde araç içindeki çocuklara ve gençlere araç sürücülerinin emniyet kemerini takmaları ve trafik kurallarına uymaları için tavsiyelerde bulunulmasını istiyor. Trafik güvenliği konusunda hepimiz büyük hassasiyet göstermeliyiz.”

Emniyet Müdürü Elbir, toplu taşıma aracı sürücülerinin yolcuyla muhatap olurken kibar olmalarını, gereksiz yerde korna çalıp, gürültü kirliliğine yol açmamalarını, durak dışı yerlerde yolcu indirip, bindirmek suretiyle kural ihlali yapmamaları uyarısında bulunarak, “Toplu taşıma aracı sürücüleri esnafları olarak birbirinizin haklarına da riayet etmelisiniz.

Hepiniz evinize ekmek götürmek, çoluk çocuğunuzun nafakasını çıkarmak için çalışan insanlarsınız. Esnafların ekmeğini ne kadar zor kazandığını hepimiz çok iyi biliriz. Bizim derdimiz ceza yazmak değil, ama kurallara uyulmadığı takdirde de ceza yazmak durumunda kalıyoruz.
Bunun için yapacak bir şey yok. Yolcularımızın ve trafik güvenliğimiz için kurallara harfiyen riayet etmeliyiz. Yolcu ve trafik güvenliği son derece önemlidir” diye konuştu.
Toplantıda Toplu taşıma kooperatifleri başkan ve yöneticileri de düşüncelerini dile getirip, taleplerini iletme imkanı bulduklarını dile getirdiler.

Toplantıya Emniyet Müdürü Ercan Elbir’in yanı sıra Emniyet Müdür yardımcısı Adnan Ünsal, Kent içi Trafik Amiri Bekir Doğanay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Yönetim Kurulu üyeleri Adem Göçer, Hidayet Şahin ve Ayhan Mantar, Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya, Tarsus Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Nafiz Kızılyaka, 12 Nolu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Fatih Yalçın, Servisçiler Odası Başkanı Mehmet Tıraş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Otobüs İşletmesi Müdürü Kadir Pekdağ ve Yöneticiler katıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Yurt Dışından Getirilerek KYK Yenişehir Yurdunda Karantinaya Alınan Vatandaşlar, 14 Günlük Karantina Süresinin Ardından, Bugün Tahliye Edilmeye Başlandı
Mersin, Anamur, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus, Bozyazı, Aydıncık/mersin ve Çamlıyayla Nöbetçi Noterler 6 Nisan 2020 Pazartesi Günü
Adana Seyhan’da Traktörle Tarlaya Çalışmaya Giden Tarsuslu Çiftçi Ercan Üçkan (37), Traktörün Devrilmesiyle Altında Kalarak Olay Yerinde Can Verdi
Mersinli Genç Psikolog Nurten Büyükuçar’dan Örnek Davranış
Ücretsiz Maske Başvurusu Geçici Olarak Durduruldu! ePTTAvm Tarafından Ücretsiz Maske Dağıtımına İlişkin Açılan Siteden Başvuru Alımı Durduruldu!
Koronavirüs’ün Siperleri Sağlık Çalışanlarına En Büyük Destek Mersin Büyükşehir’den
Başkan Yılmaz; "Koronavirüse Karşı En Etkin Mücadele Evde Kalmak"
Sağlık Çalışanları Sevdiklerine Risk Taşımasın Diye Mersin Büyükşehir’den Ücretsiz Tesis
Mersin Erdemli'deki Pazar Yerlerinde Vatandaşlara Ücretsiz Maske Dağıtıldı
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ücretsiz Maske Dağıtıyor
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu