Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan; "Tarsus'a Demokrasi ve Özgürlük Geldi"

Tarsus Kent Konseyi, Seçimli Genel Kurul Toplantısı Güner Baykal Salonu’nda gerçekleşti. Kurulda başkan değişikliğine gidilirken, başkanlığa Dr. Ali Cerrahoğlu seçildi. Ardından yapılan oylama ile yönetim kurulu üyelerinin isimleri belirlendi.

13 Haziran 2019 Perşembe, 18:43
Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan; "Tarsus'a Demokrasi ve Özgürlük Geldi"
-

Tarsus Kent Konseyi Seçimi Genel Kurul toplantısında başkan değişikliğine gidildi. Kent konseyinden beklentisinin yüksek olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ,“Yaklaşık 400 bin nüfuslu bir kentte yaşıyoruz. Bu kentte daha fazla projeler üreterek ve birbirimizi daha fazla dinleyerek birçok şey başarabiliriz. Artık şuna inanıyorum; Tarsus'a demokrasi geldi, özgürlük geldi. Üzgün insanların daha özgür ve daha mutlu olduklarını görüyorum” dedi.
Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kurulda bir tek kişinin aday olmasına üzüntüyle karşıladığını ifade ederek, “Kent Konseyi’nden beklentilerim çok fazla. Ancak temsili olarak ortaya çıkmayan çok aday çıkmasını çok isterdim. Bunun yanı sıra geçmişteki belediye yönetimleri olsun, baro yönetimleri olsun, dernek yönetimleri olsun bu kent için başarılı olduk diyemeyiz. Dememizin imkânı yok. Çok gerilerdeyiz. Eğer başarılı bir kent olmuş olsaydık insani performans testlerinde gelirde, sağlıkta, eğitimde çok farklı bir Tarsus ortaya çıkardı” dedi.
Bozdoğan , “Bizim 5 yılda ne yapacağımızı, 6 aylık, 2 yıllık ve 5 yıllık süreçteki stratejik plan belirleyecektir. Bu planı ortaya koyarken de sadece akademik olarak destek almak değil, halkımızdan, sizlerden daha fazla destek almayı istiyorum çünkü bu planın bütün her şeyi sizsiniz. Projeleriyle, yaptıklarıyla belki de bize daha çok destek olacak, daha ön plana çıkaracak olan Kent Konseyi, çalıştayımızın devam etmesini istiyorum. Tarsus çalıştayının her yıl yapılanmasını istiyorum. Az önce söylediğim gibi varsınız ama algılanmıyorsunuz” ifadelerini kullandı.
“Anadolu’da İlk Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tarsus’ta Kuruluyor”
Turizm ve eğitim alanında önemli çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Bozdoğan, “Turizm konusunda inanın ilk göreve başladığımda vakıfları buraya davet ettim. Bizim bir ipek yolu vardı. 5 tane kervansarayımız, külliyemiz vardı. Bir tanesi inşatla yok oldu. Biz dedik ki bunların hepsi yapılsın turizm de ilk hatları ortaya çıkartılsın istedik. 9 yıldır elimizde bulunan hala yapılmamış olan etnografya müzesi vardı. Hepsinde önemlisi neredeyse vakıfların elimizden almak üzere olduğu Kubatpaşa Medresesi vardı. Bir yılı kalmıştı anlaşmayı yapmasak elimizden gidiyordu. O kent konseyinin yapılması, yaşayan kadın müzesinin yapılması bununla ilgili anlaşmaları yaptık. Bir de eğitim için Kanada Sporst okullarını Tarsus’a getiriyoruz. Çağdaş Eğitim Kurumlarını Bursa’dan Tarsus’a getireceğiz. İstanbul’dan sonra ilk defa Anadolu’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ilk defa Tarsus’ta olacak. Bunlar eğitim konusunda çok önemli aşamalardı” diye konuştu.
“Sağlık İstasyonları Açılıyor”
Her köye sağlık istasyonu projesinin hayata geçirdiklerini söyleyen Bozdoğan, konuşmasına şu ifadelere yer verdi; “Sağlık konusunda, özellikle işçi sağlığı ve mesleki hastalıklarla ilgili tıp merkezinin kurulması için adımlar attık. İnsanlarımız, esnafımız para karşılığında bu desteği almasınlar diye bu birimi oluşturduk. Bu birim Türkiye'de tek olan bir projeydi ve gerçekten ses getirecek bir projeydi. Aynı zamanda belediyeye katkısı olacak bir projeydi. Öbür tarafta sağlık konusunda köylerimizdeki konteynırlar alınmaya başlandı sağlık istasyonları açılıyor.”
“Tarsus'a Demokrasi Geldi, Özgürlük Geldi”
Başkan Bozdoğan son olarak sözlerine şu şekilde devam etti; “Yaklaşık 400 bin nüfuslu bir kentte yaşıyoruz. Bu kentte daha fazla projeler üreterek ve birbirimizi daha fazla dinleyerek birçok şey başarabiliriz. Artık şuna inanıyorum; Tarsus'a demokrasi geldi, özgürlük geldi. Üzgün insanların daha özgür ve daha mutlu olduklarını görüyorum.
Video link; https://we.tl/t-iwVpkkqs4N

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Zirai Don Uyarısının Yapıldığı Mersin'de Sıcaklığın -4 Dereceleri Bulan Gecenin Sabahında Karalahanadan Buz Kütlesi Çıktı
Mersin'de Hissedilen Deprem! KKTC'deki Deprem Mersin ve Akdeniz'deki Diğer Şehirlerde Hissedildi! Son Depremler
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (21 Ocak 2021 Perşembe)! Mersin Hal Yaş Sebze ve Meyve Hal Fiyatları
Akdeniz Belediyesi, Adanalıoğlu Sahilinde Yaşayan Sokak Hayvanları İçin Korunaklı Bir Alan Yarattı
Cüneyt Asan ve Adnan Şahin İle Halkın Mutfağı Tarsus’ta
Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü Yazar Turan Ali Çağlar’ın
Başkan Tollu’dan Erdemli ’ye Güneş Enerji Santrali
Hikmet Öz’den Tarih Severlere Müjde
Büyükşehir Ekipleri, Tarsus ve Çamlıyayla’da Mezarlık ve Cami Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor
Akdeniz’de Asfalt Yama, Kaldırım Yenileme ve Engelli Rampaları Yapımı
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu