Silifke’de Celal Bayar Caddesi Asfaltlandı! Kurumların Yaptığı Kazılar Nedeniyle Caddenin Asfaltı Yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Silifke’de yaptığı çalışmalarla hem ulaşımı kolaylaştırıyor hem de kenti modernleştiriyor.

23 Kasım 2023 Perşembe, 17:14
Silifke’de Celal Bayar Caddesi Asfaltlandı! Kurumların Yaptığı Kazılar Nedeniyle Caddenin Asfaltı Yenilendi
-

Silifke ilçesi için oldukça önemli olan ve farklı kurumların altyapı çalışmaları nedeniyle deforme olan Celal Bayar Caddesi yapılan yeni çalışma ile asfaltlandı.

Farklı kurum kazıları nedeniyle yol asfaltlandı
Yaptığı stratejik plan ve vatandaşlardan gelen taleplerle çalışma rotası belirleyen Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri farklı zamanlarda farklı kurumların yaptığı altyapı çalışmaları nedeni ile delik deşik olan yol nedeniyle serzenişte bulunan vatandaşlara kulak vererek Celal Bayar Caddesi’ni yeniden sıcak asfalt ile kapladı. 2 bin 100 metrelik yolu bir hafta gibi kısa bir sürede baştan sona yenileyen ekipler, bölge sakinlerinin de takdirini kazandı. Ekipler, 2 bin 100 metrelik yol için 4 bin 800 ton sıcak asfalt kullandı.


Erden: “Güzel bir yol yapıldı, vatandaş da memnun”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Silifke Koordinasyon Müdürü Atilla Erden, yolda yapılan çalışmanın detaylarını vererek, “Bizim için çok önemli bir yoldu. Silifkemizi bağlayan dört ana yolumuz var. Bu dört ana yolumuzun bir tanesi Celal Bayar Caddesi. Celal Bayar Caddesi’nde güzel bir çalışma oldu. Toplam yol uzunluğumuz 2 bin 100 metre. 4 bin 800 ton sıcak asfalt kullandık. Vatandaş da çok memnun. Oldukça güzel bir emek sarf edilerek güzel bir yol yapıldı” dedi.


Muhtar Serin: “Güzel bir çalışma oldu”
Silifke Göksu Mahallesi Muhtarı Ahmet Serin, farklı kurumların çalışmaları nedeniyle yolun sık sık deforme olduğunu söyleyerek, “Vahap Başkanımız çok güzel bir çalışmanın sonucu yolu bize teslim etti. Memnunuz, teşekkür ederiz. Halkımız, muhtarlığıma gelip, çalışmalarından dolayı Vahap Başkanımıza çok teşekkür ediyorlar. Sadece yol değil, altyapı, yem dağıtımı gibi hizmetlerden halkımız çok memnun” dedi.


Muhtar Gürbüz: “Yapılan işte estetik ve profesyonellik var”
Gazi Mahallesi Muhtarı Kerim Gürbüz, yapılan yolun kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Bu asfaltımız bizim için hayati önem taşıyor. Çünkü Gazi Mahallesi ve Göksu Mahallesi bölgesinde 50 bin nüfus yaşıyor. Doğalgaz, telekom, enerji ve elektrik gibi altyapı çalışmalarından dolayı sık sık deforme oluyor. Kaldırım çalışmasını da son sistem yaptı. Çok güzel çalışmaları var, çok beğeniyoruz. Yapılan işte bir estetik, gösteriş, profesyonellik var. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini çok beğeniyorum. Çok takdir ediyorum. Çok güzel oldu, harika oldu” diye konuştu.


“Vatandaşın memnuniyeti yüzlerinde görünüyor”
Vatandaşların da yapılan hizmetler hakkında sık sık teşekkür ettiğini kaydeden Gürbüz, “Vatandaşın memnuniyeti zaten yüzlerinde görünüyor. Vatandaş hizmetin ne olduğunu, kalitesini biliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hem Avrupa tarzı bir çalışma hem şehre yakışır bir çalışma. Şehre ayrı bir vizyon katıyor” ifadelerini kullandı.


“Eskiden köstebek yuvası gibiydi, şimdi çok güzel”
Yapılan hizmeti, “Çok memnunuz. Çok güzel” cümleleriyle değerlendiren vatandaşlardan Nazif Zabınoğlu, “Yol genişledi, şimdi gayet rahat. Önceden köstebek yuvası gibiydi. Araçla, motosikletle gidip gelemiyordum. Şu an çok iyi, çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Bölge sakinlerinden Zekai Serin de, “Vahap Bey’den gerek köylerde, gerek şehirde, gerek eski beldelerde hizmet olarak tüm halkın memnun olduğunu biliyorum. Tüm Silifke halkı Vahap Bey’den memnun” derken, yapılan yeni yolu bisiklet sürmek için kullanan Mustafa Kaplan ise, “Önceden yol çok çukurluydu. Bisikletlerimiz zarar görüyordu. Şimdi daha iyi oldu. Hep böyle devam etsinler” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Seçer ‘CHP Silifke Danışma Kurulu Toplantısı’na Katıldı: “Büyükşehir Belediyesi De Silifke Belediyemiz De Hizmetin Alasını Yapacak”
Çölyak Hastası Aileler Farkındalık Etkinliğinde Buluştu, Büyükşehir’in Etkinlikleri Kentte Her Kesimi Memnun Ediyor
Veteriner Sağlık Teknikerliği Öğrencileri Büyükşehir’in Hayvan Bakımevi’nde Staj Görüyor, Büyükşehir Öğrencilerin Zorlanmaması İçin Servis İmkanı Da Sundu
Başkan Seçer, Ziraat Mühendislerı Odası'nın ‘Geleneksel Başak Balosu’na Katıldı: “Tarıma Desteği Her Yıl Artırarak Devam Ettireceğiz”
Başkan Seçer, Dünyaca Ünlü Ressam Ahmet Yeşil İle Bir Araya Geldi
Mersin Tarsus Yenice’de Karşı Şeride Geçen Yolcu otobüsü İki Otomobil ve Bir Kamyonla Çarpıştı, Kazada Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var
Mersin’in Yenişehir İlçesinde Veresiye Ürün İsteyen Şahıs İsteği Gerçekleşmeyince Dehşet Saçtı, Büfe Sahibi Yaralandı
Mersin’in Eşsiz Lezzetleri Diyarbakır’da Dünyaya Tanıtılıyor, ‘2. Mezopotamya Turizm Ve Gastronomi Fuarı’nda Mersin Rüzgarı
Sektör Temsilcileri, Üniversiteliler Ve Gençler Vahap Seçer Öncülüğünde Kurulan ‘Kariyer Merkezi’ Zirvesinde Buluştu
Türkiye ‘Su Stresi’ Altındaki Bölgeler Arasında, MESKİ Kuraklık Ve Su Kıtlığı Tehlikesi’ne Karşı Önlem Alıyor

Mersin Haber ,Mersin