Saha Verileri Işığında Proje Geliştirecek Olan Yenişehir Belediyesinin Gönüllüleri, Gönülleri Fethedecek

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, belediye bünyesinde kurulan Yenişehir Akademi Gönüllüleri Dayanışma ve Destek Birimi’nde yer alan gönüllülerle buluştu. Yenişehir Belediyesi çatısı altında bir araya gelen gönüllüler Sosyal Doku Tarama Grubu’nun saha verileri ışığında proje geliştirecek.

07 Şubat 2020 Cuma, 14:38
Saha Verileri Işığında Proje Geliştirecek Olan Yenişehir Belediyesinin Gönüllüleri, Gönülleri Fethedecek
-

Başkan Özyiğit, “Gönüllülerimiz ‘daha mutlu bir Yenişehir’ için bize destek verecekler. Gönüllülerimiz ile birlikte Yenişehirimizi daha iyi bir noktaya taşıyacağız.”dedi.
Yenişehir Belediyesi, dezavantajlı grupları ve öncelikli hizmet bekleyen vatandaşları tespit etmek için kurduğu Sosyal Doku Tarama Grubu’ndan sonra şimdi de gönüllüleriyle Yenişehir’i mercek altına alacak. Yenişehir Akademi Gönüllüleri Dayanışma ve Destek Birimi’nde yer alan alanında uzman gönüllüler Sosyal Doku Tarama Grubu’nun ev ziyaretleri sonucunda elde ettikleri verileri ve vatandaşların talepleri ışığında sorunlara çözüm için projeler üretecek. Çoğunluğu kadınlardan oluşan gönüllü grubu, bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak tüm talepleri proje üreterek karşılayacak. Yenişehir Akademi Gönüllüleri Dayanışma ve Destek Birimi’nde hukuk, sağlık, sosyal, kültür ve sanat alanlarında alt komisyonlar oluşturuldu. Yenişehir’in Gönüllüleri hayatın her alanında vatandaşların yanında olacak.
“BU OLUŞUM İNANIYORUM Kİ YENİŞEHİRİMİZİ İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAK.”
Yenişehir Belediye Akademi’de bir araya gelen gönüllüler çalışmaları hakkında yol haritası çizerken toplantıya Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de katıldı. Toplantıda gönüllülerle bir araya gelen Başkan Özyiğit, gönüllülerin Yenişehir’i daha iyi bir noktaya taşıyacaklarına inandığını söyledi. Başkan Özyiğit, “Sizleri burada görmek bizim için bir gurur vesilesidir. Biz Yenişehir’i birlikte yöneteceğiz diye yola çıktık. Bir numaralı projemiz olan Yenişehir Belediye Akademi’yi biz 0-3 yaş arası erken çocukluk eğitimi ve onun devamı olarak gelişimsel tarama, çocuklarımızın ve gençlerimizin istihdam alanında iş sahibi olabilmeleri için onların eksik yanlarını tamamlamak gibi çok amaçlı kullanacağımız bir alan olarak projelendirdik. Böyle bir gönüllü grubunu burada ilk anda planlamamıştık ama birlikte yönetme anlayışımız açısından çok yerinde bir adım oldu. Bu oluşum inanıyorum ki Yenişehirimizi iyi bir noktaya taşıyacak.”dedi.
“TOPLUMUN NERESİNDE BİR EKSİĞİMİZ VARSA O EKSİKLİKLERİ TAMAMLAMALIYIZ”
Gönüllülerle beraber güzel işler başaracaklarına inandığını kaydeden Başkan Özyiğit, “Bu toplumda beraber yaşıyoruz ve birçok eksiğimiz var, toplumun ihtiyaçlarını tespit etmek konusunda yola çıktığımız ilk anda tüm mahallelerimizde toplantılar yaptık. Daha sonra Sosyal Doku Tarama Grubu’nu kurduk. Üretmemiz ve toplumumuzu geliştirmemiz gerekiyor. Yani Yenişehirimizde klasik belediyecilik anlayışının dışında işler yapmalıyız ki Mersinimizi bir kademe daha yukarı taşıyalım. Mersin’i aşağıya çeken unsurlar zaten fazla. Toplumun neresinde bir eksiğimiz varsa o eksiklikleri tamamlamalıyız. Bütün bu sorunların kurumsal anlamda çözülmesi gerekiyor. Sizlerle beraber güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Attığınız bu güzel adım için ve bizleri yalnız bırakmadığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kendilerine güvenerek destek veren Başkan Abdullah Özyiğit’e teşekkür eden Yenişehir Akademi Gönüllüleri Dayanışma ve Destek Birimi Başkanı Yasemin Öztürk ise “Bizler yaşadığımız ilçemizin sorunlarının bilincinde olan ve çözüm merkezi olan yerel yönetimin yanında yer alarak elini taşın altına koymaya hazır gönüllüleriz. Bize verilen imkânlar çerçevesinde toplumun yaralarını sarmak için çıktığımız bu yolda Yenişehir Akademi’nin tüm imkânlarını bize sunan, Yenişehir Belediye Akademi Koordinatörü Raif Çakmak’a, bu birimin oluşmasında büyük bir özveriyle çalışan her birimizi teker teker arayarak bir araya gelmemizi sağlayan Ayten Aslankan’a ve bu yolculuğumuzda bize güvenerek destek veren aramızda olarak bizi onurlandıran Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Özyiğit’e çok teşekkür ediyorum. Biz maddi yardımın ötesinde manevi yardımda da bulunacağız. Her anlamda vatandaşlarımızın yanında olacağız.” İfadelerini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin’in Silifke İlçesinde Kaçak Alkol Operasyonu! Kullanıma Hazır Litrelerce Alkol Ele Geçirildi
Mersin’in Dört Farklı İlçesinde Uyuşturucu Operasyonu! 11 Şüpheli Gözaltına alındı
Mersin’in Erdemli İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında Otomobilin Çarptığı 52 Yaşındaki Nihal Bozkurt Yaşamını Yitirdi
Seçer, Dünya Güneş Günü Etkinliğine Katıldı
Bakan Bilgin, "Kırtasiyeci Esnafı Destek Programı" Başvuruları 21 Haziran’da Başladı"
Mersin Büyükşehir’in Mahalle Mutfakları’nın Sayısı 24’e Ulaştı
Küçük Kaan İlaçlama Talebini İletti, Mersin Büyükşehir Yerine Getirdi
"Aşk Olsun" Mersinlilerden Tam Not Aldı! Mersinli Vatandaşlar Şiire ve Şarkılara Doydu
Pandemiden Etkilenen İmalatçı İşletmeler İçin Yeni Dönem
Aşılamada Yeni Yaş Grubuna Randevular Açıldı: 25 Yaş İçin Artık Randevu Alınabilir

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti