MTSO’nun 134’üncü Yılında Birlik ve Beraberlik Vurgusu Yapıldı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) kuruluşunun 134. yıldönümü kutlamaları düzenlenen gala yemeği ile sona erdi.

21 Aralık 2019 Cumartesi, 12:58
MTSO’nun 134’üncü Yılında Birlik ve Beraberlik Vurgusu Yapıldı
-

MTSO'nun 2019 yılı boyunca yürüttüğü çalışmaların anlatıldığı videonun izlenmesi ile başlayan gece, protokol konuşmalarıyla devam etti. Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “MTSO, yaşlandıkça gençleşen, hareketleri hızlanan, etkinliği artan bir kurum” değerlendirmesini yaptı.

Odanın artan kurumsal tecrübesi yanında komitelerinin, meclisinin, yönetiminin çalışanlarının sürekli genç ve dinamik ekiplerden oluşması adına gayret gösterdiklerini anlatan Kızıltan, “MTSO, mesleğin en önemli kurumudur. Sürekli yenilenen dinamik bir örgüt. Her alanda kente hizmet verme arzusunda olan bir örgüt. Bugün ticaretten sanayiye, eğitimden kültüre, sosyal yardımlaşmaya her konuda Odamızın imzası vardır” ifadelerini kullandı. Kenti bir bütün olarak düşündüklerini vurguladığı konuşmasını Kızıltan, şöyle tamamladı:
“1,5 yıldır görevdeyiz. Bu sürede kendimizi kente tanıttık, güven ortamı, birlik ve beraberliği sağlamaya çalıştık. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Kentimiz bize güveniyor. Artık bu uyumun meyvelerini almak istiyoruz. El ele bu kenti birlikte kalkındıracağız.”

İzol: “MTSO kentin omurgasıdır”

Meclis Başkanı Hamit İzol ise sözlerine, MTSO'nun kentin her anlamda omurga kuruluşlarından biri olduğunu belirterek başladı. Kentin sadece ekonomisinde değil, eğitiminde, sosyal sorunlarının çözümünde, sağlıktan spora, kültürden sanata her alanda çalıştıklarını kaydeden İzol, şöyle konuştu:"Kurumlar tek başına bir anlam ifade etmez. İçindeki insan kaynağı ile değer bulur. Nitelikli insan kaynağına dayanmayan kurumlar, bir tabeladan öteye geçemez. İşte MTSO, 134 yıl gibi uzun bir süreci başarı ile bugünlere getirdiyse, bunun arkasında bu işe gönül veren, kentini seven nitelikli insanlar vardır. Gönüllü insanlar vardır. Geçmişten bugüne emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz."

Kurumların kentin diğer kurumlarıyla uyum ve dayanışma içinde çalışması halinde kente yararlı olabileceğini de ifade eden İzol, "İşte bu akşam bu salonda bulunan birçok konuğumuz, Odamız ile dayanışma içinde, bir ailenin parçası gibi hareket eden, Mersin için ortak aklı yakalamayı başaran kurumların temsilcileridir" dedi.

Seçer: “Mersin’de uyum dönemi başladı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de konuşmasına Mersin’de yakalanan uyum ve birlikteliğe dikkat çekerek başladı. Atanmış, seçilmiş herkesin bir dünya görüşü olduğunu ancak ortak bir paydada buluşup hareket edilmesi halinde kentin kazanacağını vurgulayan Seçer, şunları söyledi:“Ben üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. Mersin çok yağış alması gerekirken yeterince yağış alamayan bir kent. Bu yağış, ekonomik yağış. Gerçekten gökyüzü bulutlarla dolu, hava gürlüyor ama bir türlü ekonomik sağanak inmiyor. Eğer önemli dokunuşlar yapılırsa bu sağanağın başlayacağına inanıyorum. Ekonominin yükseldiği her toplumda diğer sorunlar teferruat kalır. İşin aşın olduğu yerde huzur da keyif de olur.”

Su: “Girişimcilerin yolunu açmaya çalışıyoruz”

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise kentin sürekli geliştiğini, eğitimden sağlığa, turizmden altyapıya her alanda ciddi hizmetler verildiğini anlattı. Kamu kanadında da özel sektör aracılığıyla da önemli yatırımlar gerçekleştiğine dikkat çeken Su, “Biz kamu olarak iş insanlarımızın tıkandığı yerde sorunları çözmeye gayret ediyoruz” dedi. MTSO’nun önemli hizmetler gerçekleştirdiğini kaydeden Su, “Bu kurum sadece yatırım ve istihdam ile uğraşmıyor, aynı zamanda eğitimde de güzel projeler yapıyor. Yönetimini, Meclisini tebrik ediyorum. Bunlar, ortak bir uyumla hep birlikte başardığımız işler. İlimizde bu güzel birliktelik devam ettiği sürece hep birlikte çok daha güzel hizmetlere imza atacağız” dedi.

Gece, Eda - Metin Özülkü çiftinin şarkılarıyla sona erdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Gülnar Akkuyu NGS İnşaatında Çalışan İşçi Resul Beyazdurna İş Çıkışı Geçirdiği Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Mersin Büyükşehir, Daha Temiz Ve Sürdürülebilir Bir Deniz Ekosistemi İçin Çalışmalarını Sürdürüyor
Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı
TADEKA’da Ümit Yaşar Oğuzcan Okuma Grubu Kuruldu
Mersin Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Memnuniyet Yaratmaya Devam Ediyor
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke’den 23 Nisan Bayram Mesajı
Başkan Seçer, CHP’nin Ankara’daki ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’na Katıldı
Tren Seferlerinin Durdurulması Kararı Üzerine, Mersin Büyükşehir Devreye Girdi: Tarsus-Mersin Arasında Seferler Artırıldı
Başkan Seçer, Sözcü Tv’de Başkent Kulisleri’ne Konuk Oldu Mersinlilere Çağrı Yaptı; “Beni Denetleyin”
Tarsus Ticaret Borsası Personelleri, Hizmet İçi Eğitimleri Çerçevesinde İsg Uzmanı Kıymet Uguz Tarafından ‘Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği” Konusunda Eğitimi Aldı

Mersin Haber ,Mersin