MTOSB 1. ve 2.’de 19 Bin Kişi İstihdam Ediliyor, 3.’nün Temeli Atıldı, 4. ve 5. Bölge İçin Çalışmalar Sürüyor

MTOSB 3. Bölge temel atma töreni gerçekleştirildi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB)  3. Bölge’nin alt yapı ve ham yol temel atma töreni gerçekleştirildi.

18 Mart 2019 Pazartesi, 22:42
MTOSB 1. ve 2.’de 19 Bin Kişi İstihdam Ediliyor, 3.’nün Temeli Atıldı, 4. ve 5. Bölge İçin Çalışmalar Sürüyor
-

MTOSB 3. Bölge’de düzenlenen temel atma törenine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Parti Akdeniz İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Haddat, Yılmaz Akyüz, Hasan Yıldırım, MTOSB Müteşebbis Heyet Üyesi Veysel Memiş, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, MÜSİAD Başkanı Serdar Yıldızgörer, il protokol üyeleri ve sanayiciler katılım sağladı.
Temel Atma töreninin açılış konuşmasını yapan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli “98 hektar alan üzerinde oluşturulan yaklaşık 700 bin metrekare sanayi alanında, 33 parsel oluşturulmuş olup, 20 firmamıza tahsis gerçekleştirdik. 19 bin kişiye istihdam sağladığımız 1. ve 2. Bölgelerimizin tam doluluk oranına ulaşması bizleri yeni sanayi alanlarına yöneltti. MTOSB 3. bölgenin Mersin ve ülkemiz ekonomisi için katma değer yaratacak bir alan olacağına inancım tamdır. Ülkemizin en zor ekonomik şartlarında dahi üretmekten, istihdam yaratmaktan vazgeçmeyen sanayicimiz için, 2019 yılı sonunda altyapı çalışmalarını bitirmeyi planladığımız MTOSB 3. bölge ile birlikte 4. ve 5. Bölgelerimizin de çalışmalarını yürütmekteyiz. Tüm bu süreçte Sayın Bakanımız Lütfi Elvan ve Sayın Valimiz Ali İhsan Su’nun gösterdikleri yakın ilgi ve destekler sebebiyle onlara şükranlarımı sunuyorum. 3. Bölgenin altyapısının tamamlanıp, 6 bin direk istihdam alanının açılması tüm sanayicilerimizi ve Mersinlileri heyecanlandırıyor. Yeni Bölgemizin en kısa zamanda faaliyete geçmesi için tüm inancımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
3. ve 4. Bölgenin tamamlanması ile birlikte Mersin’in tam anlamıyla sanayi bölgesi olacağının altını çizen Mersin Valisi Ali İhsan Su, ‘Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgemizde Sn. Bakanımız Lütfi Elvan’ın destekleri ile 3. Bölgenin temel atma törenini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 3. Bölgemiz ve hemen ardından hayata geçireceğimiz 4. Bölgemiz ile Mersin büyük bir sanayi bölgesi olacaktır. 3. Bölgemizin 6 bin kişiye istihdam sağlayacak olması kentimiz için çok önemli. Kısa süre içerisinde 3. Bölgemizi faal hale getirerek büyük bir istihdam alanı yaratacağız’ dedi.
Mersin’in temel sorunun işsizlik olduğunu belirten TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Organize Sanayi Bölgeleri’nin Mersin’in işsizlik sorununa çözüm olacağını belirterek, ‘Mersinimizin en öncelikli sorunlardan bir tanesi iş ve aş konusudur. Özellikle genç kardeşlerimizin iş sahibi olması noktasında yoğun bir çabamız var. Her bir gencimize iş ve aş fırsatı sunacak olan önemli bir yatırımımızın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. MTOSB 3. Bölgedeki alt yapı çalışmalarının ekim ayına kadar tamamı bitirilmiş olacak. 3. Bölgede 6 bin kardeşimize iş imkânı sağlanacak ve bununla da yetinmeyip 4. Ve 5. Organize Sanayi Bölgesini hayata geçireceğiz. Hedefimiz 2023 yılında Mersin’de bir tane bile işsiz kardeşimizin bile kalmamasını sağlamak. Diğer taraftan yatırım ve istihdam ile ilgili olarak iki önemli çalışma daha yapıyoruz. Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Tarımsal Ürünlerin İşlenmesine Yönelik Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarımız da devam ediyor. Neticede bu organize sanayi bölgelerinin tamamlanması ile birlikte 6 bin idari istihdam, 19 bin çalışanla toplamda 25 bin kardeşimiz iş ve aş sahibi olacak. Müteakip Organize Sanayi Bölgelerimizin açılması ile birlikte bu rakamı 50 bine ulaştıracağız ve Mersinimizin iş ve aş problemini kökünden çözmüş olacağız’ ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan iş makinasına çıkarak yol çalışmasını başlattı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Kazada Hayatını Kaybeden Mersinli Özel Harekat Polisi Silifke İlçesinde Son Yolculuğuna Uğurlandı
Başkan Seçer’den İnşaat Mühendislerine: “Hayatımız Sizlerin Ellerinde, Yaşadığımız Binalarda”
Kadın Kooperatifleri El Emeği Ürünleriyle Yoğurt Pazarı’nda
Zehir Taciri 2 Kişi Suçüstü Yakalandı
Seçer: "Mersin’in, Dünyanın Çok Önemli Bir Lojistik Merkezi Haline Gelmesi Söz Konusu"
Başkan Seçer, Mersin’in Dört Bir Yanından Gelen Çiftçi Kadınlarla Buluştu
Kadın Kooperatifleri El Emeği Ürünleriyle Yoğurt Pazarı’nda
Mersin Büyükşehir’in Kır Çiçekleri, Dilek İmamoğlu, Nuray Karalar ve Meral Seçer’i Ağırladı
Başkan Seçer’den İnşaat Mühendislerine: "Hayatımız Sizlerin Ellerinde, Yaşadığımız Binalarda"
Tarsus’ta İzinsiz Kazı

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti