Minik Öğrenciler Kızkalesi’ndeki Sahipsiz Dostlarla Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu öğrencileri, sahilde bulunan çok sayıda sahipsiz köpeğe mama ve su verdi. Bölgede yaz dönemi dışında yem ve su bulmakta zorlanan hayvanlara minik kalpler yardım eli uzattı.

05 Mart 2020 Perşembe, 10:57
Minik Öğrenciler Kızkalesi’ndeki Sahipsiz Dostlarla Buluştu
-

Çocukların hayvanları beslerken yaşadığı mutluluğa ortak olan Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, “Çocuklarımız çok mutlu oldu. Bugün burada hayvanlarımızı beslediler. Kendileri de onlarla beraber ortak yaşama bilinci kazandılar” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanlar ile ilgili hayata geçirdiği projeler ve bu konuda gösterdiği hassasiyet ile vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. Büyükşehir, Tarsus’tan Anamur’a kadar kırsal mahallelerde yaban hayvanlarına yem bırakırken, merkez mahallelerde bulunan sahipsiz hayvanları da unutmuyor ve kent genelinde belli noktalara mama ve su bırakıyor.
Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu öğrencileri, Kızkalesi sahilinde bulunan çok sayıda sahipsiz köpeğe mama ve su verdi. Bu etkinliklerle çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması ve ortak yaşama bilinci oluşturulması amaçlanıyor.
Çocukların hayvanları beslerken yaşadığı mutluluğuna ortak olan Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, “Çocuklarımız çok mutlu oldu. Bugün burada hayvanlarımızı beslediler. Kendileri de onlarla beraber ortak yaşama bilinci kazandılar” dedi.
Kızkalesi sahilindeki canların maması öğrencilerden
Erdemli Kızkalesi’nde yaz dönemi dışında yem ve su bulmakta zorlanan hayvanlara minik kalpler yardım eli uzattı. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu Müdürü Ercan Bozoğlu, Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, öğretmenler, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile birlikte Kızkalesi sahilinde sahipsiz köpeklere mama ve su verdi. Sahipsiz hayvanlar, çocukların elinden mamalarını yiyip, sularını içti.
“Çocuklarımız çok mutlu oldu”
Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlara verilen değerden ve bünyesindeki üç barınakta hayvanların ihtiyaç duyduğu bakımın sağlandığından bahsederek, “Bugün burada Kızkalesi Mahallemiz’de besleme etkinliğindeyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlara verdiğimiz önemi bütün Türkiye biliyor. Üç barınağımızla vermiş olduğumuz hizmetlerle hayvanlarımızın gerek kaza vakalarında gerekse kısırlaştırmaları, aşılanmaları konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarımız bugün burada çok mutlu oldu, hayvanlarımızı besledi” dedi.
“Çocuklarımıza hayvan sevgisini öğretiyoruz”
Erdemli’de 1 Nisan 2019 tarihinden beri sosyal belediyecilik anlamında önemli hizmetler yapıldığını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, “Çocuklarımıza sosyal hayatı, insan sevgisini, hayvan sevgisini öğretmek kapsamında bugün Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız ortak bir çalışmamız var. Sokak hayvanlarına mama dağıtıyoruz. Bu etkinlik, Tarımsal Hizmetler ve Veterinerlik Dairesi Başkanlığımız ile ortak yaptığımız bir etkinlik” diye konuştu.
“Öğrencilerim sokak hayvanları konusunda duyarlı”
Sokak hayvanlarını besleme talebinin öğrencilerden geldiğini vurgulayan Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu Müdürü Ercan Bozoğlu, “Öğrencilerim sokak hayvanları konusunda duyarlı. Böyle bir şey düşündüler, biz de Büyükşehir’i aradık, Vedat Bey’in vasıtasıyla yardım istedik. Çocuklarımız köpekleri çok seviyor, hayvanları çok seviyor. Bunlar sessiz yaratıklar, aç, susuz. İç dünyasını da bilemiyoruz. O yüzden biz de onlara Büyükşehir vasıtasıyla yardımcı olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.
“Hayvanları her zaman beslemeliyiz, çünkü onların da canı var”
Hayvanları beslediği için çok mutlu olduğunu söyleyen Kızkalesi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Çilemnaz Tahmazoğlu, “Bugün etkinlikte çok güzel şeyler yaptık, hayvanları besledik. Hayvanları her zaman beslemeliyiz, çünkü onlar da bizim gibi, onların da canı var. Her zaman onlara bakmalıyız, evimize alamasak bile her zaman onlara yem ve su verebiliriz. Onlar bizi koruyorlar, biz onları koruyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız’a çok teşekkür ederiz” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Çocuklar Yağmur Sonrası Suyun Keyfini Böyle Çıkardılar: Mersin Toroslar Selçuklar Mahallesinde Çekilen Görüntüler
Mersin Tarsus Hal Işıklarında Meydana Gelen Feci Kazada: 1 Kamyon ve 2 TIR Bir Birine Girdi
2020-97 Nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı (Takip, Denetim, Uyarı İşlemleri Hk.)
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (19 Ekim 2020 Pazartesi)! Mersin Hal Yaş Sebze ve Meyve Hal Fiyatları
Otoyol Tarsus - Mersin İstikametinde Kaza: Otomobil Karayolları Ekibine Çarptı 1 Ölü 2 Yaralı
Toroslar Elektrik Kesintisi 21 Ekim Çarşamba
Büyükşehir, Yerel Tiyatro Topluluklarını Mersinliler’le Buluşturdu
Tarsus Elektrik Kesintisi 21 Ekim Çarşamba
Mersin Büyükşehir’den Üreticilere Bir Destek Daha
Akdeniz Elektrik Kesintisi 21 Ekim Çarşamba
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu