Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Dolayısıyla Mersin'de Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu

Program kapsamında, çevrim içi düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası açılışını gerçekleştiren Bakan Safran, hayat boyu öğrenmenin çok önemli olduğunu, bu tür faaliyetlerin bütün ülkede gelişmesi gerektiğini ve bu konuda Bakanlık olarak büyük bir gayret gösterdiklerini belirtti.

01 Haziran 2021 Salı, 21:12
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Dolayısıyla Mersin'de Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu
-

Hayat Boyu Öğrenme Haftası münasebetiyle temaslarda bulunmak üzere Mersin'e giden Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, illerin çevrim içi katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme Haftası açılışını gerçekleştirdi.

Tüm dünyanın Kovid-19'la mücadele ettiğini söyleyen Safran, Bakanlık olarak bu süreçte bazı kararlar aldıklarını anımsatarak konuşmasına şöyle devam etti: "Bütün veliler ve öğrenciler şunu bilsin ki Kovid-19'la ilgili kararlarda Millî Eğitim Bakanlığı olarak biz hep insan sağlığını merkeze alan yönetim anlayışı sergiledik. Eğitim ve öğrenme açığı bir şekilde telafi edilebilir ama kaybedeceğimiz insanı geri getirmemiz mümkün değil. Bu anlayışla kararlar aldık. Belki bu kararların arkasını çok irdelemeyen, analitik düşünemeyen insanlar için ters gelmiş olabilir ama önceliğimiz hep insan kaynaklıydı. Allah'ın izniyle bu salgın ülkemizden de dünyadan da bir an önce defedilir ve insanoğlu normal hayatına, eğitim öğretim normale, çocuklarımız öğretmenlerine, öğretmenlerimiz çocuklarına kavuşur. Tüm dileğimiz bu. Bakanlık olarak bu konuda elimizden geleni yapıyoruz."

Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın bundan sonra Türkiye'de her yıl kutlanacağını belirten Safran, "Okul dışında kalan, okuldan mezun olan veya okul imkânı bulamayan tüm yetişkinlerimize Bakanlığımızın çatısı altında her türlü eğitim veriliyor. Pandemi döneminde bizim bu kurumlarımızda yüzbinlerce maske üretildi. Buralarda yabancı dil eğitimleri, Türkçe okuma-yazma dersleri veriyoruz. Hayat boyu öğrenmenin çok önemli olduğunu, bu tür faaliyetlerin bütün ülkede gelişmesi gerektiğini ve bu konuda elimizden gelen tüm gayreti gösterdiğimizi özellikle bilmenizi istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su da Hayat Boyu Öğrenme ile insanları istihdama hazırladıklarını ve programın önemli olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından diğer illerin çevrim içi katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme Haftası açılışı gerçekleştirildi.

Buradaki programın ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Safran, yetkililerle görüştü.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin’in Gülnar İlçesinde Kaybolan 91 Yaşındaki Ayşe Nergiz'in Cansız Bedeni Bulundu
Mersin Tarsus’ta Yaşanan Kavga Olayında 1 Kişi Yaralandı
Kilis Elektrik Kesintisi 02 Ağustos Pazartesi
Gülnar Elektrik Kesintisi 02 Ağustos Pazartesi
Mersin’in Aydıncık İlçesinde Yangın Sonrası Çekilen Fotoğraf Yürek Yaktı! Yeşilin Rengi Griye Dönmüş…
Gaziantep Elektrik Kesintisi 02 Ağustos Pazartesi
Bir Yangın Haberi de Hatay’dan Geldi! Merkez Antakya İlçesinde Yerleşim Yerlerine Yakın Noktada Yangın Çıktı
Mersin Elektrik Kesintisi 02 Ağustos Pazartesi
Mersin Büyükşehir, Bayramda 8 Bin 658 Ton Evsel Katı Atığı Taşıdı
Hatay Elektrik Kesintisi 02 Ağustos Pazartesi

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti