METAB Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

02 Haziran 2024 Pazar, 18:45
METAB Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
-


Bilgi: Instagram'da @mersinhaber'i takip ederek anlık gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.
Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapılan toplantıya; İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı. Yeni dönem Meclis Toplantısı’nda; Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili,  2 asil 2 yedek Meclis Katip üyesi, Birlik Encümen üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.
 
Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi (METAB) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin yapılmasının Resmi Gazete’de yayınlanması üzerine, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gereği yeni dönem Meclis Toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Toplantıya; İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Meclis üyeleri ile birlikte turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı.
 
Yaş haddi sebebiyle en yaşlı Meclis Üyesi Necip Yücesoy’un başkanlığında yoklamanın alınması ile başlayan Meclis Toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Yeni dönem Meclis Toplantısı’nda; Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili,  2 asil 2 yedek Meclis Katip üyesi, Birlik Encümen üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Birlik Başkanı seçildi
Yapılan gizli oylama sonucunda ile 2 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Başkanlığı’na Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer seçildi. Meclis 1. Başkanvekilliği’ne Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, 2. Başkanvekilliği’ne ise Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal seçildi.
 
Meclis Katip üyelerinde 2 asil üye; Toroslar Belediye Meclis Üyesi Sibel Tamaç ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hande Kerimgiller olurken, 2 yedek üyeliğe Aydıncık Belediye Meclis Üyesi Onur Günebakmaz ile Tarsus Belediye Meclis Üyesi Hamidiye Kırıcı seçildi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı’nın doğal üye olduğu ve kalan 4 üyenin seçimle belirlendiği ve 1 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Encümen Üyeliği’ne; Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, Silifke Belediye Meclis Üyesi Şerife Yörükçü ve Turizmci iş insanı Necip Yücesoy seçildi.  Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri ise oy birliği ile Toroslar Belediye Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal, Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sarı ve Mut Belediye Meclis Üyesi Ali Tekin’den oluştu. Birliğin 2023 yılı faaliyet raporu ile 2023 yılı Bütçe Hesabı ise; bütçe dışı harcamaların yapılmadığı, ödeneklerin yerinde ve mevzuata uygun bir şekilde harcandığı belirlenerek oy birliği ile kabul edildi.
 
Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, yeni dönem Meclisi’nin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, METAB Birliği bünyesinde çok güzel işler yapacaklarını vurguladı ve kent turizminin gelişmesi için çok çalışacaklarını dile getirdi.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'in Tarsus ilçesi Çamalan bölgesi Alaman Mezarlığı Civarında Buğday Yüklü Tır Alev Aldı
Mersin Büyükşehir Sanatsal Etkinliklerle Çocukların Gelişimine Katkı Sunuyor
Başkan Seçer, Silifkeli Yurttaşlarla Buluştu: “Hizmetlerimizi Artırarak Devam Ettireceğiz”
Büyükşehir’in Ekipleri Yavrulara Gözü Gibi Bakıyor; Deniz, Yıldız Ve Toprak Sevimlilikleri İle Tarsus Doğa Parkı’nın Yeni Neşe Kaynakları
Mersin Büyükşehir’den Yine Bir İlk: ‘Tarsus Dağ Koşusu’
Mersin’de Havalar Daha da Sıcak Olacak, Nem Oranları Yüzde 90’ları Bulacak! İşte 5 Günlük Hava Durumu
Mersin’in Mut İlçesinde Çıkan Orman Yangını Ekiplerin Hızlı ve Zamanında Müdahalesiyle Kontrol Altına Alındı
Mersin Erdemli Karayakup Mahallesindeki Ormanlık Alana Dökülen Çöpler Erdemli Belediyesi Ekiplerince Toplandı
Mersin Büyükşehir Ekipleri, ‘Yeşil Gelecek’ İçin Klaıpeda Da Buluştu
Mersin’in Tarsus İlçesinde Bulunan Doğa Parkı 9 Günlük Bayram Tatilinde De Binlerce Kişinin Uğrak Noktası Oldu

Mersin Haber ,Mersin