MESKİ’nin 2020-2024 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 2020-2024 Stratejik Planı hazırlık çalışmalarına devam ediyor.

23 Temmuz 2019 Salı, 16:06
MESKİ’nin 2020-2024 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor
-

Stratejik Plan hazırlık çalışmaları kapsamında, aboneler, STK’lar, belediyeler, dernekler, odalar, cemiyetler, üniversiteler, il parti başkanlıkları, baro, kaymakamlıklar ve DSİ’nin de arasında bulunduğu kurum ve kuruluşlar ile bir araya gelinerek, MESKİ’nin ana hizmet alanları, 5 yıllık hizmet süresi içinde eleştirilen hizmetleri, gelecek 5 yıl içerisinde MESKİ’den beklentiler, hangi faaliyet ve hizmetlere önem verilmesi gerektiği ve kuruma ait görüşleri alındı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 5 yıllık seçim vaatleri de göz önünde bulundurularak hazırlanan analiz sonuçları, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı koordinesinde tüm harcama birimleri ve ekip üyelerine bildirildi. Bu kapsamda Strateji Gelişim Dairesi Başkanlığı tarafından, Daire Başkanları ve Şube Müdürlerine bilgilendirme sunumu, Stratejik Plan çalışma ekibine ise stratejik plan eğitimi verildi.

Kalite Yönetim Merkezi Şube Müdürü Hasan APÇİN tarafından Daire Başkanları ve Şube Müdürlerinden oluşan Stratejik Plan Hazırlama Kuruluna yapılan bilgilendirme sunumunda, misyon, vizyon, temel değerler ve buna bağlı olarak amaç, hedef ve temel performans göstergeleri ile gerçekleştirilen faaliyet ve projelerin birbirleri ile bağlantılarının kurulmasının öneminin yanı sıra Stratejik Plan’da yer alması gereken temel kavramlar aktarıldı.

Stratejik Plan çalışma ekibine yönelik eğitimde Stratejik Planı’nın önemi, basamakları ve teknik kavramları hakkında detaylı bilgiler ve Stratejik Plan hazırlanma aşamasında dikkat edilmesi gereken detaylar anlatıldı.

Eğitimde, kamu yararına faaliyetlerin etkili biçimde yerine getirilmesi için ihtiyaçların tespit edilip buna uygun vaziyette hareket edilmesi gerektiği ve bu ihtiyaçların etkili ve verimli bir biçimde yerine getirilmesi için de stratejik bir planlamanın olmasının şart olduğu belirterek, MESKİ’nin 5 yıllık planlamasının yapılacağı ifade edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Halkkart İçin Titiz İnceleme, Mersin’de Gerçek İhtiyaç Sahipleri İçin Başvurular Titizlikle İnceleniyor
Cehennem Deresi (Pınarlıbük) Gezisi - Serdar Kuş
Mersin Tarsus’ta Uyuşturucu Operasyonu
Tarsus Ay Yıldız Camiisinin Tabelasından Düşen bir Harf Tepkilere Neden Oldu
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Pazarcı Esnafının Teşekkür Kahvaltısına Katıldı
Gülnar Elektrik Kesintisi 19 Ağustos Pazartesi
TIR Sürücüsü Hayat Kurtardı
Gaziantep Elektrik Kesintisi 19 Ağustos Pazartesi
Meteorolojiden Mersin İçin Sağanak Uyarısı
Hatay Elektrik Kesintisi 19 Ağustos Pazartesi
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu