MESKİ Laboratuvarı’na Denetçilerden Tam Not! MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı, Türkak Denetimi’ni Başarıyla Tamamladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Merkez Su Analiz Laboratuvarı, TÜRKAK tarafından düzenlenen “Kapsam Genişletme ve Gözetim Denetimi”nden tam not aldı.

24 Kasım 2023 Cuma, 13:46
MESKİ Laboratuvarı’na Denetçilerden Tam Not! MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı, Türkak Denetimi’ni Başarıyla Tamamladı
-

Laboratuvarın akredite parametre sayısı 135’e çıkacak
MESKİ Genel Müdürlüğü Merkez Su Analiz Laboratuvarı “TS EN ISO/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler” standardı kapsamında TÜRKAK tarafından düzenlenen “Kapsam Genişletme ve Gözetim Denetimi”ni başarıyla tamamladı. 17025 Kalite Yönetim Sistemi’nin yanı sıra, mevcut 91 akredite parametrenin gözden geçirildiği denetimde, bünyesine yeni eklediği cihazlarla birlikte “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” ve “İçme Suyu Temin Edilen Suların Kalitesi ve Arıtılması Hakkında Yönetmelik” kapsamında yer alan 44 adet parametreden kapsam genişletme başvurusunda bulunan laboratuvar, yetkinliğini ve kalitesini bir kez daha ispatladı. Belgelendirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, 135 akredite parametre sayısına ulaşacak laboratuvar, kalitesini bir kez daha ispatlamış olacak.

Denetçilerden laboratuvara övgü dolu sözler
Denetim sonucunda, TÜRKAK denetçileri tarafından laboratuvar hakkında çok olumlu yorumlar yapıldı. Denetçiler tarafından hazırlanan denetim sonrası bildirim formunda şu ifadelere yer verildi: “Laboratuvarın iyi bir kalite yönetim sistemine sahip olduğu, üst yönetimin desteğinin tam olduğu, çalışan personelin akreditasyon gerekliliklerine yönelik bilincinin üst düzey olduğu ve akreditasyon kapsamında yer alan deneylerin yapılmasına yönelik personel ve cihaz altyapısının oldukça güçlü olduğu görülmüştür.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Mart Günü Mersin’e Geliyor
Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’deki Milli Eğitim Yatırımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Başkan Seçer, Yenice’den Seslendi: “31 Mart’tan Sonra Da Buradayız”
MSK, Üst Üste Aldığı Galibiyetlerle Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor
Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi Yenilendi, Yüzde 20 Enerji Tasarrufu Sağlandı
Başkan Gültak: “Karaduvar’ı Sadece Türkiye’ye Değil Avrupa’ya Bile Tanıttık”
Başkan Gültak; “Akdeniz’de 5 Yılda Herkesin Belediye Başkanı Olmayı Başardık”
İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven ve Meclis Üye Adaylarından Ziyaret
Tarsus Ticaret Borsası 2023 Yılında Performans Sisteminde Dereceye Giren Personellere Plaket Verdi
Başkan Seçer, Mersin Halkıyla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Mersin Haber ,Mersin