MESKİ Devam Eden D-400 Kavşakta, Çalışmalarını Tamamladı

Mersin-Adana D-400 Karayolu üzerinde kavşak düzenlemesi çalışmaları kapsamında yürüttüğü deplase çalışmalarını 04.11.2017 tarihinde tamamladı.

02 Ocak 2018 Salı, 14:07
MESKİ Devam Eden D-400 Kavşakta, Çalışmalarını Tamamladı
-

Mersin Büyükşehir Belediyesi  Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) Mersin-Adana D-400 Karayolu üzerinde kavşak düzenlemesi çalışmaları kapsamında yürüttüğü deplase çalışmalarını 04.11.2017 tarihinde tamamladı.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Karayolları Genel Müdürlüğü’nce ihalesi yapılarak başlanılan, Mersin - Adana Yolu arası genişletme, farklı seviyeli kavşak ve BSK’lı üst yapı kaplama yapım işi kapsamındaki güzergâhta bulunan MESKİ Genel Müdürlüğü’ne ait altyapı hatlarının deplase çalışmalarının tamamlandığını ifade etti.

 
Yürütülen çalışmalar kapsamında; Ø 1600 milimetre çapında çelik boru ile yaklaşık 530 metre ikiz kanalizasyon terfi hattı, muhtelif çaplarda yaklaşık 12 bin metre içme suyu isale hattı, Ø 1000 milimetre çapında yaklaşık 400 metre kanalizasyon kolektör hattı deplase çalışmaları tamamlandı.

Gerçekleştirilen  deplase çalışmasının, bölgenin önemli kurumlarının ana altyapı hatlarında yer aldığı belirten Başkan Kocamaz; “Yapılan  deplase çalışmaları kapsamında, Çay, Çilek, Karaduvar, Özgürlük ve Üç Ocak mahallelerini besleyen içme suyu ana hatlarının, MIP A.Ş, Mersin Serbest Bölge Müdürlüğü, Sahil Güvenlik, Akdeniz Bölge Komutanlığı, Akaryakıt İkmal ve NATO POL tesisleri, İşletme Müdürlüğü, Petrol Ofisi gibi kurumların içme suyu hatlarının ve Yenişehir, Akdeniz ve Toroslar ilçelerinin, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisine ileten atık su hatlarının deplase çalışması gerçekleştirdik. Kavşak çalışmaları  kapsamında  proje güzergâhında MESKİ Genel Müdürlüğü olarak gerekli altyapı çalışmalarının daha sonraki süreçte sorun yaratmaması için ilgili Kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürüttük” dedi.
 
Vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir kentte yaşamaları için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Kocamaz, “Karayolları Genel Müdürlüğü’nce‘Mersin–Adana Yolu Km: 2+780 –10+480 Arası Genişletme, Farklı Seviyeli Kavşak ve BSK'lı Üstyapı Kaplama Yapım İşi’ ile ilgili olarak kurumumuza ait hatların deplase edilmesi için genel müdürlüğümüze bildirilmiştir. Konu ile ilgili çalışmalara derhal başlanılmış, mezkur yatırımın ulaşım sıkıntısını önemli ölçüde gidereceği ve Mersin’in menfaatine olacağından hareketle 2016 ve 2017 yılı kapsamında öngörülen çeşitli yatırımlardan feragat edilerek söz konusu mali kaynağın anılan bölgedeki hatların deplase edilmesi için kullanılması sağlanmıştır. MESKİ tarafından yürütülen yoğun çalışmaların ardından deplase çalışmaların tamamlamış bulunmaktayız. Son yıllarda alt yapıda eksiklikleri gidermek adına önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne yaptığımız çalışmalarda Mersin’in alt yapı eksikliğini gidermek için tüm ilçelerimizde yatırım seferberliği başlatmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.
 
MESKİ Devam Eden D-400 Kavşakta, Çalışmalarını Tamamladı
MESKİ Devam Eden D-400 Kavşakta, Çalışmalarını Tamamladı

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Barosu "Müslüme Davasında Yayın Yasağına Uymayanlar Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız"
Başkan Seçer: "Maratonda Dereceye Giren 88 Sporcuya Toplam 172 Bin TL Para Ödülü Verilecek"
Mersin Barosu Müslüme Davasında Yayın Yasağına Uymayanlar Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacaklarını Açıkladı
Mersin Merkezli Düzenlenen Terör Operasyonunda 4 Şüpheli Gözaltına Alındı
Akdeniz'de Geçtiğimiz 6 Yılda Toplanan 100 Bin Tona Yakın Mama Toplandı.
Mersin Emniyeti Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Trafik Eğitimi Verdi
Mersin Silifke'de Bir Evden Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı
Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Mahallelere Hizmet Götürmeye Devam Ediyor
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Münir Özkul Kreşi’nin Miniklerine Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı
Mersin Büyükşehir’den Erdemli ve Toroslar’daki Üreticilere Ceviz Fidanı

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti