Mersin'de "LGS ve YKS Tedbirleri" İçin Karar Yayınlandı! Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı Karar Tarihi : 19/06/2020 Karar No : 2020 / 61

Ülke genelinde olduğu gibi Mersin'de de yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ve Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarıyla ilgili İçişleri Bakanlığının genelgesinin uygulanmasına yönelik talimatları içeren İl Hıfzıssıhha kararı yayınlandı.

19 Haziran 2020 Cuma, 17:28
G: 19.06.2020 - 17:34
Mersin'de "LGS ve YKS Tedbirleri" İçin Karar Yayınlandı! Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı Karar Tarihi : 19/06/2020 Karar No : 2020 / 61
-

İşte karar;
Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 19/06/2020 tarihinde saat 15:00’da Mersin Vali Yardımcısı İbrahim KÜÇÜK başkanlığında; İçişleri Bakanlığının 18.06.2020 tarihli ve 9863 sayılı “LGS ve YKS Tedbirleri” konulu Genelgenin uygulanmasına yönelik talimatları doğrultusunda gerekli kararları almak üzere olağanüstü toplandı.
Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
Bu kapsamda ülkemiz ve ilimiz genelinde 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavının, halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilmesi amacıyla da bazı tedbirler alınmıştır. Sınav süresini içerecek şekilde 09.00-15.00 saatleri arasında ilimiz genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması kararı alınmış ve duyurulmuştur.
Sınava girecek öğrencilerin muhtemel kırtasiye ihtiyaçlarını giderebilmeleri için sınav yapılacak okulların çevrelerindeki kırtasiyelerin açık olması gerektiği değerlendirilerek, sınav merkezlerinin çevrelerinde bulunan kırtasiyelerin ve çalışanlarının, 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ile 15.00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına karar verilmiştir.
Söz konusu kırtasiyeler ile İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 18.06.2020 tarih ve 2020/60 nolu kararında belirtilen diğer istisnalar dışındaki tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalması esastır.
Yukarıda belirtilen ve alınan kararların uygulamasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususu;
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu üyelerinin oy birliğiyle kabul edilmiştir. 19/06/2020

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Dağlı Mahallesi Yolları Kışa Hazırlanıyor
Seçer’den Muhtarlara: "Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Lütfen Denetleyin, Gözetin"
"Osmanlı İmparatorluğu’nda Arkeoloji ve Mersin’ Okuyucu İle Buluşuyor
Eshab-ı Kehf ve Çiftlikköy Mezarlıkları 2021 Yılının İlk Çeyreğinde Tamamlanacak
Ali Boltaç: "Şu Ana Kadar 67 Kilometrelik Yol Asfaltlandı"
Yurttaşlar E-belediye İle Bir Tıkla İşlerini Hallediyor! Büyükşehir, E-belediye Sistemiyle 10 Milyon TL Tahsilat Yaptı
Kuzey ve Güney Arasında Kardeşlik Köprüsü Kuruldu
Tarsus’ta Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçlarının Çalışma Saatlerine Yeni Düzenleme
Milletvekili Özkan'dan 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
Çocuklar Yağmur Sonrası Suyun Keyfini Böyle Çıkardılar: Mersin Toroslar Selçuklar Mahallesinde Çekilen Görüntüler
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu