"Mersin İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu" Vali Su Başkanlığında Toplandı

İçişleri Bakanlığı’nın 07/08/2020 tarihli “Ormanlık Alanlar ve Civarında Ateş Yakılmaması” konulu genelgesi çerçevesinde düzenlenen “Mersin İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu” toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

12 Ağustos 2020 Çarşamba, 17:58
G: 12.08.2020 - 18:05
"Mersin İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu" Vali Su Başkanlığında Toplandı
-

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Vali Yardımcısı Mustafa Atsız, Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman ile il müdürleri ve ilgili kamu kurum kuruluşlarından yetkililer katıldı.
Toplantıda yaptığı konuşmasında, Mersin’in yüzölçümü olarak yarıdan fazlasının ormanlık alandan oluştuğunu belirten ve ilimizin orman varlığı bakımından iyi bir durumda olduğunu kaydeden Vali Ali İhsan Su, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte orman yangınlarının oluşma riskinin daha da arttığına dikkat çekti.
Mersin’in orman yangınları bakımından birinci dereceden hassas bölge içerisinde olduğunu ifade eden Vali Su; “Orman yangınları bakımından şu anki durumumuz iyi görünüyor. Bundan sonra da çok dikkatli olmalıyız. Bu konuda duyarlılık ve farkındalık çok önemli. Mevcudu koruyarak daha da geliştirmemiz ve iyileştirmemiz lazım. Yaşanması muhtemel yangın olaylarının önüne geçilebilmesi için tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz.” dedi.
Orman Bölge Müdürü Akduman’ın, yapılan faaliyetler, orman yangınlarına ait istatistiki veriler ile orman yangınlarıyla mücadele organizasyonu hakkında bilgi verdiği toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mut ve Gülnarlı Üreticiler de Küçükbaş Hayvanlarına Kavuştu
Tarihi Taşhan, Mut’lu Kadın Üreticilere Kapılarını Açtı
Proje Sayesinde Akdenizli Kursiyer Kadınlar ve Gençlerin Girişimci Ruhu Ortaya Çıkarılıyor! E-ticaret ve Online Dijital Pazarlama Dünyasına Adım Atıyorlar
Halk Kart’tan Faydalanan 16 Bin 241 Kişinin Hesabına Ekim 2019’dan Bu Yana 11 Milyon 95 Bin Lira Yüklendi
Mersin’de Sahibinin Düşüncesiz Davranışı İle Zulüm Gören Zavallı Eşeğe Polis Ekipleri Sahip Çıktı
Tarsus Narkotik Uyuşturucu İle Mücadeleyi Aralıksız Sürdüyor
Tarsus Organize Sanayi (333 Ha) İçmesuyu, Yağmursuyu, Atıksu, Alt Yapı, 4000 M3 Su Deposu ve Yol Yapım İşi İhalesi Gerçekleştirildi
Akdeniz Zabıtası Pet Shopları Denetledi
Tarsus Zeytin Platformu Toplandı
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (25 Eylül 2020 Cuma)! Mersin Hal Yaş Sebze ve Meyve Hal Fiyatları
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu