Mersin Büyükşehir Kişisel Verilerin Korunmasını Önemsiyor

İnternetin hızla gelişmesiyle birlikte kişisel verilerin korunmasının öneminin giderek daha da fazla ön plana çıkması, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de harekete geçirdi.

16 Ağustos 2019 Cuma, 13:06
Mersin Büyükşehir Kişisel Verilerin Korunmasını Önemsiyor
-

Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, çeşitli dernek ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulama Örnekleri” konulu eğitim çalışması gerçekleştirdi. Eğitimde, teknolojinin gelişmesiyle kişisel verilerin korunmasının kurumlar açısından önemine dikkat çekildi.

İnternetin hızla gelişmesinin bir sonucu olarak sosyal medya, iletişim ve etkileşimde yaşanan gelişimler, bireylerin özel yaşam alanlarına ve mahremiyetlerine saldırıları da yoğunlaştırdı. Tüm bu gelişmeler karşısında kişisel verilerin korunmasının öneminin daha da artmasını dikkate alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu amaçla önemli bir çalışmaya imza attı.
Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) ve Akyürek Bilişim Yazılım işbirliğiyle kişisel verilerin korunması ve bunun kurumlar açısından önemi konusunda eğitim verildi. Eğitim, Veri Koruma Derneği üyesi ve aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi avukat Sertel Şıracı tarafından verildi. VM Medicalpark Hastanesi Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulama Örnekleri” konulu eğitime, kurumsal firmaların profesyonel yöneticilerinin içerisinde olduğu 85 kişi katıldı.
Kişisel verilerin korunması herkesi ilgilendiriyor
Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi kurucu müdürü Serkan Özada, aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığında da bulunduğu GİDERİK İnsan Kaynakları Derneği’yle işbirliği içerisinde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yaptı. Özada, teknolojide yaşanan hızlı değişimlerin, kişisel verilerin korunması, işlenmesi, kopyalanması, arşivlenmesi ve imha edilmesi konularını gündelik hayatta yoğun bir şekilde kişilerin karşısına çıkardığını söyledi.
Özel ve kamu sektöründe yer alan kuruluşların konuyla ilgili yayınlanan yasal düzenlemelere uygun iş süreçlerini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Özada, yapılan eğitim aracılığıyla sektöre katkı sunmak istediklerinin altını çizdi. Özada, Çukurova firmalarının gelecek planlamasında, verilen bu eğitimlerin önemine de vurgu yaparak, Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi ile GİDERİK İnsan Kaynakları Derneği’nin işverenlere yönelik eğitimler konusunda işbirliğinin artacağını da söyledi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (22 Ekim 2019 Salı)
Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden, Emniyet Müdürü Elbir’e Ziyaret
CHP Mersin Eski Milletvekili Aytuğ Atıcı İle Orhan Miroğlu Cnn Türk Ekranında Tartıştılar.
Tarsus Humusu YÖREX Fuarı’nda
Asel Mina Kara’nın Sağlığına Kavuşabilmesi İçin Yardımlarınıza İhtiyacı Var
Mersin'de Kariyer Merkezi İş Arayanların Yanında
Büyükşehir Belediyesi, İklim Krizine Çözümü Ele Alıyor
Mersin Tarsus Kent Merkezinde Salgın Hastalık Tehlikesi!
Mersin Anamur’da Park Halindeki Dört Araç Yakılarak Kundaklanmak İstendi
Tarsus İdmanyurdu Yönetimi'nden Bozdoğan'a Planları Tutmadı Eleştirisi
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu