Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir Yeni Yıl Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir yeni yıl dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajında, Türkiye’nin 2021 Hukukun Üstünlüğü Endeksi'nde 139 ülke arasında 117. sırada yer aldığını belirterek, yeni yılda hukuk ve adalet mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

30 Aralık 2021 Perşembe, 12:21
Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir Yeni Yıl Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
-

Türkiye’nin 2021 Hukukun Üstünlüğü Endeksi'nde 139 ülke arasında 117. sırada yer aldığının bilgisini veren Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, “Ülkemizde hukuksuzluğun had safhada yaşandığı 2021 yılını geride bırakırken, 2022 yılını umutla kucaklıyoruz. Yeni yılın; insan hakları ve hukukun üstünlüğünün hâkim kılındığı, adil yargılama ile savunma hakkının üstün tutulduğu, adaletin zamanında tecelli ettiği, meslek sorunlarımızın son bulduğu, ekonomik kalkınma, barış ve toplumsal huzurun sağlandığı, dünyada savaşların, kadın cinayetleri, çocuk istismarı ve çocuk işçiliğinin son bulduğu, hiç bir anne ve babanın evladı için gözyaşı dökmediği, terörün ve pandeminin son bulduğu bir yıl olması en büyük temennimiz” ifadesini kullandı.
“SAVUNMA BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK”
Mersin Barosu olarak, Kadın Hakları Merkezi, Çocuk Hakları Merkezi, İnsan Hakları Merkezi, Kent ve Çevre Komisyonu ile Hayvan Hakları Komisyonu başta olmak üzere, baro bünyesindeki diğer komisyonlarda görev alan meslektaşlarıyla birlikte hukuk ve adalet mücadelesini, toplumsal farkındalık çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özdemir, “Ülkemizin kanayan yarası olan kadın ve çocuk hakları sorunu konusunda kentimizde etkin ve çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirmek için belediyelerimiz başta olmak üzere, birçok kurum, kuruluş ve dernekle işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Ülkemizde özgür ve bağımsız savunma mesleğinin işlevsiz hale getirilmesi yönünde atılan adımlara karşı, Mersin Barosu olarak mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü savunma, hukuk devletinin, adaletin, kişi temel hak ve özgürlüklerin güvencesidir. Avukatın olmadığı yerde adalet olmaz. Unutmamak gerekir ki; savunma, bir gün herkese lazım olacaktır. 2022 yılının dünyada umut ettiğimiz gibi bir yıl olmasını temenni ederek, tüm meslektaşlarımızın ve ulusumuzun yeni yılını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Moxo Testi Uygulaması Ailelerden Olumlu Dönüşler Alıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Üretici Kadınlara Verdiği Destek İle Onların Hayatlarına Dokunmaya Devam Ediyor
Tarsus’a Bağlı Keşli-sanlıca Yolu Uzun Yıllar Sonra Asfaltlandı
Başkanı Gültak, "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" Dolayısıyla, Özel Akdeniz Nadire İlkin Engelli Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti
Organize Suç Örgütlerine Yönelik 20 İlde "Müsilaj-2 Operasyonu" Başlatıldı
Başkan Seçer, ‘18. Cadde Alt Geçit Projesi’ni Yerinde İnceledi
Mersin Büyükşehir Kreşlerinde Eğitim Gören Minikler, Onay Akbaş’ın Kişisel Resim Sergisi’ni Gezdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Destek Verdiği En Önemli Hizmetlerinden Biri Olan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin Sayısını Her Geçen Gün Artırmaya Devam Ediyor
Mersin Merkezli 3 İlde Eş Zamanlı Operasyon Düzenledi
İz Bırakanlar Müzesi İlgi Odağına Dönüşüyor

Mersin Haber ,Mersin