Maya Göz Merkezi’nden Kamuoyuna Zorunlu Açıklama

Yapılan resmi açıklamayı paylaşıyoruz...

29 Ekim 2021 Cuma, 15:25
G: 29.10.2021 - 15:29
Maya Göz Merkezi’nden Kamuoyuna Zorunlu Açıklama
-

26 Ekim 2021 tarihinde Tarsus Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı ikinci oturumunda Tarsus Belediyesinin bütçesi görüşüldüğü esnada bu şehirde barışı,huzuru,kardeşliği sağlamakla yükümlü olan belediye başkanımız bunun aksini yaparak halkı ayrıştırarak; kin ve düşmanlığa sevk etmek amacıyla Tıp Merkezimiz ile ilgili yalan beyan ve iftiralarda bulunarak, şirketimizi zan altında bırakmaya çalışmıştır.Biz Maya Göz Tıp Merkezi ailesi olarak bu düşük seviyeli kavganın bir parçası olmak istemiyoruz.
Maya Göz Tıp Merkezi, Sn Haluk Bozdağan’ın bahsettiği gibi söz konusu taşınmazları belediyeden değil 16.04.2013 tarihinde 4546 ada 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 nolu parselleri30.12.2013 tarihinde 4549 ada 1-2-3-4-5-6-7-8-9- noluparselleri19.08.2014 te 4547 ada 1-2-3-4-5 nolu parselleri ve 4548 ada 1-2-3-4-5 nolu parselleri 14.01.2015 tarihinde 4550 ada 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 nolu parselleri KARADENİZ TEKNİK MÜHENDİSLİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTEDŞİRKETİ’nden MH.GÖZ ÖZEL SAĞ.HİZ.İNŞ.TUR GIDA TAR.SAN.TİC.A.Ş. adına satın almış olup,tapu kayıtları da mevcuttur.
KARADENİZ TEKNİK MÜHENDİSLİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ’nden satın alınan arsaları tevhid ederken aradaki yollardan dolayı Tarsus Belediyesi de bizim arsamızın % 15 hissedarı olmuştur. Biz bu arsaları tevhid etmemiş olsaydık,Tarsus Belediyenin böyle satacak bir hissesi olmayacaktı ve satıp para kazanamayacaktı.27.12.2017 tarihinden arsanın hissedarı olarak en doğal kanuni hakkımızı kullanarak belediyeye ait olan4335 m2 hissenin yarısını o zamanki rayiç bedel olan 200 tl üzerinden satın aldık ve belediyeye para kazandırdık.
Biz bu arsaları satın alırken konut projesi yapma amacıyla satın aldık. Bununla ilgili Kayserili bir firma olan Gelişim Mimarlık şirketine üç boyutlu bir video hazırlattık. Ne yazık ki inşaat sektöründeki kriz nedeniyle bu projemiz askıya alındı. Bu dönemde, dönemin belediye başkanı Sn. Şevket Can ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için Tozkoparanda 470 adet toplu konut yapmak amacıyla vatandaşlardan talep topladı. Gelen talep sayısı 2000 i aşınca bu talebi karşılamak için büyük bir arsaya ihtiyaç hasıl olduğundan bizimde hissedarı olduğumuz arsayı satın almak istedi. Sn. Haluk Bozdağan’ın kast ettiği gibi belediyeyle bir pazarlığımız olmadı. Yine aynı şekilde, Sn. Haluk Bozdağan’ın söylediği gibi ‘’ Metrekaresini 200 tl ye aldılar, 425 tl ye sattılar’’ gibi bir durum asla olmamıştır. Sözkonusu bu iddia halen dosyalarımızda bulunan faturalarla da kanıtlanabilecek bir iddiadır. Sn. Belediye Başkanı, 31381,02 m2 yeri 200 tl den belediyeden alıp 1 sene sonra 425 tl den satmışız gibi yanlış ve yalan bir algı oluşturmaya çalışmaktadır.
“Şimdi Tarsus halkının vicdanına sesleniyorum. Bugün güncel değeri 40 trilyon olan bir arsayı %23 oran ile kat karşılığı verip Tarsus Belediyesi’ne 25 trilyon kazandırdım” diyen Haluk Bey mi zarara uğratmıştır; yoksa Maya Göz Tıp Merkezi mi? Unutmamalıyız ki, insanın en büyük mahkemesi kendi vicdanıdır.
2008 yılında kurulan Maya Göz Merkezi bu tarihten yana kendisine Hz Ömer’in yolunu destur edinerek kul hakkı yememiş, yedirmemiştir. Bu nedenden dolayı belediye ile yapmış olduğumuz bütün alışverişlerde belediye kazançlı çıkmıştır.
Maya Göz Tıp Merkezi ailesine yapılan bu haksız iftiralar ve ithamlar hakkında tarafımızca gerekli yasal işlem en kısa sürede başlatılacaktır.
Friedrich Nietzsche’nin dediği gibi “Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur.’’
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MH.GÖZ ÖZEL SAĞ.HİZ.İNŞ.TUR GIDA TAR.SAN.TİC.A.Ş. YÖNETİM KURULU

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Moxo Testi Uygulaması Ailelerden Olumlu Dönüşler Alıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Üretici Kadınlara Verdiği Destek İle Onların Hayatlarına Dokunmaya Devam Ediyor
Tarsus’a Bağlı Keşli-sanlıca Yolu Uzun Yıllar Sonra Asfaltlandı
Başkanı Gültak, "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" Dolayısıyla, Özel Akdeniz Nadire İlkin Engelli Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti
Organize Suç Örgütlerine Yönelik 20 İlde "Müsilaj-2 Operasyonu" Başlatıldı
Başkan Seçer, ‘18. Cadde Alt Geçit Projesi’ni Yerinde İnceledi
Mersin Büyükşehir Kreşlerinde Eğitim Gören Minikler, Onay Akbaş’ın Kişisel Resim Sergisi’ni Gezdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Destek Verdiği En Önemli Hizmetlerinden Biri Olan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin Sayısını Her Geçen Gün Artırmaya Devam Ediyor
Mersin Merkezli 3 İlde Eş Zamanlı Operasyon Düzenledi
İz Bırakanlar Müzesi İlgi Odağına Dönüşüyor

Mersin Haber ,Mersin