Kursiyer Kadınlardan Müftü Dr. Hayri Erenay ve Muhtar Şükrü Özer'e Teşekkür

Tarsus İlçe Müftülüğünce merkez ve diğer mahalle(köylerde) açılan 2018-2019 dönemi "İhtiyaç Odaklı" kurslar devam ediyor.

04 Ekim 2018 Perşembe, 17:55
G: 04.10.2018 - 23:00
Kursiyer Kadınlardan Müftü Dr. Hayri Erenay ve Muhtar Şükrü Özer'e Teşekkür
-

Tarsus’un Mahmutağa Mahallesinde yaşayan köylü kadınlar, köylerinde "Kur'an-ı Kerim” Kursu açılması talebini dikkate alarak, kısa sürede kursun açılmasını sağlayan Tarsus İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay'a ve bu süreçte katkılarından dolayı Köy Muhtarı Şükrü Özer'e teşekkür ettiler.
Talep edilen konulara göre oluşturulan program doğrultusunda, Mahalle(köy)de haftanın belli gün ve saatlerinde derslere katılan 20 köylü kadın, "Bizler yakın tarihte diğerlerinde, olduğu gibi mahallemizde de kurs açılması için İlçe Müftülüğümüze talepte bulunduk, talebimiz hızlıca sonuç buldu ve köyümüzde sınıf açıldı. İlmi bilgiler ve kutsal manevi değerler hususunda daha fazla bilgi sahibi olmamıza, açılan kurslarla olanak sağlayan başta Müftü Hocamız Dr. Hayri Erenay olmak üzere, kurs hocamız Rahime Hoca Hanıma, kurs için gerekli ilgiliyi gösteren Köy Muhtarımız Şükrü Özer'e teşekkür ediyoruz. Allah Razı Olsun" dediler.
2018-2019 Döneminde 137 Sınıfta 2 Bin 329 Kursiyer Faydalanıyor
Diyanet İşleri Başkanlığı Tarsus İlçe Müftülüğü tarafından, mahallilerin talepleri doğrultusunda en az 12 kişiden oluşan sınıflarda, haftalık 18 saat kurs veriliyor. Kurslarda, İl Merkezindeki mülakatı geçen İlahiyat ve İmam Hatip Mezunu öğreticiler, Fahri Hoca vasfıyla görev alırken, talepler doğrultusunda kurslarda Dini Bilgiler (İbadet, Ahlak, Siyer(Peygamberimizin Hayatı), vb..) ve Kur'an-ı Kerim (Tecvid, Güzel Okuma vb..) konuları işleniyor. Tarsus'un merkez ve diğer mahallelerinde İlçe Müftülüğünce halihazırda açılmış 137 sınıfta toplam 2.329 kursiyer bulunuyor, kursların bitiminde ise kursiyerlere katılım belgeleri verilecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'de Eşi Emine Dahak'ı Öldüren Serdar Dahak'ın Organları Bağışlandı
Kilis Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Gülnar Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Gaziantep Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Mersin Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Hatay Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Mezitli Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Mersin'de Hava Durumu. Mersin'de Hafta Sonu Yağmur Yağacak mı?
Adana Elektrik Kesintisi 16 Aralık Pazartesi
Osmaniye'de Onlarca Köpek Ölüsü Bulundu
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu