\r\n"}

Konut Sigortası Sizi ve Ailenizi Koruma Altına Alır

Evlerimiz, sadece günlük barınma ihtiyacımızın karşılandığı değil, aynı zamanda mutlu ve huzurlu günlerin yaşandığı, toplumun en güvenli yapı taşı olan ailenin bir arada olmasını sağlayan mekânlardır. Evler, aynı zamanda insanların huzur bulduğu, günlük hayatta yaşadığı iş sıkıntısını unutturduğu en güvenli ve en samimi ortamlardır.

17 Ağustos 2022 Çarşamba, 16:33
G: 17.08.2022 - 16:38
Konut Sigortası Sizi ve Ailenizi Koruma Altına Alır
-

Evlerimiz, sadece günlük barınma ihtiyacımızın karşılandığı değil, aynı zamanda mutlu ve huzurlu günlerin yaşandığı, toplumun en güvenli yapı taşı olan ailenin bir arada olmasını sağlayan mekânlardır. Evler, aynı zamanda insanların huzur bulduğu, günlük hayatta yaşadığı iş sıkıntısını unutturduğu en güvenli ve en samimi ortamlardır.

 

Böylesine önemli olan evlerimizin korunması bizler için elbette son derece önemlidir. Evlerimize asla zarar gelsin istemeyiz. Ancak bizim dışımızda oluşan bazı nedenlerden dolayı evlerimiz zarar görebilmektedir. Bunun önüne geçmek içinde evlerimizi, konut sigortası ile sigortalatarak, daha güvenceli hale getirebiliriz.

 

Konut sigortası nedir?

 

Evlerimizi, meydana gelebilecek olumsuzluklar karşında oluşacak hasarlara karşı güvence altına alan konut sigortası, çok küçük tutarlar karşılığında yaptırılabilmektedir. Konut sigortasının zorunlu deprem sigortası olan DASK ile karşılaştırılmaması gerekir. Konut sigortası yaptırmak, ev sahibinin kendi gönüllük esasına bağlıdır. Ev sigortası kapsamında, ek teminatlar ile eşyalarınızı da sigortalatabilir, güvence altına alabilirsiniz.

 

Konut sigortası neleri kapsamaktadır?

 

Konut sigortalarının kapsamları ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ikiyi ayrılmaktadır. Ana teminat, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de ortak olarak yangın teminatı bulunmaktadır. İkinci seçenek olarak ek teminatlar ile de farklı risklerde oluşabilecek olumsuzluklar güvence altına alınabilmektedir. Burada da genel olarak, fırtına, kar ağırlığı, su baskını, hırsızlık, cam kırılması, ferdi kaza, deprem, araç çarpması, duman, enkaz kaldırma, alternatif ikametgâh değişikliği gibi çok seçenekli alternatifler bulunmaktadır.

 

Konut sigortası yaptırırken kapsamı belirlemek sizin elinizde

 

Konut sigortası yaptırırken, sigortanın neleri kapsamasını istediğinizi özellikle beyan etmenizde fayda var. Burada ödeyeceğiniz ek teminatlar ile listeyi oldukça genişletebilirsiniz. Sadece evin boş halinin sigortasını değil de, ‘eşya sigortası’ ile eşyalarınızı sigortalatabilirsiniz. ‘Cam kırılması teminatı’ ile pencere, kapı, vitrin, raf gibi camlı eşyalarınızı teminat altına alabilirsiniz. ‘Komşu mali sorumluluk teminatı’ ile sizin evinizden dolayı karşı komşunuzda bir zarar geldiyse, bunlar yine sigorta tarafından karşılanır. Sizin de kafanız rahat etmiş olur.

 

Konut sigortası olmazsa, tüm birikimleriniz yok olabilir

 

Konut sigortası, zorunlu bir sigorta değildir. Ancak sizin evinizi ve eşyalarınızı teminat altına alan, güvence sağlayan bir sigortadır. Hiç kimse, yıllardır alın teri ile çalışarak elde ettiği birikimi sonucu aldığı evinin ve bu evde bulunan eşyalarının bir yangında, selde ya da hırsızlık sonucu yok olup gitmesini istemez. Bunun önüne geçmek ve güvence oluşturmak için konut sigortası yaptırmak en akıllıca hareket olacaktır.

 

Konut sigortanızı e-sigortam ile kolayca yaptırın

 

Sigorta sektöründe 25 yıllık tecrübesi ile hizmet veren e-sigortam.com, konut sigortasında da en hızlı çözüm ortağınız oluyor. En uygun fiyat ile en doğru ve en hızlı konut sigortasını hizmetinize sunan e-sigortam.com ile tüm işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. e-sigortam.com üzerinden yapacağınız başvuru ile size 20’den fazla sigorta şirketinin teklifleri toplanır, hızlı teklifler verilir ve en iyi fiyat garantisi ile sigortanızı yaptırabilirsiniz. Kendinize en uygun poliçeyi e-sigortam.com’un güçlü ödeme alt yapısı ile güvenle ödeyip, işlemlerinizi hiçbir sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'de Dolandırıcılara Operasyon, 2 Kişi Tutuklandı
Her Gün Binlerce Kişiyi Ağırlayan Tarsus Doğa Parkı, Çekim Merkezi Haline Geldi
Mersin Büyükşehir 2023 Yılı Halk Kart Tutarlarının İlkini Hesaplara Yatırdı
Mersin Büyükşehir’den Kargıpınarı Mahallesi’ne Halk Ekmek Büfesi ve Mahalle Mutfağı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Millet İttifakı Tarafından Açıklanan ‘ortak Politikalar Mutabakat Metni’ Törenine Katıldı
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü 13 İlçede Ücretsiz Yemek Hizmeti İçin Hazır
Mersin'de Kaza, Tünel Girişinde Araç Ters Döndü Yanmaya Başladı
Kontrolden Çıkan Araç Evin Duvarına Çarparak Durabildi
Doğu Akdeniz’de Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi ve Atıl Arazilerin Üretime Kazandırılması Amacıyla Sağlanacak Destekler Belirlendi

Mersin Haber ,Mersin