KESK MYK Üyeleri ile Tüm Bel-Sen temsilcileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i Ziyaret Etti

Gündeme ilişkin görüşmelerin yapıldığı ziyarette Başkan Seçer ziyarette yaptığı konuşmasında, “Bize oy verdikleri için herkes sokakta başı dik bir şekilde gezecek. Mersin halkı bundan emin olabilir” dedi.

08 Mayıs 2019 Çarşamba, 06:42
KESK MYK Üyeleri ile Tüm Bel-Sen temsilcileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i Ziyaret Etti
-

Başkan Seçer’in makamında gerçekleştirilen ziyarette, Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Canan Solak, Tüm Bel-Sen Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyelerinden Mümtaz Başar, Ahmet Cüce, Tüm Bel-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ozan Soydan ve KESK Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İlhan Yiğit ile Tüm Bel-Sen yönetimi yer aldı.
Ziyarette Başkan Seçer’e görevinde başarılar dileyerek, Mersin’deki seçim sonuçlarının kendilerini mutlu ettiğinden söz eden temsilciler, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimleri hakkında verdiği kararın da yanlış olduğunu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tekrardan kazanılacağını dile getirdiler.
“Birlik ve beraberlik bizi başarıya götürdü”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer konuşmasında, 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında sürdürdüğü birlik ve beraberlik çağrılarının kendilerini başarıya götüren en önemli etken olduğundan bahsederek, “31 Mart seçimleri önemli bir başarıdır. Ama bu demek değildir ki Türkiye’de bu elde ettiğimiz sonuçlarla her şey yoluna girdi. Bir kere şunu vurgulamam lazım. Bir arada ve birlik içerisinde olmanın ne derece önemli olduğunu gösteren ikinci bir başarıdır. İlkini referandumda yaşadık. Belki matematiksel olarak şu ya da bu sebeplerle başarısız gibi görünsek de tema ya da bize verdiği mesaj olarak o sonuç çok önemliydi. Şimdi de yerel seçimlerde bu ortaya çıktı. Yerel seçimlerde çalışmaları başlatırken referandumdaki o havaya atıfta bulunarak birlik ve beraberlik çağrısını yaptık. Sonuçta da başarılı olduk. Ama bundan sonraki dönem bizim için daha önemli. Bizim başarılı olmamız lazım. Bu tartışılmaz” dedi.
“Bizlerin başarılı olması gerek”
İstanbul seçimlerinin tekrar kazanılacağından tek bir şüphesi bile olmadığını dile getiren Başkan Seçer, “İstanbul’u tekrar kazanacağız. Hiçbir endişem yok. Yenilenecek seçimden sonra İstanbul’da başarılı olmamız lazım. Türkiye’nin geleceği açısından Ankara’da, Hatay’da, Adana’da, bu sahil şeridinde, Ege’de, Trakya’da ve bütün belediyelerde bizlerin başarılı olması gerekiyor” şeklinde konuştu.
“Toplum bunalmıştı, toplum haksızlığa ve adaletsizliğe isyan ediyordu”
31 Mart seçim sonuçlarında halkın bazı değerlendirmeler yaparak, toplumdaki haksızlık ve adaletsizliğe karşı isyan ettiklerini, bunun da yansımalarının sandıklarda ortaya çıktığını sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “31 Mart’ta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanının kim olduğu önemli değil. Ya da bir belediye seçimiyle ilgili değerlendirme yapma meselesi değil. Toplumda başka bir değerlendirme var. Toplum bunalmıştı, toplum sıkılmıştı, toplum uygulamalara, haksızlığa, adaletsizliğe isyan ediyordu. Aslında sandıklardan çıkan sonuç bunların dışa vurumuydu. Bunu değerli görmek lazım, bunu önemsemek lazım. Burada ben bir belediye başkanı olmaktan öte, bu düşünce içerisinde olan insanların umuduyum. Bu bana hem büyük bir sorumluluk veriyor, hem de müthiş de bir enerji veriyor. Kendime sen başarılı olmak zorundasın dedirtiyor” diye belirtti.
“89 sendromu bir daha yaşanmayacak”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda başarılı olacaklarını ve devamlı çalışacaklarını ifade eden Başkan Seçer, “Bizim yolumuz belli. Biz bu kente ve vatandaşa hizmet edeceğiz. Alacağımız bütün kararlar, şehrin ve vatandaşın lehine olacak kararlar. Bu sebeple sosyal demokratlar başarılı olamadı, ellerine yüzlerine bulaştırdı diye hiç kimse beklemesin. 89 sendromu hep önümüze konar ama onlar bir kere daha yaşanmayacak. Ondan herkes emin olsun. Bize oy verdikleri için herkes sokakta başı dik bir şekilde gezecek. Mersin halkı bundan emin olabilir. Biz bu kadroları seçtiğimiz için onurluyuz, gururluyuz dedirteceğiz, çünkü vatandaşa hizmet ediyorlar dedirteceğiz” sözlerini kullandı.
Solak: “Bizi çok mutlu ettiniz”
Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Canan Solak, ziyarette yaptığı konuşmada seçimin hep birlikte kazanıldığına vurgu yaparak, “Bizim sizden ilk talebimiz, kazanmanız demiştik. Birinci talebimizi yerine getirdiniz. Bundan sonrasında başarılar diliyorum, hayırlı olsun diyorum. Gerçekten bizi çok mutlu ettiniz. Bu sonucu hep birlikte başardık. Bizim amacımız sizin başarılı ve güzel bir şekilde Mersin’i yönetmeniz. Ayrıca İstanbul bizi gerçekten yaraladı. Sevincimiz yarım kaldı. İnşallah tekrar başaracağız. Tekrar alacağız” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Merkez Üssü OREN-MILAS (Muğla) olan 3.5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi
Mersin Erdemli'de Yokuş Aşağı İnerken Freni Boşalan Otomobil Evin Çatısına Girdi
Mut ve Gülnarlı Üreticiler de Küçükbaş Hayvanlarına Kavuştu
Tarihi Taşhan, Mut’lu Kadın Üreticilere Kapılarını Açtı
Proje Sayesinde Akdenizli Kursiyer Kadınlar ve Gençlerin Girişimci Ruhu Ortaya Çıkarılıyor! E-ticaret ve Online Dijital Pazarlama Dünyasına Adım Atıyorlar
Halk Kart’tan Faydalanan 16 Bin 241 Kişinin Hesabına Ekim 2019’dan Bu Yana 11 Milyon 95 Bin Lira Yüklendi
Mersin’de Sahibinin Düşüncesiz Davranışı İle Zulüm Gören Zavallı Eşeğe Polis Ekipleri Sahip Çıktı
Tarsus Narkotik Uyuşturucu İle Mücadeleyi Aralıksız Sürdüyor
Mersin Nöbetçi Eczaneler 27 Eylül 2020 Pazar
Tarsus Organize Sanayi (333 Ha) İçmesuyu, Yağmursuyu, Atıksu, Alt Yapı, 4000 M3 Su Deposu ve Yol Yapım İşi İhalesi Gerçekleştirildi
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu