Evde Bakım Hizmetleri’nde Arıza Onarım ve Tadilat Uygulaması Başladı! Yeni Uygulama: Evde Arıza Onarım ve Tadilat

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde ihtiyaç duyan her vatandaşa ulaşmaya, kapılarını çalmaya devam ediyor. Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Evde Bakım Hizmetleri’nde başlayan yeni uygulama yaş almış vatandaşlara önemli fayda sağlıyor.

30 Kasım 2020 Pazartesi, 10:42
Evde Bakım Hizmetleri’nde Arıza Onarım ve Tadilat Uygulaması Başladı! Yeni Uygulama: Evde Arıza Onarım ve Tadilat
-

Vatandaşları günlük olarak arayıp kendilerine “manevi evlat” olan Büyükşehir ekipleri, evlerindeki küçük çaplı birçok arızayı da onarmaya başladı. Kayıtlı 250 vatandaştan 65’i uygulamadan yararlandı ve memnun kaldıklarını belirtti. Yaş almışlar, artık priz, kapı zili ve musluk gibi basit arızaların onarımı için “acaba kimi aramam gerekiyor” kaygısına düşmüyor.

Arıza kaydı oluşturuluyor, ustalar yola çıkıyor
Ekipler, yaş almış vatandaşları arayarak günlük kontrollerini sağlıyor. İlaç saatlerini hatırlatıyor, psikolojik destek sağlıyor ve evlerine giderek bakımlarını gerçekleştiriyor. Ev temizliği, kişisel bakım, sağlık muayenelerini yapan ekipler, “Mutlu Ol Yeter” sloganıyla bir “manevi evlat” gibi yaş almış vatandaşların kolu kanadı oluyor. Evde Sağlık Hizmetleri’nin son uygulaması ise evlerdeki arıza onarımı oldu. Vatandaşları arayan ekipler, evlerinde küçük çaplı herhangi bir arıza olup olmadığını soruyor. Bildirilen arızalar için kayıt oluşturuluyor ve ustalar “Bakım Onarım Tadilat Aracı”yla hızlıca yola çıkıyor. Ustalara eşlik eden ekipler, içerisinde Türk kahvesi ve bardak bulunan bir paket hediye ediyor. Arıza onarılırken, ekipler yaş almış vatandaşlarla sohbet ediyor. Yaş almışların basit bir arızada ‘nereyi aramam gerekiyor’ kaygısı ortadan kalkıyor, çözümü Büyükşehir’in Evde Sağlık Hizmetleri’nde buluyor.

“Yaşam alanlarını ve kalitelerini artırmak amacıyla onlara hizmet veriyoruz”
Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri görevlilerinden İsmail Güneş, yaş almış vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için her ayrıntıyı düşündüklerini belirterek, “65 yaş üzeri yaş almış vatandaşlarımızı günlük olarak arayıp hal hatır soruyoruz ve yeni bir hizmetimizden bahsediyoruz onlara. Yeni hizmetimiz: evde mini onarım. Onların evlerinde olan musluk arızalarını, küçük elektrik arızlarını, küçük boyama işlerini evlerine gidip yapıyoruz. Yaşam alanlarının kalitelerini artırmak amacıyla onlara hizmet veriyoruz” dedi.

“Kendi çocuklarım aramış gibi onların aramasından da çok mutluyum”
Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanan Savaş Ballıkaya, senelerce tekstil sektöründe çalıştıktan sonra Toroslar İlçesi Sağlık Mahallesi’ndeki evinde tek başına yaşadığını ve yaşlılık hastalıklarıyla uğraştığını kaydetti. Kendisini arayan ekipleri evladı gibi gördüğünü vurgulayan Ballıkaya, “Çok iyi insanları, elemanları oralara getirmişler. Kendi çocuklarım aramış gibi onların aramasından da çok mutluyum” dedi.

“Usta çağıracaktım, tabi buna maddi olanaklarım imkan vermeyecekti”
Ballıkaya, yeni başlayan arıza onarım uygulamasının kendisine önemli faydalar sağladığını da belirterek, “Tek tek usta çağıracaktım, tabi buna maddi olanaklarım imkan vermeyecekti. Belki yaptıramayacaktım, yaşantım zorlaşacaktı. Böyle bir şeyin çıkması tabii ki bizler gibi insanları çok mutlu ediyor” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (19 Ocak 2021 Salı)! Mersin Hal Yaş Sebze ve Meyve Hal Fiyatları
Mersin Toroslar Koronavirüsü Atlatıp Tekrar Görevine Dönen Belediye Başkanını Böyle Karşıladılar
Akdeniz Belediyesi Başkan Gültak, Bir Günde 5 Mahalleyi Ziyaret Etti
Mersin’de Kırsal Kalkınmaya 76,7 Milyon Hibe
"Mobil RAM İle Engelleri Yok Ediyorlar"
Büyükşehir’den Denize Nazır "Nikah Salonu"
Kış Şartlarında Merkezle Bağı Kopan Ailenin Yol Sorunu Çözüldü
Engelsiz Kaldırımlar ve Kenti Mis İle Daha Güzel Bir Mersin
Ulaşım Sektöründeki Esnafa Büyükşehirden Vize Desteği
Toroslar'da, Tüm Ortak Kullanım Alanlarında Dezenfekte Çalışması Sürüyor
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu