Erdoğan; "İnsanımızın Güvenliği Noktasında, Gereken Her Türlü Adımı Atmakta En Küçük Bir Tereddüt Göstermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Polis Akademisi Polis Amirleri Eğitimi Merkezi 6. Dönem Mezuniyet Töreni'ne katılarak bir konuşma yaptı.

01 Kasım 2022 Salı, 21:08
Erdoğan; "İnsanımızın Güvenliği Noktasında, Gereken Her Türlü Adımı Atmakta En Küçük Bir Tereddüt Göstermeyeceğiz"
-

Polis Amirleri Eğitim Merkezinde 6. dönem olarak eğitimlerini tamamlayan 70’i misafir öğrenci olmak üzere 681 komiser yardımcısını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizleri vatana, millete ve devlete onurla, gururla, sadakatle hizmet edecek alından öpülesi kıymetli evlatlar olarak yetiştiren ailelerinize şükranlarımı sunuyorum. Dereceye giren komiser yardımcılarımızı da hassaten tebrik ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUMUZUN HEDEFLERİNDEN BİRİ ÜLKEMİZDE HUZURUN KÖKLEŞTİRİLMESİDİR”

Türkiye Yüzyılı vizyonlarının öncelikli hedeflerinden birinin de Türkiye’de huzurun kökleştirilmesi olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için insan hak ve özgürlükleri ile can ve mal güvenliğinin, her türlü fiili ve potansiyel tehdide karşı güvence altına alınmasına önem verdiklerini belirtti.

Şehir ve karayolu güvenliği gibi klasik hizmetleri zaten en iyi şekilde yürütmeyi sürdüreceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konvansiyonel güvenlik sistemimizi nitelikli insan gücüyle, yeni uzmanlık birimleriyle, teknik kapasitesiyle daha da geliştiriyoruz. Asıl üzerinde yoğunlaştığımız alanlardan biri, gençlerimizin terör ve uyuşturucu gibi belalara karşı korunmasıdır. Bizim ne terör örgütlerine ne uyuşturucu baronlarına ne sapkın ideolojik akımlara kaptıracağımız tek bir evladımız vardır” diye ekledi.

“TÜRKİYE, DÜNYADA EN FAZLA DEZENFORMASYONA MARUZ KALAN ÜLKEDİR”

“Bir diğer önceliğimiz insanımızı sadece fiziki değil, aynı zamanda dijital zorbalıklara karşı da güvenlik altına almaktır” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnternetin ve buna bağlı mecraların çoğalması hayatı kolaylaştırmanın yanında, siber suçlara ve yeni suçlu tiplerine de yol veriyor. Giderek asimetrik bir tehdit kaynağı hâline gelen ‘dijital terör’, insanımızın huzuru ve haysiyetiyle birlikte devletimizin güvenliğini de hedef alıyor. Hiçbir sınırın ve etik kuralın olmadığı sosyal medya mecralarından yayılan sahte, yalan ve iftiralarla her gün binlerce kişi linç ediliyor, hedef gösteriliyor, milyonların hayatı kararıyor. Evinde, iş yerinde, sokakta koruduğumuz insanımızı dijital dünyanın dehlizlerinde tek başına çaresiz bırakamayız” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin, dünyada en fazla dezenformasyona maruz kalan ülke olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’den bölücü terör örgütüne Türkiye düşmanı pek çok karanlık odak bu mecraları ülkemizi karıştırmak, insanımızı birbirine kışkırtmak, sosyal kaos oluşturmak için istismar etmektir. Terörün hedefleri açısından Kızılay’da bomba patlatmakla, yalanı bir silah olarak kullanmak arasında hiçbir fark yoktur. Türkiye gibi benzer tehditlerle yüzleşen gelişmiş ülkelerin, siber suçlara ve terör propagandasına karşı çeşitli adımlar attığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısa süre önce Meclisimizin takdiriyle hayata geçen yasal düzenlemenin, ülkemizin ‘dijital teröre’ karşı hukuk ve demokrasi zemininde yürüttüğü mücadeleyi daha da kolaylaştıracağına inanıyorum. İnsanımızın, demokrasimizin ve devletimizin güvenliği noktasında gereken her türlü adımı atmakta en küçük bir tereddüt göstermeyeceğiz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'de Dolandırıcılara Operasyon, 2 Kişi Tutuklandı
Her Gün Binlerce Kişiyi Ağırlayan Tarsus Doğa Parkı, Çekim Merkezi Haline Geldi
Mersin Büyükşehir 2023 Yılı Halk Kart Tutarlarının İlkini Hesaplara Yatırdı
Mersin Büyükşehir’den Kargıpınarı Mahallesi’ne Halk Ekmek Büfesi ve Mahalle Mutfağı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Millet İttifakı Tarafından Açıklanan ‘ortak Politikalar Mutabakat Metni’ Törenine Katıldı
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü 13 İlçede Ücretsiz Yemek Hizmeti İçin Hazır
Mersin'de Kaza, Tünel Girişinde Araç Ters Döndü Yanmaya Başladı
Kontrolden Çıkan Araç Evin Duvarına Çarparak Durabildi
Doğu Akdeniz’de Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi ve Atıl Arazilerin Üretime Kazandırılması Amacıyla Sağlanacak Destekler Belirlendi

Mersin Haber ,Mersin