Er: “Gazetecilerin Çalışma Şartları İyileştirilmelidir”

Mersin Baro Başkanı Av. Ali Er yayımladığı yazılı mesajla, tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

09 Ocak 2018 Salı, 12:19
Er: “Gazetecilerin Çalışma Şartları İyileştirilmelidir”
-

Çağımızın en önemli mesleklerinden birisi olan Gazetecilik mesleğinin, demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu belirten Baro Bşk. Er,“Kamuoyunun aydınlatılmasında tarafsız, doğru ve ilkeli gazetecilik yapan tüm gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Gazetecilerin çalışma koşullarını düzenleyerek, sosyal haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında yürürlüğe girmesiyle birlikte her yıl 10 Ocak tarihinin Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını söyleyen Baro Bşk. Er, “Yazılı, görsel ve işitsel medyanın yanı sıra, günümüzde yaygınlaşan internet medyası da, toplumumuza haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyon üstlenmektedir. Toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuoyuna iletilmesi, kentimizin tanıtılması gibi pek çok konuda önemli bir kamu görevi üstlenen yerel ve ulusal basınımız, halkımızın gözü, kulağı ve dilidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan tüm gazetecilerimizin vermiş oldukları mücadele ve emek, takdirin üstündedir” diye konuştu.

“YASAL DÜZENLEMELER YAPILMALI”
Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, milletin müşterek sesidir” sözünü hatırlatan Baro Bşk. Er, yerel medyanın en büyük sorunlarından birisinin ekonomik yetersizlikler olduğunu dile getirerek, yasal düzenlemeler yapılıp; gazetecilik mesleğini zor şartlar altında, mesai kavramı gözetmeksizin icra eden basın emekçilerinin ekonomik şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Baro Bşk. Er, “Basın mensuplarının haklarının korunması, çalışma şartlarının günün koşullarına göre iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Hak ve özgürlüklerin evrensel standartlara kavuşması, medyamızı daha da güçlendirecektir. Başta kentimizde görev yapan medya temsilcileri olmak üzere, tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, basın şehitlerini saygıyla ve rahmetle anıyorum”şeklinde konuştu.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Lütfi Elvan'dan Tarsus'a Tarihi Butik Otel Müjdesi
Mersin Polisinde Torbacıya Suçüstü
MESKİ Genel Müdürlüğü Kasım Ayı Genel Kurul Birinci Toplantısı Yapıldı
Toroslar’da Ata’yı Anma Etkinlikleri
Mersin Üniversitesi Rektör Ahmet Çamsaarı, "Mersin’de 150 Yataklı Onkoloji Hastanesi Açılacak"
Mersin Büyükşehir Belediyesinin Yeni Logosu Tartışma Konusu Oldu
Büyükşehir de Fidan Dikimi İçin Seferber Oldu
Eşini Öldürdükten Sonra Mersin Tarsus'ta Yakalanan Özcan Işıldar’ın Sicili Kirli Çıktı
Büyükşehir Belediyesi, E-belediye Ebys Sistemine Geçiyor
Büyükşehir, Mersin Tarımına Kalite Getiriyor
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu