Dış Tetkikten Tam Not Alan MESKİ, Hizmette Kalite Standartlarından Ödün Vermiyor

Hizmette kalite anlayışını durmaksızın artıran MESKİ, ‘Entegre Yönetim Sistemi’ faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen 1. Gözetim Dış Tetkiki’ni başarıyla tamamladı.

03 Haziran 2024 Pazartesi, 18:50
Dış Tetkikten Tam Not Alan MESKİ, Hizmette Kalite Standartlarından Ödün Vermiyor
-

MESKİ; TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi üzerinden yapılan denetimlerden tam not aldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Entegre Yönetim Sistemi’ faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen 1. Gözetim Dış Tetkiki’ni başarıyla tamamladı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde hizmette kalite standartlarını yükseltmeye devam eden MESKİ, uluslararası standartlara sahip 5 yönetim sistemi ile belgelendirilmişti. MESKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü ve EYS Yönetim Temsilcisi Aybeniz Eltez Uyguç koordinesinde yürütülen ‘Entegre Yönetim Sistemi’; TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi faaliyetleri üzerinden denetime tabi tutuldu. MESKİ hizmet alanı içerisinde 3 gün süren denetim, üst yönetimin katılımıyla gerçekleştirildi. Başdenetçi Gökhan Bilgin ile Fuad Almeman, İsmail Bişkin ve Bayram Andıç’tan oluşan Denetim Ekibi, kurum tarihini ve kültürünü yansıtan Filtre Su Müzesi’ne de büyük ilgi gösterdi.
Denetim Ekibi, MESKİ’nin çalışmalarından son derece memnun kaldı
Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akrediteli belgelendirme kuruluşu tarafından MESKİ’nin hizmet binasında gerçekleştirilen geniş katılımlı açılış toplantısıyla başlayan denetim, yapılan kapanış toplantısıyla birlikte sona erdi. Toplantıda gözlemlerini paylaşan denetim ekibi; MESKİ’nin işini etkili ve başarılı bir şekilde sürdürdüğünün altını çizdi. MESKİ denetiminden son derece memnun kaldıklarını vurgulayan denetim ekibi, başta MESKİ üst yöneticileri olmak üzere tüm çalışanlara teşekkürlerini iletti.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'in Tarsus ilçesi Çamalan bölgesi Alaman Mezarlığı Civarında Buğday Yüklü Tır Alev Aldı
Mersin Büyükşehir Sanatsal Etkinliklerle Çocukların Gelişimine Katkı Sunuyor
Başkan Seçer, Silifkeli Yurttaşlarla Buluştu: “Hizmetlerimizi Artırarak Devam Ettireceğiz”
Büyükşehir’in Ekipleri Yavrulara Gözü Gibi Bakıyor; Deniz, Yıldız Ve Toprak Sevimlilikleri İle Tarsus Doğa Parkı’nın Yeni Neşe Kaynakları
Mersin Büyükşehir’den Yine Bir İlk: ‘Tarsus Dağ Koşusu’
Mersin’de Havalar Daha da Sıcak Olacak, Nem Oranları Yüzde 90’ları Bulacak! İşte 5 Günlük Hava Durumu
Mersin’in Mut İlçesinde Çıkan Orman Yangını Ekiplerin Hızlı ve Zamanında Müdahalesiyle Kontrol Altına Alındı
Mersin Erdemli Karayakup Mahallesindeki Ormanlık Alana Dökülen Çöpler Erdemli Belediyesi Ekiplerince Toplandı
Mersin Büyükşehir Ekipleri, ‘Yeşil Gelecek’ İçin Klaıpeda Da Buluştu
Mersin’in Tarsus İlçesinde Bulunan Doğa Parkı 9 Günlük Bayram Tatilinde De Binlerce Kişinin Uğrak Noktası Oldu

Mersin Haber ,Mersin