Diş Hekimi Emrah Sever,"Hastalarımız İmplant Operasyonu İle Aynı Seansta Dişlerine de Sahip Olabiliyor"

Dental İmplant tedavisindeki modern gelişmeler hakkında Diş Hekimi Emrah Sever bilgilendirmede bulundu.

Tarih: 11 Şubat 2019 Pazartesi 18:01
Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 18:09
Diş Hekimi Emrah Sever,"Hastalarımız İmplant Operasyonu İle Aynı Seansta Dişlerine de Sahip Olabiliyor"
- Günümüz modern diş hekimliği pratiğinde son yıllarda inanılmaz derecede yaygın uygulanan ve vazgeçilmez bir tedavi haline gelen dental implant uygulamasındaki yeni teknoloji ve gelişmeler hakkında konuşacağız.
Geçmişte ana hedefimiz sadece implantın kemik içerisinde tutunup fonksiyon görmesini sağlayabilmek iken , günümüzde çok daha geniş ve farklı açılardan bakıyoruz implant tedavisine. Öncelikle ; uzun yıllar yapılan araştırmalar ve hasta takipleri sonucunda , sağlıklı ve başarılı implant tedavisinin nasıl olması gerektiği ile alakalı olmazsa olmaz diyebileceğimiz altın standartlarımız var. Böylece tedavi başarımız neredeyse 100%'e ulaştı.
Çağdaş implantolojiye yenilikçi ve modern bakış açımızı dört ana başlıkta değerlendirebiliriz:
ESTETİK , FONKSİYON , HASTALARIMIZIN KONFORUNU ARTTIRAN GELİŞMELER ve ZOR VAKALARDA İMPLANT TEDAVİSİNİ MÜMKÜN KILAN YENİ YAKLAŞIMLAR
Hastalarımızın konforunu arttıran gelişmeler neler?
Öncelikle ; dişetine kesi atılarak yapılan klasik cerrahi işlemini artık birçok hastamızda uygulamayabiliyoruz. Bunun yerine yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu dental tomografi yardımı ile hazırladığımız özel cerrahi rehber kullanarak minimal travmatik kesisiz implant ameliyatı yapabiliyoruz. Cerrahi implant rehberinin en önemli avantajı mükemmel kemik içi implant konumlandırması olsa da , hastalarımız açısından en büyük avantajı operasyon sonrası konforun çok daha iyi olması.
Diş Doktoru Emrah Sever
Hastalarımızı çok daha düşündüğüm diğer bir konu ise : implant ameliyatı sonrasında ortalama 3 ay olan bekleme süresinin , son gelişmeler neticesinde 1 ay'a hatta tamamen beklemeye ihtiyaç duyulmadan ameliyatın hemen sonrasında yerleştirilebilen implant üstü diş protezlere kadar teknolojinin ilerlemiş olması.
Peki bunu nasıl başarıyoruz? Dental tomografi ile elde ettiğimiz; kemik kalitesi ölçümleri, üç boyutlu kemik morfolojisi vb... bilgilerle hemen hemen herşeyi operasyon öncesi çok detaylı , kesin ve çok hassas planlayabiliyoruz. Bu planlama sayesinde ameliyat detaylarından , dişlerin yerleştirilmesine kadar herşeyi önceden öngörebiliyoruz. Bu yeni tekniklerle hazırladığımız cerrahi rehber sayesind;e implant konumunu ve üzerine yerleştireceğimiz dşilerin hazırlanmasını ameliyat öncesi dijital ortamda yapabiliyoruz. Bu sayede hastalarımıza ameliyat ile aynı seansta implant üstü protez dişlerini de takabiliyoruz.
Daha fazlası ve daha hızlı bilgi için sizde; Facebook'ta @mersihnaber 'i, Instagram'da @mersinhaber 'i veya Twitter'da @mersinhaber 'i takip edebilirsiniz. İlk olarak anlık gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz.. Dilerseniz sosyal medya hesapları üzerinden sizlerde bir olayı ihbar edebilir veya bir gelişmeden bizleri haberdar edebilirsiniz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları 18 Mayıs 2019 Tarihli Çıkan Sayılar: 16 - 21 - 26 - 42 - 45 - 48
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (18 Mayıs 2019 Cumartesi)
Mersin Anamur Radar Mevkii’nde İş Makinesi Kazasında Operatörün Ayağı Koptu
Mersin Elektrik Kesintisi 19 Mayıs Pazar Günü
MGC Başkanı Demirtaş’tan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'tan, Güneş ve Şevket Sümer Mahallelerini Ziyaret
Mersin'in Tarsus İlçesindeki 3 Okulun Tadilatı İçin İhale EKAP'ta Yayınlanıyor
Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Yönetimi ve Üyeleri, İftar Sofrasında Başkan Seçer'le Bir Araya Geldi
Başarır’dan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Mersin Elektrik Kesintisi 20 Mayıs Pazartesi
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu