Başkan Tuna; “Yatırımcının Önünü Açacağız”

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği’nin (GİAD) konuğu olan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Kentin kalkınması ve gelişmesi için yatırım yapmak isteyen her insanın önünü açacağız” dedi.

18 Şubat 2019 Pazartesi, 20:20
Başkan Tuna; “Yatırımcının Önünü Açacağız”
-

Sultaşa Otel’de düzenlenen toplantıda Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Başkan Hamit Tuna, kenti geleceğe taşıyacak projelerini anlattı ve görüş alışverişinde bulundu.
Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M.Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu’nun da hazır bulunduğu toplantıda söz alan Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol; “Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarımızın hazırladığı projeler ve yatırımlar bizleri heyecanlandırıyor ve umutlandırıyor” dedi.
Başkan Hamit Tuna’nın, 15 yıldır Toroslar’a kazandırdığı hizmetleri takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını belirten İzol, kendisine çıkmış olduğu bu kutlu yolda başarılar diledi. İzol; “Başkanımız Hamit Tuna’nın, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede olduğunu biliyoruz. Kentimizin bütünlüğünü ve beraberliğini sağlamak adına bizim, kentimizin bir ağabeye ihtiyacı var. Biz, girişimcilerin ve gençlerin beraber hareket edebileceği, cesaret alıp gücünü ve enerjisini arkamızda hissedebileceğimiz, yatırımlarımızı rahatlıkla yapabileceğimiz ve sorunlarımızı anlatabileceğimiz bir başkana ihtiyacımız var” dedi.
Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da Mersin Girişimci İş Adamları Derneği’nin vizyonel bir yapı olduğunu belirterek, gelişmeye açık böyle bir yapıyla 31 Mart’tan sonra kenti birlikte yönetmeye talip olduklarını söyledi.
Her zaman uzlaşmacı bir yapıda olacaklarının da altını çizen Başkan Hamit Tuna; “Bugüne kadar ben yaptım olduğu mantığı ile değil, birlikte yapma, ortak uzlaşı ve ortak akılla kenti yönetme kültürünü en üste çıkarmaya gayret ettik. Çalışma yol haritamızı sağlık, eğitim ve gençlik olarak belirledik ve bunun üzerine yoğun çalıştık. Toroslar’ı sağlığın merkezi yaptık. Arsa vererek ya da kamulaştırarak devlet kurumlarının tamamını getirdik. Tüm olumsuzlukların eğitimle düzeleceğinin bilinciyle Milli Eğitim’e 25 okul yeri vererek, Türkiye’de en çok okul yeri veren belediye olduk. Bu kenti biliyoruz. Bundan sonrada Allah’ın bütün güzelliklerini içinde barındıran Mersinimizin genelinde sağlık, eğitim ve gençlik alanındaki çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Bunun üzerine; su, güneş, toprak, çevre, kadın ve çocuklarımıza yönelik projelerimizle kentimizi zenginleştireceğiz. Bir şehrin aslında hizmet noktasındaki en özellikli ve en önemli durumu plandır. Plandır bu kenti büyüten ya da stabil hale getiren. Planı doğru şekillendireceksiniz ki kent doğru şekillensin. Biz de öncelikle kentimizi hangi yönde geliştireceğimize karar verdik bu yönde projelerimizi hazırladık. Tarım, sanayi, lojistik, turizm, spor, kültür ve sanat alanında da kentimizi daha da büyüteceğiz. Biz, bu kente yatırım yapmak isteyen her insanımızın önünü açacağız ve plan anlamında bekletmeyeceğiz. Bizim uzlaşmacı yanımız var. Burnu havalarda olan bir insan değiliz. Yeter ki kentimiz kazansın. Bağlantılarımızı kurarak, kentimize yatırım yapmak isteyen herkesin yanında olacağız. Mersin GİAD’da bizim için çok önemli ve vizyonel bir yapı. Biz de olduğumuz yeri çizip, küreselleşen dünyanın değişen düzenine ayak uyduran ve gelişmeleri takip eden yanımızla hedeflere koşuyoruz. Bizi biz yapan değerlerimizden de asla taviz vermiyoruz. Cumhur İttifakının özü de budur. Vatan, millet, bayrak ve milletin değerleri, tarih şuuru ve milli kültürüdür. Bu değerlerimizden ödün vermeyen yanımızla da gelişmeye açığız. Gelişmeye açık olan ve her sektörden insanlarımızın olduğu böyle yapılarla da kentimizi birlikte, ortak akılda yöneteceğiz. Sizlerle zaman zaman bir araya gelerek, kentimizin tıkanan sorunlarını birlikte aşacağız” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'de Trafikte Drone İle Sıkı Denetim
Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Yüzük Alabilmek! Pırlantanın Adresi Lal Pırlanta!
Tarsus Yarı Marartonu Yürütme Kurulu İlk Toplantısını Yaptı
Büyükşehir Ekipleri, Yüksekoluk-kayrakkeşli Grup Yolunda Çalışmaları Tamamladı
Büyükşehir ve Mersinden Kadın Kooperatifi "Organik Tarım" İçin Adım Attı
Tulumba Köprüsü’nün Dikey Bahçelerine 29 Bin 250 Çiçek Dikildi
Mersin'de Bir Apartmanda Meydana Gelen Yangında Dumanlar Arasında Mahsur Kalan Kadın Son Anda Kurtarıldı
Scada Sistemi Her Geçen Gün Genişlemeye Devam Ediyor
Büyükşehir’in Plajları Bayramda Binlerce Tatilciyi Ağırladı
Büyükşehir’in Konserleriyle Karnaval Havasında Bir Bayram Yaşandı

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti