Başkan Tuna; “Rol Değil, İşimizi Yaparız”

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Tarsus’ta Esnaf Odası Başkanları, Mahalle Muhtarları ve basın mensupları ile bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu.

08 Mart 2019 Cuma, 21:56
Başkan Tuna; “Rol Değil, İşimizi Yaparız”
-

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve Tarsus Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can’ın da katılımlarıyla düzenlenen istişare toplantısında konuşan Başkan Tuna; “Bizim amacımız, yatırım ve projelerimizle Mersinimize değer katmaktır. Biz rol yapmayız, işimizi yaparız” dedi.
“Tarsus, Yatırımlarımızla Uçacak”
Katılımcılarla projelerini paylaşan Başkan Hamit Tuna; “Tarsus’ta 129 tane köyden mahalle olan muhtarlığımız var. Bu yerleşim yerlerimize Büyükşehir ölçeğinde daha fazla hizmet vereceğiz. Özellikle yol, ulaşım hatları, kırsal kalkınma ile ilgili hizmetler. Allah , bir nimet vermiş Tarsus’umuza. Berdan ırmağı. Mersinimiz de bu nimetten faydalanıyor. Bu akan sularımızı fizıbıl kullanmamız lazım. Hayata geçireceğimiz projelerimizle sulanmayan arazimiz kalmayacak. Cumhur İttifakı’nın adayıyız. Mersin bu şansı ilk defa yakaladı. Biz Cumhur İttifakının adayları olarak Allah nasip ederse 31 Mart’ta seçildiğimizde Tarsus’ta Şevket Can başkanımız, Büyükşehirde şahsım Hamit Tuna ve yukarıda hükümetimiz üçgeninde hizmet vereceğiz. Sayın Lütfi Elvan da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu. Sayın Lütfi Elvan da Mersinimiz için bir şans. Milletvekillerimizin işlerin takipçisi olacak. Biz proje hazırlayacağız ve Sayın Elvan’a sunacağız ve proje karşılığı bize bütçesini gönderecek. Biz de bunu yatırama yönlendireceğiz. Bu kurgu ve dişli düzen sağlıklı bir şekilde işleyip motor düzenine geçtiği zaman Tarsus ve Mersin kazanacak 12 İlçemizle birlikte. Tarsus, hayvancılık ve tarım yönünden önde olan bir yerleşim yerimiz. Seyhan-Kazanlı arasındaki turizm hattı, Uluslararası hava alanı derken Tarsus uçacak. Gelecekte çok daha üstlerde olacak inşallah. Genel idarenin yapısındaki hizmetin yanına Büyükşehir ölçeğindeki yatırımlarımız entegre edilirse, ona ulamalı olarak İlçe belediyesinin hizmetleri de entegre edildiği zaman komplike bir iş çıkacak. Bu düzen ve projenin taçlanması şehrimize değer katacak.İşte biz bunları yapacağız. Biz, rol yapmayız, işimizi yaparız. Yunus’un dediği gibi birleşirsek tok oluruz, ayrışırsak yok oluruz. Maceraya gerek yok. Bu işin pardonu 5 yıl.Bu kentte huzuru gönülle bulalım” dedi.
Elvan; “Biz gücümüzü Birleştirdik. Bu güç, Kentimizi Hizmette Şahlandıracaktır”
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan da Cumhur İttifakı’nın Mersin için bir şans olduğuna dikkat çekerek; “Sevdamız Tarsus diyen Tarsuslu’lar var. Sizler gerçekten Tarsus’u inanılmaz düzeyde seviyorsunuz. Tarsus diyorsunuz. Bunun çok önemli bir anlamı var çünkü Tarsus, Çukurova’nın ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi, tarihi geçmişi ve dokusu olan bir kent.Çok samimi olarak duygularımı ve düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum. Öyle bir ortamdayız ki Mersinliler hep şunu şikayet etmiştir. Şu üç yıllık süreçte neden merkezi yönetimle büyükşehir belediyesi veya yerel yönetim arasında bir bütünlük yok diye. Bu bütünlük olmamasından dolayı Mersin ve Tarsus kaybediyor denmiştir. İşte şimdi önümüze çok büyük bir fırsat çıktı arkadaşlar. Ne ile Cumhur İttifakı ile. Cumhur İttifakı ile biz, Tarsus’ta Şevket Can kardeşimle, Mersin Büyükşehir’de Hamit Tuna kardeşim ile ve Ankara’da bizler de hükümetimizle birlikte gücümüzü birleştirerek inanılmaz bir uyumu oluşturacağız. Bu uyum ve güç neyi getirecektir. Hizmeti getirecektir. Bu güç, refahı getirecektir. Bu güç, Tarsus’un ve kentimizin şahlanmasını getirecektir” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (22 Ekim 2019 Salı)
Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden, Emniyet Müdürü Elbir’e Ziyaret
CHP Mersin Eski Milletvekili Aytuğ Atıcı İle Orhan Miroğlu Cnn Türk Ekranında Tartıştılar.
Tarsus Humusu YÖREX Fuarı’nda
Asel Mina Kara’nın Sağlığına Kavuşabilmesi İçin Yardımlarınıza İhtiyacı Var
Mersin'de Kariyer Merkezi İş Arayanların Yanında
Büyükşehir Belediyesi, İklim Krizine Çözümü Ele Alıyor
Mersin Tarsus Kent Merkezinde Salgın Hastalık Tehlikesi!
Mersin Anamur’da Park Halindeki Dört Araç Yakılarak Kundaklanmak İstendi
Tarsus İdmanyurdu Yönetimi'nden Bozdoğan'a Planları Tutmadı Eleştirisi
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu