Başkan Seçer, Seçim Güvenliğinde Görev Alan Avukatlar Ve Gönüllüler İle Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen program ile seçim güvenliğinde görev alan avukatlar ve gönüllüler ile bir araya geldi.

09 Mayıs 2024 Perşembe, 20:48
Başkan Seçer, Seçim Güvenliğinde Görev Alan Avukatlar Ve Gönüllüler İle Bir Araya Geldi
-


Bilgi: Instagram'da @mersinhaber'i takip ederek anlık gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.
Seçim güvenliğinde büyük rol alan avukatlara teşekkür eden Başkan Seçer, güvenliğin alınması ile elde edilen sonuç sayesinde 31 Mart 2024 seçimleri ile Türkiye siyasi tarihinin yeni bir yola girdiğini vurguladı. Yerel seçimlerde CHP’li Başkanlara güvenerek oy veren halka teşekkür eden Seçer, “Nasıl yerel iktidarda halkımızın yüzünü güldürdüysek, geçtiğimiz 5 yılda yaptığımız hizmetlerle insanları memnun, mutlu ettiysek, genel seçimlerde de başarılı olup insanları mutlu edeceğiz” diye söz verdi.
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Nikah ve Etkinlik Salonu'nda düzenlenen programa; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Burcu Düzen, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Toprak Çalışkan, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Sevim Binicier, İlçe Seçim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, avukatlar ve gönüllüler katılım sağladı.
 
Başkan Seçer, seçim güvenliği için emek veren avukatları tebrik etti
Seçim sürecinde millet iradesinin sandığa yansıdığı gibi çıkmasında büyük emek veren avukatlara teşekkürlerini ileten Başkan Seçer, “Son çeyrek asrın Türkiye siyasi tarihine baktığınızda seçimlerde seçim sonrası konuşulan en temel en önemli konuların başında ‘Oylarımız çalınıyor’ isyanı vardı. Biz de bu konuda ciddiyetle tedbirlerimizi aldık” sözlerine yer verdi.
 
Mersin üzerinden örnek veren Seçer, “2019 seçimlerinde ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğumda bu bilinçle, bu sıkıntılı alanı bilen bir siyasetçi olarak, o günün koşullarında gerekli tedbirleri almıştık ve sonuç itibariyle kazanan taraf biz olduk. 2019’dan sonraki genel seçimlerde de bu konuda Türkiye'de büyük tartışmaların olduğunu söyleyemeyiz. En son seçimde uzun yıllardır birinci parti özlemini giderdiğimiz, Türkiye'nin 400’den fazla belediyesini kazandığımız bu seçimlerde hiç bu konular gündeme gelmedi. Çünkü kapımızı penceremizi sağlam tutmuştuk, oy çalan hırsızların girmesine müsaade etmemiştik ve zafer kaçınılmaz olarak bizlerin oldu” diyerek emek veren herkese teşekkür etti. Oylarını bir daha çaldırmayacaklarının altını çizen Seçer, “İrademizin sandığa yansıdığı gibi tekrar çıkması için bundan sonraki seçimlerde de aynı önlemi alacağız. Çağ teknoloji çağı, iletişim çağı. Bizim kadrolarımızla ferasetli, eğitimli, liyakatli kadrolar pekala bunları başarabileceğimizi de bu son seçimde gözlemlemiş olduk” dedi.
 
Seçer: “Bize el feneri görevi yapacak bir seçim sonucudur”
Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler yapan Seçer, Mersin’in küçük Türkiye olduğunu ve iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Siyasi görüş olarak her insana Mersin’in ev sahipliği ettiğinin altını çizen Seçer, “Bu kadar siyasal çeşitliliğin yoğun olduğu bir kentte de siyasal analizlerin çok doğru yapılabileceğini, böyle kentlerin bir laboratuvar hüviyetinde olduğunu da herhalde benim söylememe gerek yok. Burada alınan oy çok önemlidir. Tüm tarihlere ışık tutacak, bundan sonraki sürecinde yürüyeceğimiz bize el feneri görevi yapacak bir seçim sonucudur” şeklinde konuştu.  
 
“Türkiye siyasi tarihi 31 Mart 2024’ten sonra çok farklı bir yola girdi”
Yüzde 60 oyun üstün körü değerlendirilemeyeceğini belirten Seçer, siyasi tercihleri ne olursa olsun sandıkta tek bir adayda buluşturmanın önemli olduğunu söyledi. Seçimlerde karşılarında adayların en büyük argümanlarının işbirliği yaptıkları siyasi partiler üzerinden olduğunu hatırlatan Seçer, “Ama bu seçimlerde bu algı operasyonlarının da başta Mersin olmak üzere tutmadığının farkında olmanızı istiyorum. Bu seçimlerle Türkiye siyasi tarihi 31 Mart 2024’ten sonra çok farklı bir yola girdi” diye konuştu.  
 
İdeolojik tartışmalarla yerel seçimlerde başarılı olunmadığını söyleyen Seçer, “2019’da halkın bize verdiği şansı Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olarak sonuna kadar iyi kullandığımızın göstergesidir 2024 Mart seçimleri sonuçları. İnsanların hizmet beklediğini, bu hizmetten öte insanlara dokunmanın, insanların bizim üzerimizdeki önyargıları kırmanın aslında bizi başarıya götürecek en temel unsurlar olduğunu bu seçimlerde gördük” ifadelerine yer verdi.
 
“Yerel seçim sonuçları yeni güzel günlerin bir başlangıcıdır”
Bu seçimlerin bir başlangıç olduğunu söyleyen Seçer, “Bugüne kadar kötü gidişatın sonudur ama yeni güzel günlerin bir başlangıcı bir işaret fişeğidir. Bu duygu ve düşüncelere sadece Mersin’de değil, tüm Türkiye'de halkımızın yok olmaya yüz tutmuş umudunu yeşertmeye katkı sunan, emek eden herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum. Aynı doğrultuda aynı düşüncelerle aynı stratejiyle, aynı inançla ve şevkle önümüzdeki süreçte Türkiye'deki seçimlere hazırlanacağız. Nasıl yerel iktidarda halkımızın yüzünü güldürdüysek, geçtiğimiz 5 yılda yaptığımız hizmetlerle insanları memnun, mutlu ettiysek, genel seçimlerde de başarılı olup insanları mutlu edeceğiz. Hükümet olduğumuzda Türkiye'nin temel sorunlarına getireceğimiz çözüm yollarıyla, politikalarla Türkiye'nin gelecek 10 yıllardaki inşasına katkı sunacak insanlar biz olacağız” diyerek, konuşmasına son verdi.
 
Düzen: “Seçim güvenliğindeki kolektif emeğin, fedakarlığın ve başarının altını çizmemiz gerekiyor”
Yerel seçimlerde CHP’nin elde ettiği başarıyı kutlayan CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Burcu Düzen, “1977 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi, ilk kez seçimden birinci parti olarak çıktı. Yarınlara umutla baktığımız bu seçim coşkusunu hep beraber yaşamaktayız. Yaşadığımız bu büyük mutlulukta kuşkusuz ki en büyük emek sahiplerinden biri de seçim döneminin başlangıcından sonuna kadar seçim ve sandık güvenliği için çalışan emek veren ve seçim sürecini koordine eden meslektaşlarımız oldu. Seçim başarısında seçim takviminin açıklandığı ilk günden itibaren seçim güvenliğindeki kolektif emeğin, fedakarlığın ve başarının altını mutlaka çizmemiz gerekiyor” diyerek, seçim sürecinde gönüllü olarak görev alan, destek veren, işbirliği içinde bulunan herkese teşekkür etti. Düzen ayrıca desteklerini hiç esirgemeyen Başkan Seçer’e şükranlarını sundu.
 
Program, konuşmaların ardından kokteyl ile devam etti.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin'in Çamlıyayla İlçesinde Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Öldü, 2 Kişi Yaralandı
AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir Tarsus Gazeteciler Cemiyeti'nin Konuğu Oldu
Mersin’de Dolmuş Ücretlerine Zam Geldi, İşte 10 Haziran Günü Yapılan Fiyat Güncellemesinin Detayları
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Birinci Başkan Vekili Ali Uyan Başkanlığında Gerçekleştirildi
Başkan Seçer, Meski Scada Merkezi’ni Ziyaret Etti; “Yaptığımız Çalışmalar Ve Aldığımız İlave Önlemler Sayesinde Çok Muhtelif Noktalar Dışında Herhangi Bir Su Kesintimiz Yok”
Büyükşehir Miniklere Temiz Deniz’in Önemini Uygulamalı Anlattı, Denizleri Temiz Tutmanın Önemini Küçük Yaşta Öğrendiler
Mersin Toroslar Halkkent Emekli Evi Üyeleri Darısekisi Örnek Köyü’nü Gezdi
Mersin Büyükşehir, Öğrencilerin Her Anında Yanında
Mersin’de Yaz Mevsiminin Gelmesiyle Birlikte Bazı Bölgelerde Su Kesintileri Olduğu Bilgisi Üzerine MESKİ Açıklama Yaptı
Büyükşehir Türkiye’ye Örnek Olmaya Devam Edecek, ‘Tarım Ve Sokak Hayvanları Çalıştayı Gerçekleştirildi

Mersin Haber ,Mersin