Başkan Seçer, Gülnar Ve Mut Kurs Merkezlerinde Eğitim Gören Öğrencilerin Aileleriyle Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir’in kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi.

21 Şubat 2024 Çarşamba, 20:20
Başkan Seçer, Gülnar Ve Mut Kurs Merkezlerinde Eğitim Gören Öğrencilerin Aileleriyle Buluştu
-

Gülnar’da ve Mut’ta gençler, kadınlar ve yaş almışların faydalanabileceği bir merkeze ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Sosyal Yaşam Merkezi’ne ihtiyaç var. Bunu gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Mersin’de yaşayan tüm gençler için hayatın her alanında faydalanabilecekleri projeler yaptıklarını aktaran Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak onların eğitimlerini çok önemsediklerini söyledi. Seçer, “Mersin merkezde öğrenci ücreti 1 TL. Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde yok ama Mersin’de var. Çünkü Mersin’de öğrencilerin Vahap Amcası, başkanları var. 10 numara öğrenci kenti Mersin” diye konuştu.
 
Gülnar’da açtıkları yurdun tam dolu olduğunu söyleyen Başkan Seçer, Gülnar’ı tercih edenlerin sayısının arttığını belirtti. Başkan Seçer, Gülnar’da okuyan öğrencilerin okuma salonu isteği olduğunu ve onu da yerine getireceklerini söyleyerek, “Kocaman bir okuma salonu; kafe gibi bir yer ihtiyaçları olduğunu söylediler. Onu da sizlere gerçekleştirme sözü veriyorum” ifadelerini kullandı.
 
31 Mart seçimlerinin ardından farklı partilerden seçilecek olan belediye başkanlarına da seslenen Seçer, “Hangi partiden olursa olsun 5 yıllık süreçte ilçe belediye başkanları benimle iletişimini münasebetini iyi kurduğu sürece herkesle bir abi, kardeş, arkadaş gibi olurum. Sakın oy varsa hizmet var zannetmeyin. Geçen Cumhurbaşkanımız böyle bir kelam etti ama ben katılmıyorum, kusura bakmasın. Oy verenler de sağ olsun vermeyen de sağ olsun” diye konuştu.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir tarafından düzenlenen ‘Veli Buluşması Etkinliği’ne katılım sağlayarak Gülnar ve Mut Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi.
 
Buluşmaya Başkan Seçer’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gülnar Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Dede, Gülnar İlçe Başkanı Mesut Bakır, Büyükşehir bürokratları ve çok sayıda veli katıldı. Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün çalışmalarının anlatıldığı videonun gösterimiyle başlayan etkinlik, konuşmalarla devam etti.
 
Seçer: “‘Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir’ sözüyle hareket ediyoruz”
Gülnar ve Mut’tan çok sayıda veli ile bir araya gelen Seçer, eğitime büyük değer verdiklerinin altını çizerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözüyle hareket ettiklerini söyledi. Çocuklara bilimin yolundan gitmenin yakışacağını söyleyen Seçer, “Okuyacaklar, pozitif bilim yapacaklar, mühendis, doktor, öğretmen, bilim insanı olacaklar. Dünyada diğer ülkelerle rekabet etmenin yolu budur. Hazır mirası tüketirsiniz. Çocuk eğitimsiz, cahilse servet de olsa bitirir. Cahil yöneticiler ise ülkeleri, toplumları felakete götürür. Onun için çocuklarımızı eğiteceğiz” ifadelerini kullandı.
 
“Mersin’de ikamet eden bütün öğrencilere destek vermeye devam edeceğiz”
Belediye başkanı seçildiği 2019 yılında itibaren eğitime önemli oranda bütçe ayırdıklarını söyleyen Seçer, “Gelecek 5 yıl daha da fazlasını ayıracağız. YKS ve LGS’ye hazırlanan Gülnar kurs merkezimizde 321, Mut’ta 122 öğrencimiz var. Toplam 443 öğrencimiz Mut ve Gülnar’da. Dershanelerde sadece matematik, fizik, kimya dersi verilmiyor. Çocuklarınızı çocuklarımız gibi, evlatlarımız gibi görüyoruz. Öğretmenlerimizin sayesinde, onların bir abla, bir anne, bir baba, bir abi gibi ilgilenmesiyle oluyor” dedi. Gülnar ve Mut’ta başarı oranının yüksek olduğunun altını çizen Seçer, “28 öğrenci fen lisesine girmiş bizim dershanelerden. Yine YKS’ye giren ve kazanan öğrenci sayısı 170” diye konuştu.
 
YKS’ye giren öğrencilerin ücretlerini de Büyükşehir’in ödediğini hatırlatan Seçer, “Yine çocuklarımız üniversiteye girdiği zaman herhangi bir gelir testine tabi tutmadan 1 yıl eğitim yardımı vereceğiz. Mersin’deki 12 bin öğrencimiz bizden eğitim yardımları almış, bunları çoğaltacağız” dedi.
“Çocuklarımıza her şey feda olsun”
Mersin’de yaşayan tüm gençler için hayatın her alanında faydalanabilecekleri projeler yaptıklarını aktaran Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak onların eğitimlerini çok önemsediklerini söyledi. Seçer, “Mersin merkezde öğrenci ücreti 1 TL. Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde yok ama Mersin’de var. Çünkü Mersin’de öğrencilerin Vahap Amcası, başkanları var. 10 numara öğrenci kenti Mersin. Biz okuma salonlarına önem veriyoruz. Yeni nesil kütüphane. 11 okuma salonu var tüm Mersin bölgesinde. 1 ay sonra burada da hizmete giriyor. Okuma salonunuz hazır, hizmete sunacağız, çocuklarımız gelsin orada ders çalışsın. Daha dingin, sessiz ortam, kışın sıcak, yazın serin. Çocuklarımıza her şey feda olsun. Onların ailelerinin vergileri ile yapıyoruz bunu” dedi.
 
“Bizim katkılarımız günü kurtarmak için değil”
Toplumun tüm kesimleri için yapılan desteklerin en kalitelisini sunduklarının altını çizen Başkan Seçer, “Ramazan Ayı geldi, gıda destekleri yapıyoruz. Gülnar’a da gelecek. Bizim katkılarımız günü kurtarmak için değil. Bulguru, pirinci, yağı ve kalitelisi ile en iyisini hazırlıyoruz. Yani insanların ihtiyacı var, devlet onlara katkı yapıyor. Hiçbir siyasetçi kendi kesesinden yapmıyor. Sizlerin parasıyla yapıyor” diye konuştu.
 
“Bu hizmetler sizin için ve sizin paranızla yapılıyor”
Konuşmasında Dosthane/Refekatçi Evi Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Seçer, bu hizmetin ilçelerde yaşayan yurttaşlar için hizmete alındığını söyledi. Her insanın kendini çaresiz hissettiği dönemlerin olabileceğine işaret eden Seçer, Mersin büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’de yaşayan herkesin acısını, zor anlarını paylaşmaya özen gösterdiklerini kaydetti. Dosthane/Refakatçi Evi’ni de bu anlayış ile ortaya çıktığını aktaran Seçer, “İnsanın acısını dindirmek, acısıyla ortaklaşmak, onların derdinde arkadaşlık yapmak çok önemli. Hastanız için Mersin merkeze geldiğinizde sizleri tedavi sürecinizde misafir ediyoruz. Kalacak yeriniz, yemeğiniz hazır. Bu çok değerli, kutsal bir hizmet. Gittiğim özellikle kırsal yerlerde anlatacağım zaten ama lütfen bilen bilmeyene anlatsın. Bu hizmetler sizin için ve sizin paranızla yapılıyor” ifadelerini kullandı.
 
“Sosyal politikalar bizim için son derece önemli”
Dar gelirli vatandaşların Halk Kart uygulamasını kullanmalarını isteyen Başkan Seçer, “Burada Halk Kart şubemiz var. Mut’tan 492 kişi, Gülnar’dan 396 kişi yararlanıyor. Hem mahalle bakkalı kazansın hem de vatandaşımız bizim desteğimizden faydalansın. Sosyal konular, sosyal politikalar bizim için son derece önemli” dedi.
 
“Bizim belediyemiz, Türkiye’nin ilk 7 güçlü belediyesinden biri”
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin değerli ve önemli bir belediye olduğunu kaydeden Başkan Seçer, “Bizim belediyemiz, Türkiye'nin ilk 7 güçlü belediyesinden biri. İsraf etmeyelim, çalınmasına müsaade etmeyelim, yetim hakkı yemeyelim, o para hepimize yeter. Biz bu felsefeyle bu belediyeyi 5 yıl yönettik. Hakikaten paranın bereketini de gördük. Ciddi borçlar ödedik, öyle böyle değil, ama eksik de kalmadık. Yol da yaptık, sosyal yardım da yaptık. Her konuda vatandaşımızın da yanında olduk” diye konuştu.
 
“Sosyal Yaşam Merkezi’ne ihtiyaç var, gerçekleştireceğiz”
Mut ve Gülnar’da Sosyal Yaşam Merkezi’ne ihtiyaç olduğunu kaydeden Başkan Seçer,  “Yeni dönemde hem Gülnar’da hem Mut’ta hizmetlerimiz devam edecek. Mut’ta da Gülnar’da da gençler, kadınlar ve yaş almışlar için Sosyal Yaşam Merkezi’ne ihtiyaç var. Gençler, çocuklar gitsin. Güzel bir kütüphanesi ile beraber içinde okuma salonu olsun, kadınların atölye çalışmaları yapacağı, iş öğreneceği kısımları olsun. Meslek edindirme kursları düzenleyelim; böyle bir ünitesi olsun. Emekliler için bir birim yapalım. Hatta oraya bir de Hanım Evi yapın. Gülnar’da da Mut’ta da bunu gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
Seçer’den Gülnar’da okuyan gençlere okuma salonu sözü
Gülnar’da açtıkları yurdun tam dolu olduğunu söyleyen Başkan Seçer, Gülnar’ı tercih edenlerin sayısının arttığını belirtti. Başkan Seçer, Gülnar’da okuyan öğrencilerin okuma salonu isteği olduğunu ve onu da yerine getireceklerini söyleyerek, “Kocaman bir okuma salonu; kafe gibi bir yer ihtiyaçları olduğunu söylediler. Onu da sizlere gerçekleştirme sözü veriyorum. Ben Mersin’in her noktasını seviyorum. Mersinimiz çok güzel bir yer, insanları çok güzel. İnsanları çok çalışkan. Mersin’in her noktası kalkınsın istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz” dedi.
 
“Oy verenler de sağ olsun vermeyen de”
Mersin’in huzur içinde yaşanılan bir şehir olduğunu söyleyen Seçer, “Burada hangi partili olursanız olun gözüm görmez. Ben sizi önce insan olarak severim, sayarım, sonra da vatandaşım olarak. Siyasi kimliğiniz kendinize ama ben Cumhuriyet Halk Partiliyim, ben Atatürkçü bir adamım. Ben sizlere hizmet etmek için geldim, hepinizin oyuna talibim. Ben size hizmet etmek zorundayım. Siz de hizmete destek verin, adalet budur, hak budur” diye konuştu. 31 Mart seçimlerinin ardından farklı partilerden seçilecek olan belediye başkanlarına da seslenen Seçer, “Hangi partiden olursa olsun 5 yıllık süreçte ilçe belediye başkanları benimle iletişimini münasebetini iyi kurduğu sürece herkesle bir abi, kardeş, arkadaş gibi olurum. Sakın oy varsa hizmet var zannetmeyin. Geçen Cumhurbaşkanımız böyle bir kelam etti ama ben katılmıyorum, kusura bakmasın. Oy verenler de sağ olsun vermeyen de sağ olsun” diyerek sözlerine son verdi.
 
Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan Nazlı’nın annesi Fatma Ak, kendisinin imkansızlıklardan dolayı okuyamadığını belirterek, “Ben Vahap Seçer Başkanıma böyle bir imkanı verdiği için çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerime canı yürekten teşekkür ediyorum. Benim kızımın matematik ve fen bilgisi dersleriyle ilgili ok kaygılıydık ama şu anda LGS’ye çok güzel bir şekilde hazırlandığına eminim.  Emeğinize, ayağınıza, yüreğinize sağlık Başkanım” dedi.
 
Etkinlik, rehberlik sunumu ve ardından da toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Seçer ‘CHP Silifke Danışma Kurulu Toplantısı’na Katıldı: “Büyükşehir Belediyesi De Silifke Belediyemiz De Hizmetin Alasını Yapacak”
Çölyak Hastası Aileler Farkındalık Etkinliğinde Buluştu, Büyükşehir’in Etkinlikleri Kentte Her Kesimi Memnun Ediyor
Veteriner Sağlık Teknikerliği Öğrencileri Büyükşehir’in Hayvan Bakımevi’nde Staj Görüyor, Büyükşehir Öğrencilerin Zorlanmaması İçin Servis İmkanı Da Sundu
Başkan Seçer, Ziraat Mühendislerı Odası'nın ‘Geleneksel Başak Balosu’na Katıldı: “Tarıma Desteği Her Yıl Artırarak Devam Ettireceğiz”
Başkan Seçer, Dünyaca Ünlü Ressam Ahmet Yeşil İle Bir Araya Geldi
Mersin Tarsus Yenice’de Karşı Şeride Geçen Yolcu otobüsü İki Otomobil ve Bir Kamyonla Çarpıştı, Kazada Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var
Mersin’in Yenişehir İlçesinde Veresiye Ürün İsteyen Şahıs İsteği Gerçekleşmeyince Dehşet Saçtı, Büfe Sahibi Yaralandı
Mersin’in Eşsiz Lezzetleri Diyarbakır’da Dünyaya Tanıtılıyor, ‘2. Mezopotamya Turizm Ve Gastronomi Fuarı’nda Mersin Rüzgarı
Sektör Temsilcileri, Üniversiteliler Ve Gençler Vahap Seçer Öncülüğünde Kurulan ‘Kariyer Merkezi’ Zirvesinde Buluştu
Türkiye ‘Su Stresi’ Altındaki Bölgeler Arasında, MESKİ Kuraklık Ve Su Kıtlığı Tehlikesi’ne Karşı Önlem Alıyor

Mersin Haber ,Mersin