Başkan Seçer, Büyükşehir’in Öğrencilerinin Yarışma Heyecanına Ortak Oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurs Merkezleri’nde eğitim gören YKS öğrencilerine yönelik düzenlenen Bilgi Yarışması’na katılarak öğrencilerin yarışma heyecanına ortak oldu.

19 Şubat 2024 Pazartesi, 18:09
Başkan Seçer, Büyükşehir’in Öğrencilerinin Yarışma Heyecanına Ortak Oldu
-

Gerçekleştirdiği gezilerde bir öğrenci veya velinin eğitim hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etmesi halinde çok mutlu olduğunu dile getiren Seçer, “Çarşıya, pazara, sokağa indiğimde bir öğrenci ya da bir öğrenci velisi eğitim merkezlerimiz ile ilgili mutluluklarını, teşekkürlerini, ifade ettiği zaman dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Bundan daha büyük bir ödül yok. Bizim için mutluluk, hizmet ettiğimiz halkımızın mutluluğudur” dedi.
 
Seçer, Mersin’in 10 numara öğrenci kenti olma yolunda ilerlediğini ifade ederek, “Mersin, öğrencilerin tercih ettiği, öğrencilerin mutlu olduğu bir kent. Mersin güzel bir kent. Mersin’i seviyoruz. Mersin’in insanı güzel. Mersin’in gençleri güzel” dedi.
 
Seçer, göreve gelir gelmez öğrenci ulaşım ücreti olan 1 lira 25 kuruş ücreti 1 TL’ye indirdiklerini ve 5 yıl boyunca da bu ücretin değişmediğini söyleyerek, ‘Bu benim Mersin gençliğine göreve gelir gelmez bir hediyemdir’ dedim. Bütçeyi sizin cebinize aktardık” diye konuştu.
 
Kurs Merkezlerindeki öğrencilerin lise ve üniversite sınav ücretlerini Büyükşehir’in ödediğini belirten Seçer, “Sizlerin sınav ücretlerini belediyeniz ödeyecek. Belediye ödeyecek ama sizin ailenizin ödediği vergiler bunlar. Biz emanetçiyiz, adaleti sağlayacağız, paranızı koruyacağız ve israf etmeyeceğiz. Birilerinin de alıp götürmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.
  
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde eğitim gören ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenen Bilgi Yarışması’na katılarak öğrencilerin yarışma heyecanına ortak oldu.
 
Toros Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmada, öğrenciler Başkan Seçer’i ‘Her bahçede farklı çiçek, Erdemli desteğinle güzelleşecek’, ‘Tarsus geçer Vahap Seçer’, ‘Hedefimiz parlak bir gelecek; gençler bu yolda Vahap Seçer ile ilerleyecek’, ‘Geldiğimiz kilometreler kadar açsak ellerimizi yine de yetmez anlatmaya hizmetlerinizi’ dövizleri ve ‘Mersin güzelse sebebi sensin’, ‘Vahap Başkan’ sloganları eşliğinde coşkulu alkışlarla karşıladı.
 
Büyükşehir’in öğrencilere yönelik hizmetlerinin gösterimi ile başlayan etkinlik, Başkan Seçer’in konuşması ile devam etti. Etkinlikte Başkan Seçer, kura çekimi ile masaları belirledi, ardından da yarışmacılara tek tek başarılar dileyerek başlangıç zilini çaldı ve Bilgi Yarışması’nı başlattı. Yüzlerce öğrencinin izlediği yarışmaya, 11 kurs merkezinden 33 yarışmacı öğrenci katıldı.
 
“Hepinizi çok seviyorum”
Gençlerin coşkulu tezahüratları eşliğinde kürsüye gelen Başkan Seçer gençlere seslenerek, “Güne sizinle başlamak çok güzel, enerjimiz artıyor, hayata daha fazla bağlanıyoruz. Geleceğimizin güvencesi umudumuz sizleri, gençlerimizi, o mükemmel enerjinizi gördükçe ülkemizi de çok seviyoruz, yaşama daha fazla bağlanıyoruz. Hepinizi çok seviyorum” dedi. Gençlerin sadece ders çalışmakla kalmayıp, aileleri ve arkadaşları ile zaman geçirmeleri gerektiğini de söyleyen Seçer, spor, kültür ve sanatsal aktivitelere de zaman ayırmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.
 
“Bu başkan gençleri çok seviyor”
Büyükşehir Belediyelerinin yasalar ve yetkiler çerçevesinde başkanın uygulayacağı politikalarla bütçesini istediği alanlara ayırabileceğini aktaran Seçer, “Örneğin; Mersin Büyükşehir Belediyesi. Bu başkan gençleri çok seviyor, Vahap Seçer gençleri çok seviyor. Diyor ki ‘Önemli bir bütçeyi gençlere ayıralım’. Çocukları bir başka seviyor, çocuklara ayıralım. Kadınlara saygı duyuyorum. Onun için onlara önemli bütçeler ayırıyoruz. Kadın, kadının sorunları, ekonomik hayata katılması, bunlara önemli bütçeler ayırıyoruz. Ama her şeyin temeli eğitim. Onun için Mersin Büyükşehir Belediyesi eğitimde de var” dedi.
 
“Bizim için mutluluk, hizmet ettiğimiz halkımızın mutluluğudur”
Gerçekleştirdiği çarşı, pazar ve sokak gezisi çalışmalarında bir öğrenci veya velinin eğitim hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etmesi halinde çok mutlu olduğunu dile getiren Seçer, “Çarşıya, pazara, sokağa indiğimde bir öğrenci ya da bir öğrenci velisi eğitim merkezlerimiz ile ilgili mutluluklarını, teşekkürlerini, dualarını ifade ettiği zaman emin olun dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Bana bundan daha büyük bir ödül yok. Bizim için mutluluk, hizmet ettiğimiz halkımızın mutluluğudur, onların teşekkürü, bir hayır duasıdır. Bu ülkeyi seven, düşünen her yönetici bu hisleri taşır, Vahap Başkan’ın hislerini taşır. Önümüzdeki 5 yıl da, geride kalan 5 yıl içinde neler yaptıysak onları devam ettireceğiz ama çok daha iyilerini yapacağız” diye konuştu.
 
“Sınav ücretlerini belediyeniz ödeyecek”
Seçer, Mersin’deki öğrencilerin lise ve üniversite sınav ücretlerini Büyükşehir’in ödeyeceğini ifade ederek, “YKS ve LGS olmak üzere dershanelerimizde toplamda 7 bin 200 öğrencimiz var. Sizlerin sınav ücretlerini belediyeniz ödeyecek. Belediye ödeyecek ama sizin ailenizin ödediği vergiler bunlar. Biz emanetçiyiz, biz adaleti sağlayacağız, paranızı koruyacağız ve israf etmeyeceğiz. Birilerinin de alıp götürmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. Seçer, ön lisans ve lisans bölümlerini kazanan öğrencilere ilk yıl eğitim desteği vermeye devam edeceklerini de belirtti.
 
“Mersin, öğrencilerin tercih ettiği, mutlu olduğu bir kent”
Seçer, Mersin’in 10 numara öğrenci kenti olma yolunda ilerlediğini ifade ederek, “Mersin, öğrencilerin tercih ettiği, mutlu olduğu bir kent. Mersin güzel bir kent. Mersin’i seviyoruz. Mersin’in insanı güzel. Mersin’in gençleri güzel. Mersin halkı barış ve kardeşlik dolu hisler taşıyor” dedi. Seçer, göreve gelir gelmez öğrenci ulaşım ücreti olan 1 lira 25 kuruş ücreti 1 TL’ye indirdiklerini ve 5 yıl boyunca da bu ücretin değişmediğini söyledi. Seçer, “Mazot fiyatları, otobüs fiyatları, yedek parça fiyatları artmış. ‘Bu benim Mersin gençliğine göreve gelir gelmez bir hediyemdir’ dedim. Bütçeyi sizin cebinize aktardık. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ demiş Mustafa Kemal Atatürk. İlmi takip edin. Dünyayla rekabet etmek istiyorsanız eğitimde bilimde yükseleceksiniz. Biz barış ve kardeşlik insanıyız. Onun için savaşı reddediyoruz, barış ve kardeşlik diyoruz. Bunun yolu da eğitimden geçer” diye konuştu.
 
Seçer, bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Festivali gibi festival ve konserlerle gençler için birçok sosyal ve kültürel etkinlikler yaptıklarını da söyledi. Mersin Üniversitesi’nin kapısında yer alan Mahalle Mutfağı’nda 3 çeşit yemeğin 10 TL olduğunu ve öğrencileri maddi anlamda rahatlattığını aktaran Seçer, sabahları da sıcak çorba dağıtımlarının yapıldığını belirterek, “Öğrenci olmak bu şartlarda zordur. Anneler, babalar bilir bunu. O çorbanın tadı, sabah sabah aç mideye girmesinin hazzı çok başkadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi sizlerin ailenizin ödediği vergilerle bunu yapıyor ve yapmaya da devam edecek” ifadelerine yer verdi.
 
“Mersin Büyükşehir olarak katkılarımızı devam ettireceğiz”
Adres Okuma Salonu gibi bir yeni nesil kütüphane daha yapacaklarını söyleyen Seçer, “Mersin öğrenci kenti olma yolunda hızla devam ediyor. Biz de Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sizlere katkılarımızı devam ettireceğiz” dedi. Gençlere son olarak tavsiye veren Seçer, “Hırsınız aklınızın önüne geçmesin. Hep akılla hareket edin. Bütün mücadeleler akılla, stratejiyle kazanılır. Çok çalışabilirsiniz ama iyi bir çalışma modeliniz yoksa enerjiniz ve zamanınız boşa gider” dedi. Gençleri çok sevdiğini vurgulayan Seçer, ‘Her şeyi bilinçle yapın’ diyerek kazanan kazanamayan bütün öğrencileri yarışmaya katıldıkları için kutladı ve ailelerine selamını iletti.
 
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin’de Havalar Daha da Sıcak Olacak, Nem Oranları Yüzde 90’ları Bulacak! İşte 5 Günlük Hava Durumu
Mersin’in Mut İlçesinde Çıkan Orman Yangını Ekiplerin Hızlı ve Zamanında Müdahalesiyle Kontrol Altına Alındı
Mersin Erdemli Karayakup Mahallesindeki Ormanlık Alana Dökülen Çöpler Erdemli Belediyesi Ekiplerince Toplandı
Mersin Büyükşehir Ekipleri, ‘Yeşil Gelecek’ İçin Klaıpeda Da Buluştu
Mersin’in Tarsus İlçesinde Bulunan Doğa Parkı 9 Günlük Bayram Tatilinde De Binlerce Kişinin Uğrak Noktası Oldu
Mersin Büyükşehir İtfaiyesi Teknolojik Yenilenmesini Tamamladı, İtfaiye’den Yangınların Sebepleri Ve Önlemek İçin Yapılması Gereken Uyarılar…
Büyükşehir Belediyesi Ekiplerinden Tarsus Şelalesi Ve Berdan Barajı Mesire Alanında Kapsamlı Temizlik Çalışması
Başkan Seçer, Bayram Dolayısıyla Erdemli Halkıyla Bir Araya Geldi; “Büyükşehir, Bayram Seyran Demeden İşinin Başında”
‘Demokratik Yerel Yönetişimin Geliştirilmesi İçin Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi’ Kapsamında Undp Ekibi Mersin’de Ağırlandı
Üretemez Duruma Gelen Kayaönü Üreticilerinin Kaderi Büyükşehir’le Değişti, Mut’un Kayaönü Mahallesi’nin Sulama Sorunu Sona Erdi

Mersin Haber ,Mersin