"Aziz Milletimiz, 2024 Martı’nda Emaneti Beceriksizlerden Alıp Ehline Teslim Edecektir"

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; Seçer ve Başarır’a Yanıt Verdi

17 Ağustos 2023 Perşembe, 12:01
"Aziz Milletimiz, 2024 Martı’nda Emaneti Beceriksizlerden Alıp Ehline Teslim Edecektir"
-

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sarf ettiği; “Akdeniz'i bilmeyen tanımayan, ideolojik düşüncelerle, at gözlüğü takan belediye başkanları tarafından Akdeniz yönetilemez” sözü ile CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın; “Mustafa Gültak'ın o koltukta oturması beni yaralar” şeklindeki sözlerine yanıt vererek, Akdeniz’in, perde arkasında yapılan kirli pazarlıklarla başka partilere peşkeş çekilmeye çalışıldığına işaret etti.
Akdeniz’de hiçbir ayırım yapmadan herkese ve her kesime eşit, adil ve nitelikli hizmet verdiklerini vurgulayan, 20-25 yılda yapılamayan hizmet, proje ve yatırımları 4 yılda vatandaşlara kazandırdıklarını ifade eden Başkan Gültak; “İnanıyorum ki aziz milletimiz; beceriksizlik ve başarısızlıklarını sahte gündemlerle, algı siyaseti ve iftiralarla örtmeye çalışanların gerçek yüzünü ortaya koyacak ve 2024 Mart’ında emaneti beceriksizlerden alıp işi ehline, ustasına teslim edecektir” dedi.
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, yaptığı yazılı açıklamasında; Akdeniz’de göreve geldiği ilk günden beri din, dil, inanç veya etnik köken üzerinden ayrımcılık yapmadıklarını vurguladı. Mersin Cem Evine 2 Alevi çalışan, Kiliseye bir Hristiyan çalışan, Muğdat ve Ulu Cami’ye de 2 çalışan vererek Mersin ve Akdeniz’de asla din, dil, mezhep veya ırk ayırımı yapmadan her kesime hizmet verdiklerini; Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Hristiyan demeden, 7’den 70’e her insana dokunan hizmet ve projeleri hayata kattıklarını vurgulayan Başkan Gültak’ın açıklamasından satır başları şöyle;
“Birileri için hayal olan, imkânsız denen kentsel dönüşümün başlamasını sağladık”
“Geçmiş 20-25 yılı heba edilen Akdeniz’i ve 65 mahallemizi değiştiren hizmet ve projeleri gerçekleştirmek için çok çalıştık. Kimileri için sadece hayaldi ama biz gerçeğe dönüştürdük; Çay Mahallesi’nde 415 modern konuttan oluşan; çocuk parkları ve yeşil alanları, camisi, dükkânları ve ticaret merkezinin bulunduğu yerinde kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmasını sağladık. Mahalleli yüzlerce insanımız bugün yeni evlerinde huzur ve güven içinde yaşamaktadır. Aynı şekilde yıllar içinde çöküntü bölgesine dönüşen Barış Mahallemizde kentsel dönüşümün başlamasına öncülük ettik. Bu mahallemizi dönüştürme projesi de bir aralıksız şekilde sürmektedir. Şunu da kaydetmek isterim ki 2024 yılı seçimlerinde yeniden seçilmemiz halinde Akdeniz’de aciliyet teşkil eden 5-6 mahallemizde daha kentsel dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”
“Asla ayırım yapmadan her mahallemize eşit hizmet veriyoruz”
“Bu kentin bir yerlisi; bu kentte doğmuş, sokaklarında büyümüş ve çalışmış bir kişi olduğumu hatırlatmak isterim. Mersin’i çok iyi bilen, Mersinlileri yakından tanıyan bir kardeşiniz olarak, halkın takdiri ve teveccühü ile seçildiğim Akdeniz’in 65 mahallesine asla hiçbir ayırım yapmadan hizmet ulaştırıyoruz. Akdeniz’e yeni parklar, spor sahaları ve yeşil alanlar kazandırıyor, zamanla eskiyip atıl kalanları da yeniliyoruz. Her yıl binlerce çocuğumuzu spor kurslarında yetiştiriyor ve geleceğe hazırlıyoruz. Asla ayırım yapmadan ihtiyaç duyan her mahallemizde, uygun yer olması halinde taziye evleri inşa ediyor, kültür ve sanat evlerini açıp kadınların ve gençlerin hizmetine sunuyoruz. Bugüne dek Akdeniz’de toplam 13 mahalle ve kültür sanat evi açtığımızı belirtmek isterim.”
“Liseden üniversiteye, gençlerimizin eğitim hayatına destek veriyoruz”
“Asfalt ihtiyacı olan her bölgemizde fen işleri ekiplerimiz çalışmakta olup; asfalt kaplama, yama veya sathi kaplama çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Kırsal mahallelerimizin bahçe yollarında sathi kaplama yapıp, üreticilerimizin nakliyede yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz. Birilerinin geçmişte unuttuğu gençlerimiz için Akdeniz’de ilk kez bir etüt merkezini hizmete açtık. Gençlerimiz burada üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlanabilmektedir. Ayrıca e-portal üzerinden de gençlerimizin eğitimine destek oluyoruz. Bu sayede bugüne dek birçok gencimiz, diledikleri üniversite ve bölümleri kazanarak hayallerine kavuştu. Üniversite kazanan Akdenizli gençlerimizi unutmuyor, nakdi destek sunuyoruz. Yine gençlerimiz için ders çalışabilecekleri kütüphaneler kurduk. Mersin’in ilk Bilim Merkezi’ni Gündoğdu Mahallemize kazandırdık, yakında da açılışını yapacağız.”
“Akdeniz’i festivaller, şenlikler ve kültürel etkinliklerle anılır hale getirdik”
“Arap kökenli vatandaşlarımızın ağırlıklı yaşadığı Karaduvar Mahallemizde geçen yıl 3’üncü geleneksel balık festivalimizi organize ettik. İlçemizin kırsal yerleşim yerlerinden biri olan Esenli’de geçen haftalarda ikinci üzüm şenliğimizi düzenledik. Yakın zamanda Dikilitaş’ta gül festivalimizi organize edeceğiz. Yakın geçmişte istenmeyen olaylarla gündeme gelen Akdeniz’i festivaller, şenlikler ve kültürel etkinliklerle tanınır hale getirdik. Karaduvar Mahallemize 20 dönümlük bir park kazandırıp vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Tüm sahil şeridini duvarlarla örüp, dev kayalarla sahili tahkim ettik, plajı özel araçla eleyip her türlü çöp ve atıktan temizledik.”
“Sizleri rahatsız eden asıl şey nedir?”
“Soruyorum; Acaba sizleri rahatsız eden şey; birkaç yıl öncesine dek uyuşturucu batağına çekilmek istenen gençlerimiz ve çocuklarımıza; eğitimde sağladığımız destekler sayesinde bugün Türkiye’nin en güzel üniversite veya liselerini kazanmaları mıdır? Geçmişte kaderine terk edilen, dört duvar arasına hapsedilen Akdenizli kadınları, kentimizin ve ülkemizin farklı şehirlerine düzenlediğimiz tarih, kültür ve doğa gezilerine götürmemiz midir sizleri rahatsız eden? Ya da pozitif ayrımcılık uygulayıp kadınları ekonomik ve sosyal hayata katmamız, kültür sanat evlerinde verdiğimiz farklı kurslarla meslek sahibi yapmamız; mikro kredi desteğine ulaşmalarını sağlamamız, kooperatifler kurup tarımsal üretime katmamız mıdır uykularınızı kaçıran? Annelerimizin en büyük talebini yerine getirip, yüzme havuzuna gidememiş çocuklarımızın ayağına yüzme havuzlarını götürüp onlara yüzme öğretmemiz midir sizleri irrite eden? Yoksa kanser hastası vatandaşlarımızı tedavi için hastanelere götürüp, ardından tekrar evlerine ulaştırdığımız, Türkiye’de başka bir örneği olmayan Umuda Yolculuk projemiz midir sizi bu kadar endişelendiren? Yaşlı, engelli ve kimsesiz insanlarımıza dokunduğumuz evde kişisel bakım hizmetimiz midir yoksa sizleri rahatsız eden?”
“Asıl at gözlüğü takanlar, kibre batıp kendini Kaf Dağı’nda zannedenlerdir”
“Asıl at gözlüğü takanlar; kibre batarak kendini Kaf dağının üzerinde sananlar; vatandaşı azarlayıp tepeden bakanlar, yıllardır sadece ekmek parasını kazanmanın mücadelesini veren kentli esnafı mağdur edenler ve bu yoldan gidenlerdir. Malum siyasi partinin milletvekili Ali Mahir Başarır da katıldığı ilçe kongresinde kendini kaybederek; “Mustafa Gültak’ın o koltukta oturması beni yaralar” diyebilmiştir. Siyasi nezaket sınırlarını aşan bu laf, her şeyden önce kıymetli oylarıyla bizlere bu görevi tevdi eden vatandaşlarımızın iradesine hakarettir, haddini aşmak, kendini bilmezliktir.”
“Birileri ile pazarlık içinde misiniz? Akdeniz’i başkalarına peşkeş mi çekiyorsunuz?”
“Mersin’i alacağız deyip, Akdeniz için hiçbir hedef koymayan CHP Grup Başkan Vekili Başarır, bu söylemiyle CHP’ye gönül veren vatandaşlara da ihanet içindedir. Anlaşılıyor ki bu ifadeler; CHP’li yöneticilerin, Akdeniz’i kirli pazarlılara alet edip, başka bir partiye teslim etme hevesi içinde olduğunun açık göstergesidir. Akdeniz’i başka birilerine peşkeş mi çekiyorsunuz? Birileri ile perde arkasında pazarlık içinde misiniz? Neden, kendi adayımızla Akdeniz’i de alacağız?’ diyemiyorsunuz? Malum vekil; ‘2024 yılı Mart'ında öyle bir kaybedeceksin ki bir daha Akdeniz senin gibi bir belediye başkanını görmeyecek. Mersin'i kimselere vermeyiz’ demiştir. Yerel seçimlere yaklaşık 7 buçuk ay kaldı. O gün geldiğinde aziz milletimiz, kendini kaybedenlerin boyunun ölçüsünü alacak, hak ettikleri cevabı verecektir. Tıpkı 2023 Mayıs ayı genel seçimlerinde olduğu gibi, Mersinlilerin iradesini ve tercihini seçim sandıklarında hep birlikte göreceğiz.”
“Genel seçimlerde olduğu gibi, 2024 yerel seçimlerini de kaybetme korkusudur…”
“Genel seçimleri kaybettikleri gibi, 2024 yılı yerel seçimlerini de kaybetme korkusuna şimdiden kapılanların, HPD’ye şirin gözükmek adına, bugün böyle açıklamalar yaptığı gün gibi ortadadır. Fakat bilesiniz ki aziz ve vefakâr milletimiz yalanlarınızı, kibir, öfke ve hasetle söylenmiş laflarınızı yemez! Yaratmak istediğiniz algı siyasetiyle, aldatıcı sözlerle ancak kendinizi kandırırsınız! Sayın Vekil… Bu koltukta oturmam sizi yaralıyor da yıllarda yönettiğiniz Akdeniz’e neden hak ettiği hizmetleri, proje ve yatırımları ulaştırmadınız? Neden kentin kalbi Akdeniz’i, diğer ilçeleri 20-25 yıl geriden takip etmek zorunda bıraktınız? Akdeniz’in saygıdeğer insanlarını neden kaderine terk ettiniz? Yönetimde olduğunuz uzun yıllarda sergilediğiniz mahirliğiniz, başarınız nedir, nelerdir?”
“Aziz milletimiz, 2024’te emaneti beceriksizlerden alıp işi ehline teslim edecektir”
“Şu bilinsin ki, Akdeniz’i gönül belediyeciliği ilkesiyle; adaletle, eşitlik içinde yönetmeye; barış, kardeşlik ve huzur; en önemlisi de herkesin kendini güven içinde hissettiği bir iklimle değiştirip dönüştürmeye devam edeceğiz. Herkes en güzel hizmeti hakça, eşitçe alacak. Bundan kimsenin kuşkusu, endişesi olmasın. Hep söylediğim üzere; sanayisi, tarımı, ticareti ve ekonomisiyle Akdeniz, Mersin’in kalbidir. Akdeniz’de yaşayıp bu kalbin atmasını sağlayan Türkü, Kürdü, Sünni’si, Alevi’si, Hristiyan’ı ile bütün vatandaşlarımız da eşittir, kıymetlidir ve her türlü hizmetin her zaman en güzeline layıktır. Ve inanıyorum ki aziz milletimiz; her türlü beceriksizlik ve başarısızlıklarını sahte gündemlerle, yalan ve iftiralarla örtmeye çalışanların gerçek yüzünü ortaya koyup, 2024 yılı Mart’ında emaneti beceriksizlerden alarak ehline, ustasına teslim edecektir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Büyükşehir’in Kıyafet Evleri’nde Yine Bayram Sevinci Yaşanıyor
Mersin Büyükşehir’in Tüm Birimleri Kurban Bayramı’na Hazır, Ekipler Bayram Öncesi Tüm Hazırlıklarını Yaptı
Büyükşehir Ve Meski Yetkilileri Çamlıyayla’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Üzerine Uydu Takip Cihazı Takılan ‘Kızkalesi’ Ve ‘Mersin Üniversitesi’ Denize Bırakıldı, ‘Deniz Kaplumbağalarının Uydu İle İzlenmesi Projesi’ Hayata Geçirildi
Mersin Büyükşehir’in ‘Afet Ve İmar Çalıştayı’ Kent Paydaşlarının Katılımıyla Gerçekleşti
Mersin Büyükşehir’in Gönülden Sesler Korosu’ndan ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ Konseri
Başkan Vahap Seçer’den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı
Mersin Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde Karne Heyecanı
Mersin Büyükşehir Zabıtası Kent Huzuru İçin Çalışmalarını Titizlikle Sürdürüyor

Mersin Haber ,Mersin