Akdeniz Belediyesi’nin, Farklı Birimlerinde Çalışan Personele Verilen Eğitim Programı Sona Erdi

Akdeniz Belediyesi’nin; kurum personelinin yanı sıra, farklı kurumlardan gelen çalışanlara yönelik hazırladığı, “Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitim Programı”, üç haftanın ardından tamamlandı.

18 Aralık 2021 Cumartesi, 20:14
Akdeniz Belediyesi’nin, Farklı Birimlerinde Çalışan Personele Verilen Eğitim Programı Sona Erdi
-

Proje uzmanlarının yetiştiği ve 65 saat süren eğitime katılıp başarıyla bitiren kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.
Akdeniz Belediye konferans salonunda organize edilen sertifika takdim törenine, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, MEÜ Öğretim Görevlisi Mesut Salih Uzman, Mersin Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Hasip Hayırlıoğlu, Meclis üyeleri, birim müdürleri ve proje uzmanı adaylar katıldı.

Doç. Dr. Kadızade; “Farklı bakış açıları ve çözüm önerileri kazanacaksınız”

Törende ilk söz alan Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade; eğitim programının yoğun bir katılım ve büyük başarıyla tamamlandığını belirterek gösterilen ilgiye teşekkür etti. Doç. Dr. Kadızade; “Uzun oturumlar sonunda, bir kez daha bütünün, parçalarının toplamından daha büyük olduğunun ve ortak katılımcı anlayış ve çözüm odaklı eğitimler ile umarız, proje yönetimi konusundaki müşterek sorunlarımızın üstesinden gelinebileceğinin idrakine varmışızdır. Bilginin; paylaştıkça anlam kazandığı günümüzde, vermiş olduğumuz bu eğitimler ile farklı bakış açıları kazanıp, çözüm önerileri sunup, bakış açımızı sizlerle paylaşmaktan kıvanç ve mutluluk duyduğumuzu bildirmek isterim. Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizin verimli ve faydalı geçtiğine ve bu alandaki çalışmalarımıza yeni bir ivme kazandırdığına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Gültak; “Bu eğitimi alarak bir adım öne geçtiniz”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da, kurum personeline yönelik eğitimlere büyük önem verdiklerinin altını çizdi, MEÜ ile birlikte proje ve programlar hazırlamayı sürdüreceklerini belirtti. Verilen eğitimin büyük önem ve ciddiyet taşıdığını vurgulayan Başkan Gültak; “Bir konuda uzman olabilmek, proje hazırlayıp ince ayrıntılarını görebilmek, yazabilmek, sizleri öne geçiriyor. Çünkü birçok hibeler var ülkemizde. Bu hibelerden diğer insanlara fayda verebilmek için detayları bilmek gerekiyor” dedi.

Birçok kişinin, Bakanlıklar ve Avrupa Birliği’nin sağladığı hibelerden bihaber olduğunu da kaydeden Başkan Gültak; “Dolayısıyla MEÜ Sürekli Eğitim Merkezi ile belediyemizin sağladığı program sayesinde sizler bu konuda gereken eğitimi aldınız. Proje yazmak gerçekten çok önemli bir süreç. Çünkü herkes proje yazamıyor veya hazırlayamıyor. Fakat aldığınız bu eğitim sayesinde 1-0 öne geçtiniz ve bundan sonra da devam ettireceksiniz” diye konuştu.

“Üniversitemiz ile işbirliğinde yeni ve farklı eğitimlerimiz devam edecek”

Akdenizli kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyleyen Başkan Gültak, eğitime katılan kadın personelin sayıca fazla olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Gültak; eğitim sürecine sundukları emeklerinden ötürü akademisyenlere de teşekkür ederek şöyle konuştu; “Eğitim sayesinde umarım yeni ve farklı projeler üretir ve güzel şeyler yaparsınız. Akdeniz’de bu anlamdaki eğitimlere devam edeceğiz. Çünkü Akdeniz’in; Akdeniz’in kadınları ve gençlerinin buna çok ihtiyacı var. Akdeniz, Mersin’in kalbi. Eğitim de yaşadığımız sorun ve sıkıntıların çözümünde en önemli alanlardan bir tanesi. Görev süremiz boyunca Akdeniz’i değiştirmeye devam edeceğiz.”

Konuşmalardan sonra önce plaket sunumu, ardından da “Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitim Programını” başarıyla bitiren, böylelikle proje uzmanı olma yolunda önemli bir adım atan personellere sertifikaları törenle takdim edildi. Tören, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sonra sona erdi.

Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitim Programı Hakkında…

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi’nden akademisyenlerin katılımlarıyla, Akdeniz Belediyesi ve farklı kurumlardan gelen personellere, toplamda 3 hafta ve 65 saat süren ‘Proje Yönetimi ve Danışmanlığı Eğitimi’ verildi. Eğitim ile 27 kursiyere; ‘Hibelere Nasıl Erişilir?’, ‘Hibe Projelerine Nasıl Başvurulur?’, ‘Aldığınız Hibe Projesini Nasıl Yönetirsiniz?’ ve ‘Projenin İçerik ve Kapsamı ile Kabulü Nasıl Gerçekleşir?’ gibi içerik ve konular hakkında bilgilendirme yapıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Seçer’den Sma Hastası Yiğit Aras İçin Dayanışma Örneği
Sivil Savunma Haftası Dolayısıyla Büyükşehir İtfaiyesinden Okullarda Bilgilendirme Çalışmaları
Kalite Yönetim Sistemi Denetimi Türk Loydu Serkan Demirsan Tarafından Borsa Hizmet Binasında Gerçekleştirildi
Tarsus Ticaret Borsası Personelleri, ““Yaratıcı Drama: Yetişkinler De Oyun Oynar Ve Sanat Atölyesi: Ben Kimim ?“ Adlı Etkinliklerini Gerçekleştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Mart Günü Mersin’e Geliyor
Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’deki Milli Eğitim Yatırımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Başkan Seçer, Yenice’den Seslendi: “31 Mart’tan Sonra Da Buradayız”
MSK, Üst Üste Aldığı Galibiyetlerle Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor
Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi Yenilendi, Yüzde 20 Enerji Tasarrufu Sağlandı
Başkan Gültak: “Karaduvar’ı Sadece Türkiye’ye Değil Avrupa’ya Bile Tanıttık”

Mersin Haber ,Mersin