Akdeniz Belediye Meclisi, Kasım Ayı İkinci Birleşimini, M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda, Belediye Konferans Salonunda Gerçekleştirdi

Gültak, “Amacımız, örnek teşkil etmek”

11 Kasım 2022 Cuma, 14:26
Akdeniz Belediye Meclisi, Kasım Ayı İkinci Birleşimini, M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda, Belediye Konferans Salonunda Gerçekleştirdi
-

Meclis’te, Siteler Mahallesi Muhtarlık binası yanında bulunan parka; bu mahallede yaşayan, sürekli bayrak taşıyan ve gittiği her yere de bayrakla giden; 2 yıl önce 87 yaşında iken tedavi gördüğü hastanede vefat eden Mehmet Ali Yıldırım’a ithafen “Bayrak Dede Parkı” adı verilmesini içeren teklif görüşüldü.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın, idareden geldiği gibi Meclis üyelerinin oylamasına sunduğu teklifle ilgili tartışmalar yaşandı. Teklife, Cumhur ittifakı üyeleri onay verirken, söz konusu parka “Bayrak Park” isminin verilmesini talep eden CHP ve HDP’li üyeler ise oylamada çekimser kaldı. Nihayetinde adı geçen parka, “Bayrak Dede Parkı” ismi verilmesi oyçokluğu ile Meclis’ten geçmiş oldu.

“Amacımız, örnek teşkil etmek”

Gündeme ilişkin yaşanan tartışmalar üzerine konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin’de ‘Bayrak Dede’ olarak bilinen Mehmet Ali Yıldırım’ın, tüm mahallece sevilen, ilerleyen yaşına rağmen herkesin yardımına koşan hayırsever biri olduğunu ifade etti. “Amacımız, bir örnek teşkil ederek ilerleyen yaşına rağmen her işe koşan dedemizin anısını yaşatmak” diyen Başkan Gültak; “Yaşlılarımıza değer vermek zorundayız. İsimden çok, bu tür güzelliklere imza atan dedelerimiz ve nenelerimizin unutulmaması konusunda bir misyon içeriyor. Çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız hikâyeler arasında bir isim, bir sembol olsun diye parkımıza bu ismi koyduk” şeklinde konuştu.
Mersin Narenciye Festivali’ne 400 bin TL destek…
Meclis toplantısında; 8’inci Uluslararası Mersin Narenciye Festivaline 400 bin TL katkı sağlanması oybirliğiyle kabul edildi. Ayrıca 1-15 Aralık 2022 tarihlerinde yapılacak “TFF Grassroots C Lisans Kursu” için ihtiyaç duyulan ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği Mersin Şubesi tarafından talep edilen malzeme listesinin temini için de üst limit 100 bin TL +KDV verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Çocukların önergesi oybirliğiyle Meclisten geçti

Öte yandan, Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’ın daveti üzerine, Mersin İl Çocuk Hakları Komitesi üyesi çocuklar; ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla Meclis toplantısına konuk oldu. Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin “Katılım” hakkını gözettiği için Başkan Gültak’a teşekkür eden çocuklar, sözleşmenin ‘çocuğun oyun hakkı’ ilkesi gereği Özgür Çocuk Parkı’nın çocuk temelli bir hale getirilmesini içeren sembolik önergeyi Meclis’e sundu. Önerge, Meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi. Teklifin kabulü nedeniyle teşekkür eden çocuklar, Meclis üyelerini çocukluklarına götüren şekerlemelerden ikram etti.

“Çocuklarımız güldükçe, dünya çok daha güzel bir hale gelecek”

Başkan Gültak da gün dolayısıyla yaptığı konuşmada; “Çocuklarımızı düşünerek kentlerimize daha fazla yeşil alan, park ve spor tesisi kazandırmalıyız. Belediye olarak çocuklarımız için yaz kampları düzenliyor, eğitimlerine katkı sunuyor, sportif etkinliklerle yeteneklerini keşfediyoruz. Spor kulübü bünyesine kattığımız yüzlerce çocuğumuzu geleceğe hazırlıyoruz.

Çocuklarımıza, güzel bir dünya, aydınlık gelecek, temiz ve sağlıklı çevre ve kent sağlamak ve onlara teslim etmek için var gücümüzle çalışacağız. Çocuklarımız güldükçe, dünya çok daha güzel ve yaşanılası bir yer haline gelecek. Çocuklarımızın hep gülümsediği bir dünya umuduyla; gülüşleriyle hayatı güzelleştiren çocuklarımızın ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ kutlu olsun” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin’in Toroslar İlçesinde Ev Sahibinin Çık Talebine Karşı Kiracı Oturduğu Evi Ateşe Verdi
Başkan Seçer, CHP’nin 19 Mayıs Alternatif Kutlama Töreni’ne Katıldı; “Mersin Mutlu Ve Umutlu; Bunun Teminatı Da CHP’li Belediyeciliktir”
19 Mayıs Coşkusu Tüm Mersin’i Sardı
19 Mayıs Coşkusu Mersin Büyükşehir İle Zirveye Ulaştı, ‘Mabel Matiz’ Ve ‘Manuş Baba’ Konserleri İle Mersin’i 19 Mayıs Coşkusu Sardı
Tarsus Kültür Park Çocuk Sesleri İle Renkledi, Büyükşehir Bir Dizi Etkinlikle Özel Çocukları Mutlu Etti
Mersin Büyükşehir MERCEK’te İşaret Dili Kursu Başlattı
Mersin Tarsus'ta Yeni Kurulan Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü, İlk Etkinliğini Gençlik Kampı’nda Gerçekleştirdi
Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke ve Beraberindeki Heyet TOBB'un 80'inci Genel Kuruluna Katıldı
Gençlik Ve Spor Bayramı’nın Coşkusu 3. Gününde Son Sürat Devam Etti, Gençler Büyükşehir’le Kendi Bayramlarını Doyasıya Yaşıyor
MESKİ, Özel Gereksinimli Öğrencileri Unutmadı, MESKİ’nin Eğitimleri İle Engeller Aşılıyor

Mersin Haber ,Mersin