23 Nisan Kutlamaları Mersin Resmi Programı Belli Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yıldönümü Kutlama Komitesi Komisyon Kararı İle Belirlenen Resmi program ise şöyle;

22 Nisan 2019 Pazartesi, 10:24
23 Nisan Kutlamaları Mersin Resmi Programı Belli Oldu
-

Mersin Valiliğince duyurulan resmi program;
HAZIRLIKLAR
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 2019 Salı günü saat 08.00’ de başlar, aynı gün saat 24.00’te sona erer.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yıldönümü nedeniyle, 23 Nisan 2019 Salı günü saat 08.00’den itibaren resmi daireler, özel kuruluşlar, işyerleri, caddeler, meydanlar ve evler Bayraklarla donatılacak, gece de ışıklandırılacaktır.
Limanda ve açıkta demir atmış olarak bulunan Türk bandıralı sivil gemiler ışıklandırılacaktır.
ÇELENK SUNMA TÖRENİ:
Çelenk Sunma Töreni 23 Nisan 2019 Salı günü saat 09.15’te Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait çelenk, Atatürk Anıtı’na bizzat İl Milli Eğitim Müdürü tarafından sunulacaktır.
Atatürk Anıtı’na çelengin sunulmasından sonra, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin manevî huzurunda saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bandosunun çalacağı İstiklâl Marşı ile görevlendirilen 2 kız-2 erkek öğrenci tarafından Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.
BAYRAMIN KUTLANMASI:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları saat 10.00’da Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.
09.30 - 10.00 serbest zaman aralığında Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı Bandosu konseri icra edilmesi,
Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde Yapılacak Kutlama Programı;
Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması,
Devlet büyüklerinden gelen mesajların okunması,
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem KOCA’nın konuşmaları,
Resim ve Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi,
Anaokulu öğrencileri tarafından Ritim Şov gösterisi,
Bir öğrenci tarafından şiir okunması,
Öğrenciler tarafından Kafkas gösterisi,
Anaokulu öğrencileri tarafından Hint Dansı gösterisi,
Öğrenciler tarafından Aşık Maşuk gösterisi,
Bir öğrenci tarafından şiir okunması,
Öğrenciler tarafından Dünya Çocukları Rond gösterisi,
Öğrenciler tarafından Halk Oyunları gösterisi.
DİĞER ETKİNLİKLER :
13-14 Nisan ve 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Tenis Kompleksi Satranç Merkezinde satranç müsabakaları düzenlenecektir.
17-18 Nisan 2019 tarihlerinde saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Toroslar Sentetik Çim Sahada hokey müsabakaları düzenlenecektir.
19 Nisan 2019 Cuma günü saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Jimnastik Salonunda jimnastik müsabakaları düzenlenecektir.
20-21 Nisan ve 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Tenis Kompleksinde tenis müsabakaları düzenlenecektir.
20-21 Nisan 2019 tarihlerinde saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Erdemli Atış Poligonunda havalı silahlar müsabakaları düzenlenecektir.
23 Nisan 2019 Salı günü saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Adonis Okçuluk Sahasında okçuluk müsabakaları düzenlenecektir.
23 Nisan 2019 Salı günü saat 15.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Nevin Yanıt Atletizm Kompleksinde atletizm bayrak yarışları düzenlenecektir.
23 Nisan 2019 Salı günü saat 09.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Toroslar Prof.Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi Önünde motosiklet çocuk etkinliği düzenlenecektir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, ilkokul öğrencileri tarafından 22 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da Mersin Valisi Sayın Ali İhsan SU, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Sayın Tuğamiral Önder GÜRBÜZ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap SEÇER makamlarında ziyaret edilecektir.
23 Nisan 2019 Salı günü saat 16.00’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı koordinesinde Mersin İdman Yurdu Meydanı sahil bandında Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Solo Türk Ekibi tarafından Hava Gösterileri düzenlenecektir.
23 Nisan 2019 Salı günü Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı tarafından Mersin Askeri Limanda Askeri Gemi halkın ve öğrencilerin ziyaretine açılacaktır.
23 Nisan 2019 Salı günü Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı koordinesinde Mersin Deniz Müzesi halkın ve öğrencilerin ziyaretine açılacaktır.
23 Nisan 2019 Salı günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Atatürk Müzesi halkın ve öğrencilerin ziyaretine açılacaktır.
DİĞER HUSUSLAR
Tüm Kamu Kurum ve kuruluşları, binalarının yola bakan cephelerine Bayrak ve Atatürk Posteri asacaklardır. Ayrıca özel kuruluşlar ve müesseseler de Bayraklarla donatılacaktır.
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıldönümü Kutlama Programı”nın Kutlama Komitesi adına uygulanması ve koordinasyonundan Valilik Protokol Şube Müdürü Ayşe ARSLAN KIZIL, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Oğuzhan TÜLÜCÜ, İl Emniyet Müdürlüğü Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa BOZ ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Vedat AKYAR görevlidir.
Bu Bayram Programı görevliler için emir, halka davetiye niteliğindedir.
İL KUTLAMA KOMİTESİ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Mersin Büyükşehir’in Kıyafet Evleri’nde Yine Bayram Sevinci Yaşanıyor
Mersin Büyükşehir’in Tüm Birimleri Kurban Bayramı’na Hazır, Ekipler Bayram Öncesi Tüm Hazırlıklarını Yaptı
Büyükşehir Ve Meski Yetkilileri Çamlıyayla’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Üzerine Uydu Takip Cihazı Takılan ‘Kızkalesi’ Ve ‘Mersin Üniversitesi’ Denize Bırakıldı, ‘Deniz Kaplumbağalarının Uydu İle İzlenmesi Projesi’ Hayata Geçirildi
Mersin Büyükşehir’in ‘Afet Ve İmar Çalıştayı’ Kent Paydaşlarının Katılımıyla Gerçekleşti
Mersin Büyükşehir’in Gönülden Sesler Korosu’ndan ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ Konseri
Başkan Vahap Seçer’den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı
Mersin Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde Karne Heyecanı
Mersin Büyükşehir Zabıtası Kent Huzuru İçin Çalışmalarını Titizlikle Sürdürüyor

Mersin Haber ,Mersin