2019 Mersin Bekçi Alım Tarihi Belli Oldu, İşte Mersin'e Ayrılan Sayı

2019 Mersin'e kaç bekçi alınacak, başvurular ne zaman başlayacak? Mersin'de bekçilik bekleyenlere önemli haber...

05 Mart 2019 Salı, 00:13
2019 Mersin Bekçi Alım Tarihi Belli Oldu, İşte Mersin'e Ayrılan Sayı
-

2019 yılı bekçi alımları için süreç belli oldu. Toplam 8.000 bekçi alımı yapılacağı ifade edilirken, bu yıl için Mersin’de 180 bekçi istihdam edilecek.Birçok gencin merakla beklediği ‘2019 bekçi alımları ne zaman olacak’ sorusu yanıtını buldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi alımlarının 6 Mart Çarşamba günü başlayacağını söyleyerek bu yıl toplamda 8.000 bekçinin istihdam edileceğini duyurdu. Açıklanan listelerde ise Mersin’de 2019 yılında kaç bekçi alınacak sorusu da yanıt bulmuş oldu. İl kadro tahsis listesine göre Mersin’de toplam 180 bekçi alınacak.BEKÇİ OLMA ŞARTLARIa) Türk vatandaşı olmak,b) İlkokulu bitirmiş olmak,c) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,d) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,e) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,f) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,g) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,ğ) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,h) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımakı) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya İdari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı İdari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.
MERSİN’DE 2019 YILI BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılı bekçi alımları 6 Mart 2019 Çarşamba günü başlayacak. Henüz resmi olarak bir başvuru ekranı açılmazken geçtiğimiz dönemlerde süreç ön başvuruyla başlıyor ve mülakat süreciyle sona eriyordu. Başvuru sayısının çokluğu dikkate alındığında bu yıl da spor mülakatının yanı sıra sözlü mülakatın da yapılması öngörülüyor.
Haber - Kaynak: Gündem 33

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Başkan Seçer’den Sma Hastası Yiğit Aras İçin Dayanışma Örneği
Sivil Savunma Haftası Dolayısıyla Büyükşehir İtfaiyesinden Okullarda Bilgilendirme Çalışmaları
Kalite Yönetim Sistemi Denetimi Türk Loydu Serkan Demirsan Tarafından Borsa Hizmet Binasında Gerçekleştirildi
Tarsus Ticaret Borsası Personelleri, ““Yaratıcı Drama: Yetişkinler De Oyun Oynar Ve Sanat Atölyesi: Ben Kimim ?“ Adlı Etkinliklerini Gerçekleştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Mart Günü Mersin’e Geliyor
Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’deki Milli Eğitim Yatırımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Başkan Seçer, Yenice’den Seslendi: “31 Mart’tan Sonra Da Buradayız”
MSK, Üst Üste Aldığı Galibiyetlerle Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor
Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi Yenilendi, Yüzde 20 Enerji Tasarrufu Sağlandı
Başkan Gültak: “Karaduvar’ı Sadece Türkiye’ye Değil Avrupa’ya Bile Tanıttık”

Mersin Haber ,Mersin