2019 Mersin Bekçi Alım Tarihi Belli Oldu, İşte Mersin'e Ayrılan Sayı

2019 Mersin'e kaç bekçi alınacak, başvurular ne zaman başlayacak? Mersin'de bekçilik bekleyenlere önemli haber...

05 Mart 2019 Salı, 00:13
2019 Mersin Bekçi Alım Tarihi Belli Oldu, İşte Mersin'e Ayrılan Sayı
-

2019 yılı bekçi alımları için süreç belli oldu. Toplam 8.000 bekçi alımı yapılacağı ifade edilirken, bu yıl için Mersin’de 180 bekçi istihdam edilecek.Birçok gencin merakla beklediği ‘2019 bekçi alımları ne zaman olacak’ sorusu yanıtını buldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi alımlarının 6 Mart Çarşamba günü başlayacağını söyleyerek bu yıl toplamda 8.000 bekçinin istihdam edileceğini duyurdu. Açıklanan listelerde ise Mersin’de 2019 yılında kaç bekçi alınacak sorusu da yanıt bulmuş oldu. İl kadro tahsis listesine göre Mersin’de toplam 180 bekçi alınacak.BEKÇİ OLMA ŞARTLARIa) Türk vatandaşı olmak,b) İlkokulu bitirmiş olmak,c) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,d) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,e) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,f) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,g) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,ğ) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,h) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımakı) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya İdari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı İdari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.
MERSİN’DE 2019 YILI BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılı bekçi alımları 6 Mart 2019 Çarşamba günü başlayacak. Henüz resmi olarak bir başvuru ekranı açılmazken geçtiğimiz dönemlerde süreç ön başvuruyla başlıyor ve mülakat süreciyle sona eriyordu. Başvuru sayısının çokluğu dikkate alındığında bu yıl da spor mülakatının yanı sıra sözlü mülakatın da yapılması öngörülüyor.
Haber - Kaynak: Gündem 33

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
SON DAKİKA
Büyükşehir Öğrencilerin ve Ailelerin LGS Heyecanına Bu Sene de Ortak Oldu
Mersin Büyükşehir İsk’nin Düzenlediği 2.Mizah Günlerine Destek Oldu
Mersin’de Düğünde Çıkan Kavgada 18 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti
Mersin'de Yolcu Otobüsü Şarampole Yuvarlandı Ölü ve Yaralılar Var
2022 Su Ürünleri Üretimi Yüzde 6,2 Oranında Artarak 849 Bin 808 Tona Ulaştı
Mersin Büyükşehir’in Desteğiyle 4-5 Haziran Tarihleri Arasında ‘cırcular 4. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’ Düzenlenecek
MESKİ, Güneş ve Biyogaz Enerji Santralleriyle 1 Yılda 10 Milyon Kwh’a Yakın Elektrik Üretti
Mersin Silifke Organize Sanayi Bölgesinde Mobilya Fabrikasında Çıkan Yangına Havadan ve Karadan Müdahale Edildi
Mersin Büyükşehir, Dünya Bisiklet Günü’nü Bisiklet Tutkunlarıyla Kutladı
Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Kabinesini Açıkladı

Mersin Haber ,Mersin