Şiddetli Yağışların Ardından Fotoğraflarla, Mersin Gülnar’da Son Durum

Aşırı yağışın aldığı yerlerden biri olan Gülnar’da ekiplerce gece gündüz çalışması ve yağışlar öncesi alınan önlemler sayesinde yaşanan afetten en az zararla çıkıldı. 6 Ocak günü başlayan yağışlarda İlçede metrekareye yaklaşık 170 ile 180 kilogram yağış düşmüştü.

1 / 16
Mersin’in Gülnar ilçesinde 6 Ocak Pazartesi sabah saatlerinden itibaren etkili olan ve metrekareye yaklaşık 170 ile 180 kilogram yağışın düştüğü sağanak nedeniyle Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat’ın öncülüğünde, Gülnar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gece gündüz çalışılarak, yağışlar öncesi alınan önlemler sayesinde yaşanan afetten en az zararla çıkıldı.
2 / 16
Sel afetinden önce etkisini gösteren kar yağışlarından dolayı ekipler vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için mesai gözetmeksizin karla mücadele çalışmalarını da sürdürdüler. Kar ve Selden dolayı kapanan yollar ise açıldı.
3 / 16
Yaşanan afetlerden dolayı ilçe genelinde can kaybımız olmazken: Dedeler Mahallesinde afetten dolayı bir vatandaşın çardağını su basması sonucu 10 adet küçükbaş hayvanı telef oldu. Ardıçpınarı mahallesinde bir vatandaşımın ağılının kenarına yıldırım düşmesi sonucu 7 adet küçükbaş hayvanı telef oldu.
4 / 16
Kayrak mahallesinde afetten etkilenen ev ve ahırların suları ekipler tarafından tahliye edildi. Kayrak mahallesinde yoğun yağışlardan dolayı cami etrafında kaymalar oluştu. Şeyhömer mahallesinde afetten dolayı iki evde göçükler oluşurken, gerekli önlemler alındı. Ayvalı mahallesinde afetten etkilenen bir ev su basması sonucu belediye ekiplerince tahliye edildi. Üçoluk Sıradamlar mevkiinde yolda oluşan göçük ekipler tarafından bakım, onarımı yapılarak trafiğe açıldı. Çukurasma Tol mevkiinde yolda oluşan göçük ekipler tarafından bakım, onarımı yapılarak trafiğe açıldı.
5 / 16
Sipahili mahallesinde yoğun yağıştan dolayı dere taşması yaşandı. Oluşan heyelan sonucu Arıkuyusu-Örtülü mahalleleri arası yolda oluşan göçükten dolayı yol trafiğe kapatıldı. Yine aynı şekilde Kurbağa- Örenpınar bağlantı yolu, Gezende-Sıra bağlantı yolu trafiğe kapalı olup ekiplerin çalışmaları devam ediyor.
6 / 16
Yapılan çalışmaları yakından takip eden Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; “Mersin genelinde oluşan afetten dolayı can kayıpları yaşanmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden iki vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yağışların etkili olduğu ilçemizde de hasarlar oluşmuştur, tek tesellimiz can kaybı olmamasıdır. İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat Bey’in öncülüğünde, Gülnar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi koordineli olarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için aralıksız gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürdük ve çalışmalarımız devam ediyor.
7 / 16
Yaşanan afetten dolayı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunar, çalışmalardan dolayı başta İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat olmak üzere, Büyükşehir ve Gülnar Belediyesi ekiplerimize, Karayolları ekiplerimize, Orman İşletme Müdürlüğümüze, Gülnar İlçe Tarım Müdürlüğümüze ve katkı sunan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi yaşanabilecek tüm felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.
8 / 16
9 / 16
10 / 16
11 / 16
12 / 16
13 / 16
14 / 16
15 / 16
16 / 16
SON DAKİKA
Koronavirüs Aşısı Bulundu mu?
Vahap Seçer Anketi! Mersinli Düzenlenen Anketle Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’i Oyluyor!
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'dan 'Üç Aylar' Mesajı
Mersin Silifke'de Denizin Dibinde Define Arayan 2 Şüpheli Yakalandı
Mersin'de En Popüler Bebek İsimleri Eymen ve Zeynep Oldu
İran'da 50 Can Alan Koronavirüsü Irak'a Sıçradı
Jandarma Trafik Kontrolünde 105 Kişi 102 Bin TL Trafik Cezası Kesildi
Toroslar'da Feray Şahin Anısına Hatıra Ormanı Oluşturulacak
Yenişehir’de Pazar Yerleri Tertemiz
Akdeniz’de Terk Edilmiş Fabrika Binasının Yıkımı Yapıldı
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu