Mersin Çamlıyayla'da Sel ve Heyelan Afeti Yaşandı! Şiddetli Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiledi

Mersin’in Çamlıyayla İlçesi’den 5-6 Şubat tarihlerinde etkili olan aşırı sağanak yağış nedeniyle bölgede afet yaşandı. Aşırı yağışlara bağlı olarak yer yer sel ve heyelan meydana gelen ilçede hayat olumsuz etkilendi. İlçe genelinde bastıran yağış dereleri taşırdı, yer yer yolu trafiğe kapadı. İlçe merkezinde bazı yerlerde ise heyelan meydana geldi.

1 / 26
Yağmurla birlikte eriyen kar sularının neden olduğu sel ve heyelan nedeniyle teyakkuz halinde olan Çamlıyayla Belediyesi ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Afet nedeni ile kentin muhtelif yerlerinde maddi hasarın meydana geldiğini bunların giderilmesi için ise Fen İşlerine bağlı ekiplerce çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, “Aşığı yağıştan dolayı ilçe merkezimiz köylerimizde yer yer toprak kaymaları var. Belediye olarak teyakkuz halindeyiz. Vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.
2 / 26
Ayrıca, İlçeye bağlı Sarıkavak Mahallesi ise heyelanın olduğu diğer bir yer. Burada da Çamlıyayla Belediyesi ekipleri olayla ilgili önlem almış durumda.
3 / 26
İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri alınan tedbirlere ve gelen bilgilere göre muhtelif noktalarda meydana gelen heyelan ve su baskınlarına anına müdahale ederken İlçe Kaymakamı Resul Yıldırım ve Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, yapılan çalışmaları anbean takip ediyor.
4 / 26
5 / 26
6 / 26
7 / 26
8 / 26
9 / 26
10 / 26
11 / 26
12 / 26
13 / 26
14 / 26
15 / 26
16 / 26
17 / 26
18 / 26
19 / 26
20 / 26
21 / 26
22 / 26
23 / 26
24 / 26
25 / 26
26 / 26
SON DAKİKA
Pozantı - Tarsus Otoyolun Damlama Mevkinde Meydana Gelen Kazada 3 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti
Mersin Sahillerine Sosyal Mesafeli Düzenleme Getiren Büyükşehir, Sosyal Mesafe Çemberleriyle Güvenli Bir Ortam Yaratıyor
Genital Siğil Neden Tehlikelidir ?
Başkan Seçer, Karacailyas Mahallesi’ndeki Yağmur Suyu Hattı Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Koronavirüs Mersin Ölüm Sayısı! İlk Kez Açıklandı: Korona Hangi İl’de Kaç Can Aldı? Mersin’de Covid-19 Nedeniyle Vefat Edenlerin Sayısı Kaç Oldu
Mersin Çamlıyayla’da Ev Yangını
Anamur'da Cuma Namazı Kılınacak Camiler! Mersin Anamur'da Cuma Günü Açık Olacak Camiiler!
Erdemli'de Namaz Kılınacak Camiler! Mersin Erdemli'de Cuma Namazı Hangi Camilerde Kılınabilecek?
Tarsus'ta Namaz Kılınacak Camiler! Mersin Tarsus’ta Cuma Namazı Hangi Camilerde Kılınabilecek?
Mersin Tarsus'ta Tarladan Buğday Yükleyen Kamyon Yanarak Kullanılamaz Hale Geldi
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu , İhtiyacınız olduğunda istanbul evden eve nakliyat ile işinizi hızlıca görün.